Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Кога невини луѓе умираат, веќе не станува збор за „политика“.
Така е, јас се надевам дека и од ЛГБТЧКЉ ќе ги исклучат во набрз можен рок. Па тек тогаш да ги видам.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Најжалосно е што одкога сами ќе се запалат вака, BBC, CNN, DW, ова ќе го пренесат како дека тие биле брутално дигнати во ваздух од руски оклопни возила.
Тебе да ти дојди во местото кај што живееш окупаторска војска случајно на тенкојте нивни цвеќиња да не му ставаш? Влегуваат со тенкој во ТУЃА земја, окупираат територии на КОИ не живеат Руси, и ти осудуваш зошто ги мавале со молотови? Абе дај не ме заебавај бе....
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.619
Поени од реакции
35.115
Инаку, гледам ќе сме испраќале воена опрема во Украина. Што опрема ќе испраќаат бе овие гревовите, петардите што ги имаа запленето од децата за Нова година?
Сигурно ќе испраќаат камења како ладно оружје, кожни тенгала, високо квалификувани ЕУ магариња, панцир долни маици од Стружанка :icon_mrgr:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Тебе да ти дојди во местото кај што живееш окупаторска војска случајно на тенкојте нивни цвеќиња да не му ставаш? Влегуваат со тенкој во ТУЃА земја, окупираат територии на КОИ не живеат Руси, и ти осудуваш зошто ги мавале со молотови? Абе дај не ме заебавај бе....
Да гледам очајни беа... После твитер сесија од два саати.... Или како што кај нас се викаат куртони, за една употреба... Само кај овие обуката е адванс, следно ќе биде со појаси да ги пуштаат и алах акбар да викаат.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Да гледам очајни беа... После твитер сесија од два саати.... Или како што кај нас се викаат куртони, за една употреба... Само кај овие обуката е адванс, следно ќе биде со појаси да ги пуштаат и алах акбар да викаат.
Ајде тебе да ти влези Бугарски тенк таму кај што живееш, што би направил?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Ајде тебе да ти влези Бугарски тенк таму кај што живееш, што би направил?
Кога имаше војна направивме тоа што направивме. Сигурно не вооружувавме рандом луѓе на улица и не ги учевме да прават самоубиствени напади. Ниту пак ги жртвувавме нашите цивили како жив штит.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.807
Поени од реакции
5.470
Кога имаше војна направивме тоа што направивме. Сигурно не вооружувавме рандом луѓе на улица и не ги учевме да прават самоубиствени напади. Ниту пак ги жртвувавме нашите цивили како жив штит.
Не ми одговори на прашањето. Што би направил ако против себе имаш Бугарски тенк и иди да ти го окупира местото на живеење?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.902
Поени од реакции
5.752
Буквално сме во ситуација каде што Русија ја нападна Украина, па не. Тоа било голема лага.
Автоматски споено мислење:


Не знам зошто мислиш дека НАТО сака да се прошири кон Русија. Една од целите на НАТО секогаш било да ја запре Русија од проширување.
Ај прво врати се назад у школо да научиш историја поточно која држава постоела до 850 година на територијата на денешна источна Украина,кој ја окупирал и зошто па после ќе го добиеш одговорот дали Нато ја сака Русија не ја сака или пак сака да ја окупира и подели на 3 дела како што им изјавуваше идеологот Збигњев Бжежински.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.311
Поени од реакции
10.329
Не ми одговори на прашањето. Што би направил ако против себе имаш Бугарски тенк и иди да ти го окупира местото на живеење?

Nema da idam so kolata molotov koktel da frlam sigurno.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.195
Поени од реакции
26.875
Не ми одговори на прашањето. Што би направил ако против себе имаш Бугарски тенк и иди да ти го окупира местото на живеење?
Јас ти одговорив што направив кога имавме држава. Кога се прогласи мобилизација отидов и ми дадоа оружје и отидов на должност. Пошто имам обука и све што треба. Во никој случај не користевме цивили како жив штит. Денеска ако влезат Бугарите, не мислам да се замарам, пошто ќе изгинеме како глувци, нит некој има обука нит ништо.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
30.303
Не ми одговори на прашањето. Што би направил ако против себе имаш Бугарски тенк и иди да ти го окупира местото на живеење?
Тоа никад нема да се случи, у Македонија има 100 бугари, у Бугарија 100.000+ македонци. Нема да стигне до тука тој тенк.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.788
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.539
Поени од реакции
4.638
Зашто бе Макрон му се јавува на Путин секој ден?
Што не го изолираат скроз?
Макрон, како претставник на Франција, покрај Германија, е еден од потписниците и гарантите за Минскиот договор.

Дел од тој договор е и РФ па затоа Путин муабети со тие две земји.

Засега, тие муабети се празни муабети.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.712
Ајде тебе да ти влези Бугарски тенк таму кај што живееш, што би направил?
Со молотов сигурно нема да го гаѓам. Да мислиш дека можеш да уништиш тенк со молотов треба да си малоумен. Неможеш со молотов ни лесно оклопно возило да уништиш, не па тежок оклоп. Башка, момците во видеото делуваа скај хај, во конкретниов случај они беа тие што дивееа, не колоната од оклопни возила.

Снимаа видео за views и чисто да покажат како дивеат и како не се плашат од Русите. Ова што се наоружуваат цивили на ваков начин е крајно неодговорно, и само придонесува до уште поголемо крвопролевање. Ако западот сака да и помогне на Украина, нека им испрати реална помош со НАТО војска која директно ќе ја конфронтира Руската, тоа е единствен начин да се помогне. Ако не, нека им каже искрено дека не може да помогне и сите масовно нека се предадат. Ова што западњациве го прават со молотовиве поконкретно, е давање инструкции за самоубиство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom