Приватни WoW сервери

zeeroX*

Level [Unknown] =]
Член од
10 јануари 2008
Мислења
123
Поени од реакции
6
хахаха....не е ни Fun / Blizzlike ... High Rate е...го пробав серверот... добар си е... ке го биде :D:D:D:pos2::pos2:
 

zeeroX*

Level [Unknown] =]
Член од
10 јануари 2008
Мислења
123
Поени од реакции
6
Jas igram na Deathstorm NE rogue Shadowfury...Servero e kompot hakeri ima na kilo na GM bas im e gajle okolu toa!!!NE SE KUPUVA SE OD VENDORI,ke se pomacas malce ako sakas salam itemi za 70!!!Jas gi imam fistovite od alar(TK)4/5 vengefull gladiator i tolko:wink:!!!
Hah...и јас имам играно на Deathstorm...многу добар сервер...Имаах Warrior ... Full Venge Armor / Weps ..Имав накај 360 Res...бичаах мапта... и оште ми стоо Char-о...
haha...али сеа више не играм Wow се откажав ... бев заразен 98% ... али сеа ... сум ОК... сеа Counter Strike пуцам ... и така да....
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
imate serveri na internet da platis da gi koristis


P.s. ali bolje guild da napraime Kajgana gaming i kajgana da ne pokriva :P
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
85
Поени од реакции
1
Делумно Македонски гилд постои на Тарен Мил. Не знам од кога играш, но доколку некогаш си играла на Скалкрашер во почетокот, гилдот Мацедониан Фаланкс би ти бил познат.

Истите луѓе (Vanloksan, Cernozemski, Pituguli, Nikolakarev, Rymz, Sandanski, Ljupka Tobacco, Gocedelcev) се "управниот одбор" на гуилдот. Нормално поради недостиг на квалитетни PvE македонски играчи (Пример Мајакаши кој собра опрема и почна да плаче дека е дете и наредбите му изгледаат ко тато да му вика и си искочи од гуилд) споени сме со дел од хрватската тајфа на играчи од стариот Most Wanted guild. (Zlorena, Ostaggar, Neppe).

Доколку некој е заинтересиран, нека ме контактира на форум или на Тарен Мил (Nick : Nemrtov или Orospija)
ako nekoj stoi zad nas a dajboze da e taka ne planirame da se zaebavame tuku da iame minimum 3 raida nedelno(moze petok,sabota i nedela)(taka praat sk gaming i nihilum)ali kvalitetni so znaci minimum vajpanje
 

Адиктус

Дрф.
Член од
26 јануари 2008
Мислења
725
Поени од реакции
33
За сите кои сакаат свој сервер...(доколку веќе не е споменато)
http://www.ac-web.org/forum/downloads.php?do=cat&id=1
Зависи од верзијата на WoW, изберете си repack...(неможете на 2.4.3)...
Доколку нешто не ви е јасно, прашајте...(Но прво погледнете ги туторијалите на форумот на ac-web)
 

Heat0n

l33t
Член од
10 мај 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
imase na vremeto serveri na primer alexandar makedonski, pirana ....
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
ја порано играв на данкоwow некое време и од кога го снема серверот (незнам со се деси) престанав да играм .. инаце имав тролл хунтер =)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
јас играв на meahwow.com!! and it's cool...
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Еве еден бе јас со мојот другар го подготвуваме има и форум и сервер
Значи ќе биде за сите,но ќе се збори исклучително англиски.
форум:http://2frostmourne.servegame.org/forum
веб страна:во изработка...за ден два ќе биде он-лајн
реалмлист:frostmourne.servegame.org
Конфигурација на серверот:Серверот работи на ManGos emulator, верзија 2.4.2
2 Gigabytes DDR II RAM MEmory
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+



Ни требаат "bug тестери" па ве молиме дојдете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom