Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    672
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Со избори „поштени“ како тие во САД, каде Брендон освои најмногу гласови во историјата на сите избори?
А тоа што поразениот кандидат исто освои рекореден број гласови во историјата на сите избори не ти се коментира а? Па расте популацијата, расте и бројот на регистрирани гласачи.

Прибери се малце, веќе тотално се губиш на темава.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.168
Поени од реакции
15.967
Јас досега што сум имал лично искуство со украинци сите биле антируски расположени, дури некогаш и опсесивно и заморно. Сум комуницирал и сум се дружел и со НВО либерални фаци и со навијачи, и истиот впечаток сум го добил. Првиве заради илибералниот режим на путин и кочењето во европската интеграција, вториве некои од нив биле и во воени и паравоени формации за време на конфликтот. Сакам да кажам безразлика на која страна на идеолошкиот спектар стоеа, беа изразито анти русија. Сигурен сум дека има и проруски настроени, ама тие веројатно се руското малцинство.
Ја пак на пример имам украинец за колега и коа се упознавме чоекот си рече дека е русин.
И со оглед на тоа дека ја не им ја знам ситуацијата таму, ме зачуди. Кажуваше дека украинци, руси, се е тоа таму едно исто и дека се е политика за стварање мржња.
Инаку чоекот има пребегано од таму во Грција со неговите, поради не знам која војна.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Која „бугарашката агенда“ ја терам?
Русите и Украинците се еден народ и треба да живеат во една држава, следствено на тоа и ние со Бугарите.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.759
Поени од реакции
17.457
Ја пак на пример имам украинец за колега и коа се упознавме чоекот си рече дека е русин.
И со оглед на тоа дека ја не им ја знам ситуацијата таму, ме зачуди. Кажуваше дека украинци, руси, се е тоа таму едно исто и дека се е политика за стварање мржња.
Инаку чоекот има пребегано од таму во Грција со неговите, поради не знам која војна.
Окулу 30 посто се идентификуваат како руси, зборат руски и тн. Поделбата ми делува ко во црна гора.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Блинкен изјави дека нема гаранции за неширење на нато кон исток.
Американската амбасада во Киев ги повика американските државјани да ја напуштат Украина.
Тоа тие како некој кој влегол во вашиот двор се прави дека е газда и во истовреме вришти на цел глас како вие правиот газда се спремате да го тепате и сте насилник.
Денеска господин Лавров убаво ја опиша состојбата на Столтенберг сосема надвор од реалноста.
Тие се такви па такви ние многу добро ги знаме од нашите случувања.
Денеска прочитав за легендарната 58-ма армија дека вчера е покрената на тревога и започнала со маневри.
Туку со какви авиони бегаа од Кабул?
Не сум сигурен мислам серкулеси беа.
 
Член од
2 јуни 2021
Мислења
18
Поени од реакции
21
Им инсистирале на Русите да не го објавуваат одговорите.
Да, нема да ги објават, ама Русите велат дека одговорот не е задоволувачки и не можат да ги прифатат. Русија ке одговори за неколку дена, ке се консултира и со Кина
 

Attachments

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.638
Поени од реакции
38.821
делува како да ќе има бајаѓи натегања до 20 февруари кој е спомнат како потенцијален датум за офанзива. Ако се спогодат би било најдобро за сите у ситуацијава.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.301
Поени од реакции
29.769
Русите и Украинците се еден народ и треба да живеат во една држава, следствено на тоа и ние со Бугарите.
Тука одговорив:
Автоматски споено мислење:

А тоа што поразениот кандидат исто освои рекореден број гласови во историјата на сите избори не ти се коментира а? Па расте популацијата, расте и бројот на регистрирани гласачи.
Ма немој, колку пораснала популацијата меѓу последните два избори?

Кај Брендон се најголемиот дел од гласовите по пошта. Поразениот кандидат има минискулен дел од гласовите по пошта. Вишокот гласови се тие по пошта, не се вишок гласачи. Се работи за претседан со неверојатно голем број гласови по пошта, скоро сите за Бајден, и илјадници случаи со докажани проневери со таквите поштенски гласови.... Ако тоа не е доказ и показ за наместени избори, тогаш не знам што може да биде... За демократијата во држава како Украина под контрола на САД, па ич да не зборуваме.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
И храбрата бугарска војска нема да гине за Украина!

Досега најмалку 4 држави (Хрватска, Романија, Бугарија и Грција(иако Грција сеуште не се произнела, секогаш досега апстинирала)) нема да пратат свои војници во Украина. Германија и Франција сеуште се за преговори со Москва. Како тргнало, изгледа само ние ќе војуваме рамо до рамо со украинската војска. :unsure:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако тоа не е доказ и показ за наместени избори, тогаш не знам што може да биде... За демократијата во држава како Украина под контрола на САД, па ич да не зборуваме.
Последен офтопик тука, стотици судски случаи пред судии избрани од Трамп, случај пред Врховниот суд, еден куп комисии, сите изгубени случаи и ништо не се докажа. Така да се што останува е да ја повторувате оваа прикаска како папагали без со ништо фактички да е поткрепена.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.210
И храбрата бугарска војска нема да гине за Украина!

Досега најмалку 4 држави (Хрватска, Романија, Бугарија и Грција(иако Грција сеуште не се произнела, секогаш досега апстинирала)) нема да пратат свои војници во Украина. Германија и Франција сеуште се за преговори со Москва. Како тргнало, изгледа само ние ќе војуваме рамо до рамо со украинската војска. :unsure:
Ние нема да праќаме војници, директно ќе ја фрлиме Славјанка над Москва ... со тоа војната ќе заврши уште пред да почне !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom