Приватни WoW сервери

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Да не има некој што игра ката на молтен на фроствулф?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.430
Поени од реакции
29.701
Молтен пуштија втор Mop Сервер
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.769
Поени од реакции
21.841
Одамна се неам пуштено на Molten, што зошто како? Гледам пола сервери нема а и пола популација.

Гледам нешто со acc проблеми имало.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Одамна се неам пуштено на Molten, што зошто како? Гледам пола сервери нема а и пола популација.

Гледам нешто со acc проблеми имало.
Изглеа некој од вработените им ги собрале сите податоци,праеле некој криминали.Ама го средуваат пополека,може да се вратат акаунтите.
 

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Изглеа некој од вработените им ги собрале сите податоци,праеле некој криминали.Ама го средуваат пополека,може да се вратат акаунтите.
Какво фајде има од акаунтите кога карактерите неможат да ги вратат, отидоа години играње на луѓе во вода.. :unsure:
 

Volter Bishop

fm master
Член од
12 ноември 2013
Мислења
27
Поени од реакции
3
nekoj sovet za privaten server so najveke sriptirani scenarija dungeon raid?bez razlika na populacija
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
nekoj sovet za privaten server so najveke sriptirani scenarija dungeon raid?bez razlika na populacija
http://dalaran-wow.com/

Progresiven realm, momentalno se raida Ulduar i sekako Naxx,OS,EoE,VoA se vo funkcija. Kaj i da e za nekoj mesec treba ToC da ja pustat. Za razlika od molten i ostanati drugi serveri ima znacitelno mnogu pomala populacija, vo najdobri momenti ima po 500-600 online no e definitivno najdobro skriptiran WoTLK server. RDF i site battlegrounds se vo funkcija vklucuvajki go i WG.

Serverot raboti na 3.3.5 i e X1 i ima funkcionalen recruit a friend.
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
http://dalaran-wow.com/

Progresiven realm, momentalno se raida Ulduar i sekako Naxx,OS,EoE,VoA se vo funkcija. Kaj i da e za nekoj mesec treba ToC da ja pustat. Za razlika od molten i ostanati drugi serveri ima znacitelno mnogu pomala populacija, vo najdobri momenti ima po 500-600 online no e definitivno najdobro skriptiran WoTLK server. RDF i site battlegrounds se vo funkcija vklucuvajki go i WG.

Serverot raboti na 3.3.5 i e X1 i ima funkcionalen recruit a friend.
Класите е битно која колку работи? Како стојат тие? Немам пари да плаќам сега на ретаил па да го пробам серверов ме заинтересира
 

Volter Bishop

fm master
Член од
12 ноември 2013
Мислења
27
Поени од реакции
3
znam za kvalitetot na dalaran ali napomenav scenarija taka da kolku sto znam treba da e mop minium :D.site gi falat dalaran ali mislev da probam scenarija kakvi se. na pvp server i da rabotat site nikoj ne odi tamu,na molten mnogu raboti se bagirani.retail ne mozam.a za drugite sto citaat site go falat dalaran wow.ke probam verojatno vo idnina.
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
Класите е битно која колку работи? Како стојат тие? Немам пари да плаќам сега на ретаил па да го пробам серверов ме заинтересира
Играм таму веќе подолго време и нема некоја посебно ОП класа. Нема да најдеш подобар WoTLK сервер верувај. :чда:

znam za kvalitetot na dalaran ali napomenav scenarija taka da kolku sto znam treba da e mop minium :D.site gi falat dalaran ali mislev da probam scenarija kakvi se. na pvp server i da rabotat site nikoj ne odi tamu,na molten mnogu raboti se bagirani.retail ne mozam.a za drugite sto citaat site go falat dalaran wow.ke probam verojatno vo idnina.
Не приметив тоа :vozbud::tapp:
 
Член од
5 октомври 2009
Мислења
74
Поени од реакции
7
Не верувам дека е како Даларан. Има и едно 10тина наши на серверот, барем оние кои ги сретнав до сега.
/w Lifetapz доколку реши некој да игра тука
 

Volter Bishop

fm master
Член од
12 ноември 2013
Мислења
27
Поени од реакции
3
jas simnuvam dalaran wow. :D vidi na youtube truewow review.mozebi ne e na isto nivo kako dalaran ali po toa sto go vidov prilicno dobar e i truewow. :D
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
според мене моментално најдобар wotlk сервер е даларан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom