Приватни WoW сервери

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Замислете дека на некој му текнало да си напраи веб со бесплатни сервери за ВоВ. Страната функционира одлично и сите сервери се бесплатни, и вие можете да ги додадете серверите во вашата листа на сервери и дури на ВЕБОТ има дадена страна за правење акаунти на секој од серверите.... на серверите е исто . Ај јас да не тупам многу еве ви го постот www.wowstatus.net
 

VIRTUAL

knowledge is power
Член од
4 мај 2006
Мислења
327
Поени од реакции
2
јас си играм на WARIK - руски сервер нормално бесплатен али малце лагират али тоа е тоа бесплатно и може да се игра само со 1,8 пачот што мене многу ме иритира зошто има многу багови...
ОВДЕ ПЛАЌА ЗА ВОВ ОДМА НЕКА СЕ ОТКАЖЕ на серверите е исто

како може да е исто кога разликите се очевидни...
 

BraT

Весели Ѓевреци
Член од
5 февруари 2006
Мислења
457
Поени од реакции
11
ти тачен ли си бе? како може исти да се серверите коа на овие пиратските има по 100 души НАЈВЕЌЕ а на оргинал по неколку иљади. на оргинал немаш ни лаг ни нишо ни багс.:costumed3
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Абе иди на Бугарскиот сервер. 300 Бугари 120 македноци , 80 Срби , 14 словенци , 5 Германци и ај пожали се.... Сите зборат Бугарски
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
BliND напиша:
Абе иди на Бугарскиот сервер. 300 Бугари 120 македноци , 80 Срби , 14 словенци , 5 Германци и ај пожали се.... Сите зборат Бугарски
Kaжи како се вика тој сервер...иначе јас се откажав од бесплатниве сеа ќе го играм само оригиналот :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Абе серверот беше нешто као VULTARIA.NEWLINE---
 
Член од
27 април 2006
Мислења
108
Поени од реакции
2
Заинтересирани да направиме WoW сервер?

Dali nekoj e zainteresiran da napraime WoW privaten server
 
Член од
4 февруари 2006
Мислења
121
Поени од реакции
0
хммм не ти е лоша идеата, го имаш ли даунлоадирано серверот? последен пат кога проверив беа мноооогу стари верзии
плус, си треба машина за таа работа
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
LOL, ако даваш ти пари за серверот да стои 24часа/7дена во неделата, би ти помогнал. Имам играно WoW, можам да ти помогнам во некои работи. :)
 
Член од
4 февруари 2006
Мислења
121
Поени од реакции
0
ZIKS напиша:
LOL, ако даваш ти пари за серверот да стои 24часа/7дена во неделата, би ти помогнал. Имам играно WoW, можам да ти помогнам во некои работи. :)
абе ако има стабилен интернет и добар компјутер дома може да дигне сервер. имаме кај еден другар пуштано на ист компјутер и сервер и клиент, ептен сецкаше ама ја видовме каква е играта, и афкорс ја игравме после играта на официјалните сервери.

за нешто по озбилно, си треба средства, ама за тестови може и некој од дома.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
ja znam se kako da se napravi privaten wow server. samo treba mnogu jaka masina i jak internet. dali nekoj go ima toa?
 
Член од
27 април 2006
Мислења
108
Поени од реакции
2
iam ADSL igram WoW od doma takoge iam 1x512 i 1x256 ddr ama utre
2x512 stabilen i internetot i mashinata samo neznam kako se prai pa zatoa prashuvam :D
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Со тоа моеш тројца да закачиш на сервер :pos2: (сосе тебе) За асален сервер па да играат 200 македончиња истовремено ти треба машина со јак процесор (Интел Ксеон) минимум 2 гига рам (незнам каква улога игра не сум истражил) и обавезно SCSI хард диск (скупооо), а интернет ти треба некој со околу 2 мегабита аплоуд, не е битно колку дл.
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Абе вие прајте си див сервер з'ш слаб ми е компјутерот:toe:.Писете ако биде да играме заедно.Ама за праење излеа треба интернет страница да имаш.НезнаМ
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Abe luge server dali imate pojma so znaci toa.
Aj min konf ke vi kazam sto vi treba

Prvo procesor dula core najmaku na 1.7 ghz
potoa nad 4 gb ddr-ram najmalku serverite imat i po nekolku TB
Potoa najmalku 1 tb hard disc
Konekcija najmalku 10 mbps preporaclivo e 20 mbps
itn itn
i nalet toa treba nekoj sekoj den da go odrzava, da updajtova, so ne
najbo igrajte si na tie sto se.
Da vi preporacam najdobar piratski e Gore taka mislam se vikase, skoro ist e ko orginalen, mnogu malku raboti ima samo so ne rabotat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom