Приватни WoW сервери

Вено

Кишобран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
144
Поени од реакции
1
Ko prvo da dignime server Kajgana privaten treba da go prijavime www.wowstatus.net.. da cekame nekoe vreme da odobrat .. treba minimum 1 gb memorija 2 ghz procesor itn itn... za da moze da igrat 20 dusi stabilno a i treba PLUS jaka konekcija.... ako ima nekoj dobra konekcija 1 gb upload... neka digne server ke mu dadam link za dobar emulator ... ke stavime nekoj iskusen GM na serverot koj sto ke bide Online podolgo vreme itn itn ... pozdraF
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
abe brat ... na kajgana forum ima 30 dusi sto se interesiraat za wow (ako ne i pomalku) da recime deka 50% od niv igraat na oicijalna taka da ke bidat 15 dusi na serverot eve neka bidat 20... posle ti treba prejaka masina koja ke bide online 24/7 i prebrz internet sto bi te kostalo 5,000$(minimun) na pocetok i posle za struja i internet po kiznaj kolku...posle ke treba da fixovate bugovi da se registrirate na wowstatus pa duri vi dojdat igraci ke izlezi use nekoja expanzija mozam da recam deka ednostavno neli kupete si ja oficialnata da se iznaigrate (kako sto ke pravam i ja) i ne se probuvajte da praite gluposti i da si trosite vreme i pari na nisto
 

Efro

Happy place,happy place!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Hah,so konfiguracija e toa be!?!Kakvi imaat togas u Blizzard?
 

DaN-MaN

Warlock
Член од
1 февруари 2007
Мислења
491
Поени од реакции
3
Е некој да ми каже како да го ставам серверот во играта.Ќе се регистрирам на некој сервер ама у играта вика No Server Selected.Пробав и со програмчето шо е таму ама нејќе...
 
Член од
10 март 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Сепак за оригинален сервер нема замена.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
DaN-MaN напиша:
Е некој да ми каже како да го ставам серверот во играта.Ќе се регистрирам на некој сервер ама у играта вика No Server Selected.Пробав и со програмчето шо е таму ама нејќе...
abe kakvo programce? vo fajlot realmlist.txt pisues tekstot sto treba da go napises od privatniot server i posle vlagas
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Уште играте на пиратски сервери ? Се откажав од нив кога почнав да играм на оригиналниот, ама и од него се откажав, досадно е. А, ако ви треба помош, и ако не ја знаете страницава - www.wowstatus.net - проверете, има многу сервери, а и од одавна немам видено кои се, играв порано на Degunninho, ептен јак сервер беше. :)
 
Член од
4 март 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Jas znam 20 privatni serveri am ne se fakaat na orginalot.Samo na piratskata be EJ :)
 

Efro

Happy place,happy place!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
104
Поени од реакции
0
Da da ja igrav na hellbenders imav 60 mage i shaman :P (na drugar mi bea).Nego sea ne znam kade da gi najdam CDinjata da ja instaliram.Znae nekoj? :)
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.379
Поени од реакции
1.243
Еве ви еден доста стабилен пиратски сервер: www.disaster.area.de.vu Работи на patch 1.12.1
 
Член од
18 март 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
stai te se na koomauloa stvarno dobar server! igraat mng bugrai tamu, ne e bugarski ali e top!
 
Член од
21 март 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
ova za da go odgovori YuZe abe toj aren e ama daj kazi kako da napisam vo realmlist ako mozi i na koja stana se praj account
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.379
Поени од реакции
1.243
Страница: www.disaster.area.de.vu
На горенаведената страница се креира кориснички акаунт Account Management -> New Account и потоа ги следиш инструкциите за креирање. Кога ќе завршиш со креирање на корисничкиот акаунт тогаш во фолдерот каде што е инсталирана играта ја наоѓаш датотеката realmlist.wtf и ја едитираш со некој текстуален едитор како на пример Notepad и го запишуваш следниот реалм guenex.no-ip.org

Значи после ова треба realmlist.wtf да изгледа вака:

set realmlist guenex.no-ip.org

За да може да се игра на овој сервер е потребен patch 1.12.х Ова значи дека можете да ја играте играта со 1.12.0, 1.12.1 и 1.12.2 patch и нема да прави проблеми.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
Македонски WoW сервери

Дали некој знае македонски сервер за WoW?
Доколку знае нека го напише во коментарот
јас искрајно незнам ај да не МЕЛАМ многу

ПОЗДРАВ

Серверот оставете го во коментарот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom