Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Другар,имам па можам и да губам.Ти да изгубиш 60 IQ ќе отидеш у минус. :pos:
Се гледа по смајлито што си го ставил, самодовербата како идентитетот, бетон.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Се гледа по смајлито што си го ставил, самодовербата како идентитетот, бетон.
Мора смајлиња да ти ставам пошто утепани ти се постовите,малце да ти разбијам монотонија.А ти ли си дежурен русокуропушач вечерва,на смени стражи држите на форумов... :pos:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Мора смајлиња да ти ставам пошто утепани ти се постовите,малце да ти разбијам монотонија.А ти ли си дежурен русокуропушач вечерва,на смени стражи држите на форумов... :pos:
Нема потреба од смени, толку сте глупи што нема потреба ни јас да седам. Го изучувам негативното влијание на вулгаризмот врз центарот за расудување. Ти си моментално најинстант примерок, мора да е од шипштарските курови што си ги испушил.

Пошто ми е исто така хоби етногенезата на вулгарите, доколку може тоа да се нарече етногенеза, може ли да ми кажеш за колку/што се продаде. И какво е чувството да си дел од квази народ чија национална професија е проституцијата и чија иницијација е да се продадеш, тоест да си продадена душа.

Јас да сум на твое место (пу пу, недај боже, скраја да е), не би кревал многу џева туку би наведнал глава и би терал понатаму.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Нема потреба од смени, толку сте глупи што нема потреба ни јас да седам. Го изучувам негативното влијание на вулгаризмот врз центарот за расудување. Ти си моментално најинстант примерок, мора да е од шипштарските курови што си ги испушил.

Пошто ми е исто така хоби етногенезата на вулгарите, доколку може тоа да се нарече етногенеза, може ли да ми кажеш за колку/што се продаде. И какво е чувството да си дел од квази народ чија национална професија е проституцијата и чија иницијација е да се продадеш, тоест да си продадена душа.

Јас да сум на твое место (пу пу, недај боже, скраја да е), не би кревал многу џева туку би наведнал глава и би терал понатаму.
Абе лепи немој ти мене со тие финти,немаш толку капацитет умствен да ми продаваш муда за бубрези,ја што сум и дали сум,со тоа само покажуваш дека си на ниско ниво со IQ,така да мерење кур со мене заеби..А тоа што си нервозен русокуропушач затоа што "твоите" доживеаја харикири на бојно поле,јбг треба да знаеш дека ниеден окупатор не поминал добро на туѓа земја,нема ни русите затоа извади си го од уста на време..
Ај да ти посакам добра ноќ..позз

https://youtube.com/shorts/GcK0lvRy5qU?feature=share
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Абе лепи немој ти мене со тие финти,немаш толку капацитет умствен да ми продаваш муда за бубрези,ја што сум и дали сум,со тоа само покажуваш дека си на ниско ниво со IQ,така да мерење кур со мене заеби..А тоа што си нервозен русокуропушач затоа што "твоите" доживеаја харикири на бојно поле,јбг треба да знаеш дека ниеден окупатор не поминал добро на туѓа земја,нема ни русите затоа извади си го од уста на време..
Ај да ти посакам добра ноќ..позз

https://youtube.com/shorts/GcK0lvRy5qU?feature=share
Ти одкако се продаде се знае со кој можеш да се мериш... Со твоите.

Оди скриј се таму... Само тоа е, прво што се губи е и образот. Како ќе се продадеш ако имаш образ.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.698
. Јас не се сеќавам кога шиптаp/било кој друг народ (домороден) бил третиран различно во нашата држава од тоа што се третирани останатите (барем не во независна Македонија, што правел Тито не е мој проблем).
Ако ти не се сеќаваш значи не биле третирани различно, добро е шампионе...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Ае другар вие имате проблем со прифаќање на реалноста, секој може да изгуби војна и на многу му се случило, е сега за вас Русија што е митски ентитет јас што кабает имам?
Американците си заминаа како попчиња од Виетнам, од Авганистан најпресно па на никој нуклеарка не му фрлија. Советски сојуз беше сила за ова потемкино село од држава наречено Русија па си заминаа како попчиња од Авганистан дури и сојузот им го распарчија па никој нуклеарка не фрли. Вие што слика си правите не знам во главата? Тие пак ќе речам за една мобилизација не се сигурни нуклеарки ќе фрлаат?И зошто? Оти изгубиле некој конфликт, не бе баки таква е играта cant win them all :icon_lol: Нуклеарка никој никому нема да фрли ало претходно не добие нуклеарка. Вие овде може малскиве чакиџии да си правите circle jerk на такви филмови:drk:
Додуша разбирам дека на многу луѓе им е ептен тешко периодов, цел живот да го дркаш на русите и ова да го гледаш сигурно не е лесно, старион пример како е налутен кај него да беше дугмето од сабајле 3 нуклеарки ќе и мавнеше на украина :icon_lol:
Rusija ima izgubeno vojni i so Finska, a i so Osmanliite, izgubija i vo prvata Čečenska vojna... SSSR ima izgubeno vo Avganistan... Kolku i da e edna država golema sepak može da izgubi vojna od pomal protivnik, neprijatelot nikogaš ne treba da se potcenuva, denešna post-sovetska Rusija e mnogu poslaba od nekogašniot SSSR, pa duri i od nekogašnata Ruska imperija... Ama imale nuklearki okej pa nuklearki ima i Severna Koreja pa toa ne gi pravi svetska sila !
Автоматски споено мислење:

До кај е освојувањето на светот?
Rusite nezaustavlivo cepaat kon Atlantikot, momentalno se do Berlin stasani... (y)
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.655
Поени од реакции
3.770
Тебе ти било ќеф што умира невин украински народ, и би бил среќен уште повеќе да умираат,
Никој здраворазумен не рипа од радост ако навистина умира невин (Украински) народ, ама ако малку повеќе прочепкаш, сам ќе увидш дека невиноста Украинска е слична на невиноста оросписка...

Не умира невин народ туку-така, туку умира затоа што има причина за таа умирачка. Кривицата кај Украинците не може да се сведе само на државниот удар од укро-нацистите, туку и на поддршката која таа власт ја има кај дел од Украинското населените („Бандеровци„, „Десен сектор„...), како и на општата состојба кај Украинците, за кои велат дека се едни од најсиромашните народи во Европа. Таа сиромаштија е поткрепена и перзистентна токму од самите Украинци (не од сите, но сигурно од повеќето...), преку омасовената корупција која владее со Украина (не, нема ништо слично со корупцијата во „севернава„, се работи за случајност) кај „обичното„ население, кое е практично генератор на таквото коруптивно битисување.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Не знам дали си соработувал со овие некогаш, ама погадна нација од словенско потекло не сум сретнал, кој имал работа со овие чисто процедурално би им закачил нуклеарка :D
Глупаво е да генерализирам за цела држава, ама сум сретнал/соработувал сигурно со преку 100 души во последни 3 години (врие во УК), и еден не сум сретнал да е човек. Накурчени, нападни, лижачи на дупе, никаква култура и почит кон останатиот...:tapp:
Исто искуство во УК од нив, 99% од тие што ги знам се чукаат во гради на празно а им фуфка да живеат во делови од Лондон каде не се мнозинство белци
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Дечки дајте малце солидарност, @jamajka е пред ментален крах после последниве неколку дена, почна образи нешто поетски постови да пишува :( Кренете дух малце, еве @kano на пример може да каже каде ќе биде следната нуклеарка, последниве 30 нуклеарки на темава ги погоди Берлин и Хелсинки. @Hello Kitty мислам беше, до пред некоја недела нон-стоп прашуваше каде е контраофанзивата, не знам зошто престана :( Оној никот му го заборавив, што нон-стоп постираше донбасдјевушка телеграми, дај малце уозбили се, во најбитни моменти престана. Исто му го заборавив никот на оној што едно 20 пати се излизга на фејк фотошоп билборди, сигурно има уште некој на интернет, најди го и одма тука да го постираш ок? Не смееме да се предадеме сега, иначе тепат укронацистите и курвата вавилонска.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.659
Поени од реакции
34.951
Ако ти не се сеќаваш значи не биле третирани различно, добро е шампионе...
Калимеро, донеси докази!
Преку 1000 Македонци се завршени на Голи Оток во истото тоа време, ќе да ве мачел некој друг, а не ние.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom