Преспав

Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Telma I bez Eden Na Eden I Prespav kje prezivee... I ne gledam zosto bi imala pomala gledanost Na 24? Toj sto saka da ja gleda nemu e vazno Na koj kanal.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Telma I bez Eden Na Eden I Prespav kje prezivee... I ne gledam zosto bi imala pomala gledanost Na 24? Toj sto saka da ja gleda nemu e vazno Na koj kanal.
На пример затоа што цела година ја чекам Андреја и Анѓелка на 24 и ниту еднаш не ја пуштија во терминот што го имаше напишано. За разлика од Телма каде што може да задоцни најмногу 5 минути.

П.С. Пробајте да пишувате кирилица. Многу е поубаво.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
На пример затоа што цела година ја чекам Андреја и Анќелка на 24 и ниту еднаш не ја пуштија во термонот што го имаше напишано. За разлика од Телма каде што моше да задоцни најмногу 5 минути.

П.С. Пробајте да пишувате кирилица. Многу е поубаво.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
И ти пробај да пишуваш правилно. Не е Анќелка туку Анѓелка, не е термонот туку терминот, не е моше туку може.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
И ти пробај да пишуваш правилно. Не е Анќелка туку Анѓелка, не е термонот туку терминот, не е моше туку може.
Фала за лектурата. Дебели ми се прстите а тастатурата на телефонот мала. А ако сакаш да лекторираш имаш еден куп книги весници и списанија што се полоши и од форумов.

Инаку мојата забелешка се однесуваше за некористењето на кирилицата.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Преспав се сели на ТВ 24 (24 вести)

Телма го шутна Жаре, сега Преспав, што е следно ?
Чим ќе оди на 24 Вести, мислам дека малку потешко ќе ја има гледаноста како првата сезона. Многу изгубиле Телма со овој потег.
 
Член од
30 април 2013
Мислења
356
Поени од реакции
207
Викендов треба да започне Преспав. Ќе пуштеле и нов трејлер, ваљда ќе треба од денес/утре да го пуштат да врти на 24ка.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
На пример затоа што цела година ја чекам Андреја и Анѓелка на 24 и ниту еднаш не ја пуштија во терминот што го имаше напишано. За разлика од Телма каде што може да задоцни најмногу 5 минути.

П.С. Пробајте да пишувате кирилица. Многу е поубаво.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Чудно.Обично Кујна рускиот сериски е пред АиА, па ретко каснеле.
Можно е вооошто да немало, се деси еднаш, а не каснеле.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
Чим ќе оди на 24 Вести, мислам дека малку потешко ќе ја има гледаноста како првата сезона. Многу изгубиле Телма со овој потег.
А Телма се пофалија дека се снима втора сезона па дури и прилог во вести имаа од снимањето за најпосле 24 да ја земе во својата програма.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Втора сезона на „Преспав“ од 26 декември на ТВ 24
Премиерни изданија: вторник и среда од 20 часот
Репризни изданија: вторник и среда од 22.30 часот и сабота и недела од 19 часот

 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Вечерва почнува втората сезона од 19 ч. на ТВ 24.

Зафирчев го имаше сјебано терминот, па затоа и погоре е грешен.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
Зошто им го крадат терминот на децата, тогаш треба да пуштат цртани филмови а не вакви серии.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom