Приватни WoW сервери

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.237
Поени од реакции
16.692
Имаме мало Македонско гилдче на Саргерас ако си за, Хорда.
Дали е активен серверот ? мислам дали има исто луге како во Фростwolf ?
 

Siljo

Mercenary
Член од
20 јуни 2009
Мислења
71
Поени од реакции
34
На Саргерас играм, најдобар е од другите(освен фактот што играт ретардирани бугари и срби па пугови се невозможни) пред пачот имав фулл геарнати Рог,ДК(ФУЛЛ ПвП) и фул пве(маг) ако сакате контакт /w Gravelord,Exumer,Angelripper,Nadimac
--- надополнето: 26 април 2013 во 11:57 ---
На Саргерас играм, најдобар е од другите(освен фактот што играт ретардирани бугари и срби па пугови се невозможни) пред пачот имав фулл геарнати Рог,ДК(ФУЛЛ ПвП) и фул пве(маг) ако сакате контакт /w Gravelord,Exumer,Angelripper,Nadimac
--- надополнето: 26 април 2013 во 11:57 ---
На Саргерас играм, најдобар е од другите(освен фактот што играт ретардирани бугари и срби па пугови се невозможни) пред пачот имав фулл геарнати Рог,ДК(ФУЛЛ ПвП) и фул пве(маг) ако сакате контакт /w Gravelord,Exumer,Angelripper,Nadimac
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Ме интересира доколку ја даунам Катаклизам од молтен сајтот дали ќе ми бара претходната верзија за да можам да играм или целосно е аптедејтирана и одма се игра?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.293
Поени од реакции
29.322
Ме интересира доколку ја даунам Катаклизам од молтен сајтот дали ќе ми бара претходната верзија за да можам да играм или целосно е аптедејтирана и одма се игра?
Нема да ти ја бара.
 

DéJà Vu

hehehehe
Член од
6 мај 2012
Мислења
813
Поени од реакции
446
дајте некој low-rate сервер да поиграме.
или не мора да е low-rate само да не е од оние инстант 80-90 ... да има quest-ој, raids(party за raidboss-ој)-ако вака ги викате,ПвЕ, ПвП итн
иначе се решиф да сменам малце од lineage, имам играно wow порано (burning crusade ко излезе).
и уште едно прашање, колку пари се плаќа за на оргинал да почнам? значи дали мора да ја купам играта таму 50-60 евра колку и да е + чланарина на сервер или можи digital copy да си спуштам и да си платам само за чланарина?
 

ToXic_

Booyah!
Член од
19 март 2009
Мислења
275
Поени од реакции
196
На кој сервер играте сега македонци?
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
36
дајте некој low-rate сервер да поиграме.
или не мора да е low-rate само да не е од оние инстант 80-90 ... да има quest-ој, raids(party за raidboss-ој)-ако вака ги викате,ПвЕ, ПвП итн
иначе се решиф да сменам малце од lineage, имам играно wow порано (burning crusade ко излезе).
и уште едно прашање, колку пари се плаќа за на оргинал да почнам? значи дали мора да ја купам играта таму 50-60 евра колку и да е + чланарина на сервер или можи digital copy да си спуштам и да си платам само за чланарина?


Приватен сервер брат ти е најдобар Молтен , а реалм : Лордаерон
лов рате има све тоа quests ова она раидови маидови и такви срања :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.903
Поени од реакции
17.723
Лордерон ви е најбоље сервер на молтен,општо и близ лајк пиратски кај било.Ако игра некој алијанса нека пише:icon_lol:
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
Лордерон ви е најбоље сервер на молтен,општо и близ лајк пиратски кај било.Ако игра некој алијанса нека пише:icon_lol:
и лордерон не е тоа што беше.... сега секој втор има шадоумурн, и доста багови има. го заебаа реалмот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.903
Поени од реакции
17.723
и лордерон не е тоа што беше.... сега секој втор има шадоумурн, и доста багови има. го заебаа реалмот.
Прекинав да играм пред некое време,а иначе имаше доста добри играчи..сеа мора и донори да има тоа е.Штета лк на хц не го утепав а стигнавме до последната фаза..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom