Преспав

Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Зошто им го крадат терминот на децата, тогаш треба да пуштат цртани филмови а не вакви серии.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Глупости... терминот е добар , доколку беше несоодветна за целата публика немаше тогаш да го стават, и цртаните филмови вообичаено се наутро а не во (скоро) прајм-тајм
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Зошто Македончето во срж е такво гомно да кења на се`, буквално на се`?

Како тоа Преспав им крадел термин на децата? :eek:
Да беше пуштена серијава пред 30-40 години и тоа на тогашна ТВ Скопје, па да речеш им краде термин. Денес, 24 Вести нит даваат тој термин цртани, нит даваат воопшто цртани во некој термин, нит пак во тој термин се даваат цртани на некој друг домашен канал.

И сега речете ми како тоа некој некому крадел термин? Свашта!:vrtioci:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.903
Поени од реакции
7.571
За мене глупости беше првава епизода од новава сезона. Утнато со Џамбазов.
 
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
6
е нели од 20h .. каде можам да ги гледам новите епизоди..а исто и старата сезона
како може никој да ги нема качено на некој приватен канал TUNE.PK или сл.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Имаш реприза од 22.30 на 24ка.

Новата сезона ќе ја поставуваат на Youtube. По секоја премиера на ТВ, епизодата ќе ја качат и на нивниот канал.

Еве ја денешната епизода.
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2017
Мислења
21
Поени од реакции
6
Имаш реприза од 22.30 на 24ка.

Новата сезона ќе ја поставуваат на Youtube. По секоја премиера на ТВ, епизодата ќе ја качат и на нивниот канал.

Еве ја денешната епизода.
фала, старата сезона ја нема на јутуб..
се надевам барем новата ке може некаде да ја гледаме
поздрав
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
За мене глупости беше првава епизода од новава сезона. Утнато со Џамбазов.
Се слагам за Џамбазов или се навикнавме на Владо па сега дека нов или овој стварно не е за оваа улога. ама мислам дека е ова второто
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мене пак ми беше супер цела епизода. Се гледа дека некој со знаење пишувал сценарио и се смеев низ цела епизода, за разлика од лани кога едвај по еднаш-два пати се смееш во епизода. Се надевам дека и остатокот од сезонава ќе биде одличен.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Дури и во регионот скептичноста е огромна, но се менуваат нештата. Петко е формат на албански и словенечки јазик, а „Преспав“ ќе се емитува скоро на цела екс-Ју и Бугарија, и тоа на најгледаните ТВ канали. И не е лошо тоа, замислете 60 епизоди „Преспав“ со неколку репризи да се емитуваат пред речиси 25-30 милиони публика.
Thumbs up за ова, доколку е навистина точно. Бар да заработи серијалов нешто и од Јутјуб и од продажба во другиве земји. :)

Извор
 

Kajgana Shop

На врв Bottom