Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    681
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.502
Поени од реакции
3.607
Бреееј колку си шеговит.
Не бе , по брилијантните анализи и предвидувања за војната во Нагорно-Карабах, сум најголемиот ти фан на форумот.
Имам пресантимана дека после оваа војна ќе ти бидам уште поголем обожавател.:)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.212
Поени од реакции
16.709
Mene mi lici ko da ke popijat edna takticka Ukraina do kraj na godinava, ko sto trgnale rabotive, ne samo so ofanzivava, tuku so opstiot razvoj na nastanite i posebno Evropa.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Mene mi lici ko da ke popijat edna takticka Ukraina do kraj na godinava, ko sto trgnale rabotive, ne samo so ofanzivava, tuku so opstiot razvoj na nastanite i posebno Evropa.
Јас мислам дека тоа ќе биде полска, таква ѕвезда имаат. И на НАТО мислам дека беа прва мета за време на студената војна.
 
Член од
30 август 2011
Мислења
1.106
Поени од реакции
1.364
Според тебе и според Тенеке, Русија ќе си изгуби и како попче ќе си се повлече?

Која слика си ја праите у главите? Таа ли? Тоа ли ви е идеалниот крај?

Лично не верувам дека така може да биде и ако Русија потпишува некаков договор тоа нема да биде помалку одошто имаа пред војната. Значи, САД нема да ја ослободат Украина и ќе препуштат територија, како Србија што препушти. Велам САД, бидејќи Зеленски нема дипломатски капацитет да води независна политика во моментов. Македонија е понезависна со сите курови у гз што ги прима.
Ае другар вие имате проблем со прифаќање на реалноста, секој може да изгуби војна и на многу му се случило, е сега за вас Русија што е митски ентитет јас што кабает имам?
Американците си заминаа како попчиња од Виетнам, од Авганистан најпресно па на никој нуклеарка не му фрлија. Советски сојуз беше сила за ова потемкино село од држава наречено Русија па си заминаа како попчиња од Авганистан дури и сојузот им го распарчија па никој нуклеарка не фрли. Вие што слика си правите не знам во главата? Тие пак ќе речам за една мобилизација не се сигурни нуклеарки ќе фрлаат?И зошто? Оти изгубиле некој конфликт, не бе баки таква е играта cant win them all :icon_lol: Нуклеарка никој никому нема да фрли ало претходно не добие нуклеарка. Вие овде може малскиве чакиџии да си правите circle jerk на такви филмови:drk:
Додуша разбирам дека на многу луѓе им е ептен тешко периодов, цел живот да го дркаш на русите и ова да го гледаш сигурно не е лесно, старион пример како е налутен кај него да беше дугмето од сабајле 3 нуклеарки ќе и мавнеше на украина :icon_lol:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.324
Поени од реакции
18.183
Ае другар вие имате проблем со прифаќање на реалноста, секој може да изгуби војна и на многу му се случило, е сега за вас Русија што е митски ентитет јас што кабает имам?
Американците си заминаа како попчиња од Виетнам, од Авганистан најпресно па на никој нуклеарка не му фрлија. Советски сојуз беше сила за ова потемкино село од држава наречено Русија па си заминаа како попчиња од Авганистан дури и сојузот им го распарчија па никој нуклеарка не фрли. Вие што слика си правите не знам во главата? Тие пак ќе речам за една мобилизација не се сигурни нуклеарки ќе фрлаат?И зошто? Оти изгубиле некој конфликт, не бе баки таква е играта cant win them all :icon_lol: Нуклеарка никој никому нема да фрли ало претходно не добие нуклеарка. Вие овде може малскиве чакиџии да си правите circle jerk на такви филмови:drk:
Додуша разбирам дека на многу луѓе им е ептен тешко периодов, цел живот да го дркаш на русите и ова да го гледаш сигурно не е лесно, старион пример како е налутен кај него да беше дугмето од сабајле 3 нуклеарки ќе и мавнеше на украина :icon_lol:
Абе мачето е Мr. Dooms day, требаше да го видиш во темата за корона, како најавуваше распаѓање на државава ако започни настава во живо.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Да ги прашам членовите со Кремљски врски тука, кога е референдумот за припојување на Харковска Народна Република кон Русија?

Мислам дека се збореше за август-септември а уште немаат дата.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Ае другар вие имате проблем со прифаќање на реалноста, секој може да изгуби војна и на многу му се случило, е сега за вас Русија што е митски ентитет јас што кабает имам?
Американците си заминаа како попчиња од Виетнам, од Авганистан најпресно па на никој нуклеарка не му фрлија. Советски сојуз беше сила за ова потемкино село од држава наречено Русија па си заминаа како попчиња од Авганистан дури и сојузот им го распарчија па никој нуклеарка не фрли. Вие што слика си правите не знам во главата? Тие пак ќе речам за една мобилизација не се сигурни нуклеарки ќе фрлаат?И зошто? Оти изгубиле некој конфликт, не бе баки таква е играта cant win them all :icon_lol: Нуклеарка никој никому нема да фрли ало претходно не добие нуклеарка. Вие овде може малскиве чакиџии да си правите circle jerk на такви филмови:drk:
Додуша разбирам дека на многу луѓе им е ептен тешко периодов, цел живот да го дркаш на русите и ова да го гледаш сигурно не е лесно, старион пример како е налутен кај него да беше дугмето од сабајле 3 нуклеарки ќе и мавнеше на украина :icon_lol:
Зарем сеуште мислите дека војнава е помеѓу украина и русија? :eek:
Малце е Заев за вас...
Автоматски споено мислење:

Да ги прашам членовите со Кремљски врски тука, кога е референдумот за припојување на Харковска Народна Република кон Русија?

Мислам дека се збореше за септември а уште немаат дата.
Ти бе, му напраи ли бункер на Енвер Хоџа? Ако пак ми дојди на сон, да му кажам.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
579
Поени од реакции
995
Лелее Тенеке мастта ви ја извади, кузнае колку инфаркти се негова последица тука, прво со корона а сега и овде дошол

Ти бе, му напраи ли бункер на Енвер Хоџа? Ако пак ми дојди на сон, да му кажам.
Друже каков бункер да не си пиел нешто? :pos::pos:
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.178
Поени од реакции
12.722
Лелее Тенеке мастта ви ја извади, кузнае колку инфаркти се негова последица тука, прво со корона а сега и овде дошол


Друже каков бункер да не си пиел нешто? :pos::pos:
Ми дојде на сон чера, рече HolyDebarca да ми направи бункер, судбината на цел свет зависи од него. И реденици со куршуми за митралез да си му раздадел.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882

Трофеи оставени од разбеганите фашисти..има многу старо железо за топење машала.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.872
Јас мислам дека тоа ќе биде полска, таква ѕвезда имаат. И на НАТО мислам дека беа прва мета за време на студената војна.
Не знам дали си соработувал со овие некогаш, ама погадна нација од словенско потекло не сум сретнал, кој имал работа со овие чисто процедурално би им закачил нуклеарка :D
Глупаво е да генерализирам за цела држава, ама сум сретнал/соработувал сигурно со преку 100 души во последни 3 години (врие во УК), и еден не сум сретнал да е човек. Накурчени, нападни, лижачи на дупе, никаква култура и почит кон останатиот...:tapp:
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.652
Поени од реакции
8.107
Не знам дали си соработувал со овие некогаш, ама погадна нација од словенско потекло не сум сретнал, кој имал работа со овие чисто процедурално би им закачил нуклеарка :D
Глупаво е да генерализирам за цела држава, ама сум сретнал/соработувал сигурно со преку 100 души во последни 3 години (врие во УК), и еден не сум сретнал да е човек. Накурчени, нападни, лижачи на дупе, никаква култура и почит кон останатиот...:tapp:
Потпишуем со две раце за ова. Никаква култура и домашно воспитување, буквално амеби на кои ништо не можеш да му веруваш, ниту да сметаш на нив.
1661889397690.jpg

Изгледаат вака некако.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.954
Поени од реакции
35.872
Потпишуем со две раце за ова. Никаква култура и домашно воспитување, буквално амеби на кои ништо не можеш да му веруваш, ниту да сметаш на нив.
Прегледај го приврзокот 344655

Изгледаат вака некако.
Сум соработувал со луѓе од скоро цела Европа, ама 2 народи чии претставници ме имаат донесено до ситуација да го побарам нивниот претпоставен и да му кажам дека ако не ми ги тргни од пред очи, прекинувам соработка: Полјак и Португалец (уште бетер гомна).
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Јас мислам дека тоа ќе биде полска, таква ѕвезда имаат. И на НАТО мислам дека беа прва мета за време на студената војна.
Абе тој што претеше на Полска си даде отказ :pos: Требаше за шест секунди да падне Полска,ама не издржа..јбг дај друго дете ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom