Претседателските избори во Америка

Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
81 34...pretpostavuvam CNN pratis Bratot a?....znaes so mislam ako poglednes po mapata deka softverov so go koristat e malku nedopraen..u smisla deka gi broi i glasovite vo drzavite kade se brojat uste....ko na pri mer u edna vodi obama so 1000 glasa a mu gi racuna ko da tepal......upm toa onaka praam grubi procenki....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.398
Поени од реакции
46.917
Тапа грингос тапа...никој не се тепа никој не полни кутии нема апсења, за ова негативен извештај мора да им се даде :)
Ако тепа цигојнерот очекувам од моите Реднек браќа :) да превземат нешто драстично, ако тепа орелон што е тешко изводлнво на 72 години не знам дали ке го одработи мандатот :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еве јас сега најреално ќе ви кажам, шансите да тепа Меккејн се еднакви со шансите во овој момент да падне снег во Сахара.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Еве јас сега најреално ќе ви кажам,дека шансите да тепа Меккејн се еднакви со шансите во овој момент да падне снег во Сахара.:toe:Т

102-34

Ќе те пукам Крејзи...:coffee:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Ne zezaj......mislam deka e rano malku za crnec u ovalnata soba....

Inak 50 50 posledno so mala preednost na obama ama u vie drugite glasovi 102 -34....
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Ne zezaj......mislam deka e rano malku za crnec u ovalnata soba....

Inak 50 50 posledno so mala preednost na obama ama u vie drugite glasovi 102 -34....
Им се смачи на луѓето во оваа тешка криза криза што ја зафати Америка главно економската криза па и неуспешната војна што се води во Ирак и Авганистан и што им умираат и им самоубиваат децата за да гледаат дали црнец ке седи во овалната соба или белец.Да им смета на членовите на ККК.Ако тепа Обама значи способен бил бе човекот алал да му е да го направи тоа што никој не веруваше досега да стане првиот Афроамериканец претседател.Мекејн може има искуство али мислам дека заеба со кампањата во областа на економијата и финансиите а баш за тоа се најзаинтересирани Американците и да не спомнам колку лошо делува сегашниот претседател Буш со неговата катастрофална лоша репутација што ја има како републиканец.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Незнам како е можна толкава разлика, јас гледам во живо изборите на СНН и таму сеуште е 102-34.
знам гледам и јас затоа ме чудат резултативе каква разлика има.
 
N

n/a

Гостин
Циганот победи во Пенсилванија.
Што е наведена како една од најважните држави која што МекКејн требаше да ја победи за да победи на избори.
102 - 34 за Обама сега за сега.

If the projection that Pennsylvania is won by Obama is true, the night has ended relatively early .
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Катастрофа, грк на власт.

Stvarno po semava izglea ne e bitno koj kolku glasovi na kraj ima vkupno.Bitno e koj tepal po drzavi....eh be krasnici kako ne bese sea tamu so bagrata da reguliras malku ovva glasovive.....
Се работи за компромисен систем - не е натпревар во популарност (кој ќе добие повеќе) и не е да биде посредно избран од Конгресот (како Киро Едноокиот што беше избран од Собрание), туку нешто на пола пат меѓу тие две.

Немате претстава каква пропаганда има за Хусеин, те пратат со партиски шеми што да заокружиш се до вратата (не постои предизборен молк, а гласаш и за претседател, за конгресмен и сенатор, и за некои општински мерки истовремено). До 6 саат навечер активисти ти чукаат на врата да те потсетат да гласаш за црниот. Вакво нешто не сум видел досега. Да не збориме пак за комуњарските медиуми. Мислам нигде немало нешто вака перфидно.

За оние што не знаат, а може ќе ги интересира, се гласа на компјутер или со заокружување на ливче од кое можеш да имаш копија како доказ.

А бе од прва видов дека некој ја протежира џукелава, за жал тоа се поклопи со општото незадоловство и резигнираност од војни и пад на економијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom