Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    634
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Ма немој молим те. Колку неточни информации, чудо некое. Русија гаѓаше школи, хотели, градинки, трговски центри, мостови едно чудо од Лвив до Киев, железнички чворови во Житомир, Черкеси, Хмелницки..... Нуклеарни станици, особено Чернобил го гаѓаа, лани цело зимо цела електрична инфраструктура ја рокаа и пак ништо.

Мостот Керч го рокаат три пати до сега, и? Што? Каде е апокалипсава?

Едит: Одеса што ја рокаат секоја недела со илјадници тони жито.... Воена цел е така? Ко црквата таму што ја рокнаа.... Дека поповите војска служеле
За да реплицираш, мораш внимателно да го прочиташ постот на кој што реплицираш. Нуклерани станици никогаш не гаѓале, каков црн Чернобил. На Дњепар скоро и да нема срушен пост, си се префрлаат Украјиницте напред назад кога сакаат. Ова со хотелите, градинките (градинки бе?) трговските центри е епска глупост. Немаат попаметни работи Русите, ќе трошат ракети на градинки. За електричната инфрструктура ти напишав прецизно, ама не читаш, туку сакаш да се направиш многу упатен. Им ја гаѓаа, но не гаѓаа таму каде што струјата се произведува, гаѓаат трафостаници кои лесно се поправаат.

Што се однесува до Керчкиот мост, до сега беа минорни оштетувањата, па најжестока беше ракцијата кога им ја изгасанаа струјата во Украина а Зеленски беше зелен во суратот неколку недели откако прашуваше како е времето на Крим, после тој првиот напад. Јас ти гарантирам дека уништувањето на Керчкиот мост ќе значи апокалипса за Украина како што не можеш ниту да си замислиш.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2006
Мислења
42.447
Поени од реакции
76.001
Па не е баш добро ама ок :) У Киев гаѓаат градинки и трговски центри, у Севастопол гаѓаат командни центри у сред состанок.
E да. Точно е ова.
Русите нема зашто своите ракети да ги трошат на глупи командни центри. Детски градинки се вистинската цел. Знаат они.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.441
Поени од реакции
16.902
Lol kakvi gluposti, gagjale kaj so lesno se popravaat. Gagjaa kaj so najtesko se poprava a moes da go unistis lesno. Tranformatorite se najkriticna tocka za mrezata, znaea rusite tocno so gagjaat. Realnosta e deka ne uspeaa da gi ostavat bez struja. Mozhe ne se ni nadevaa, sakaa da kupat vreme samo.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Lol kakvi gluposti, gagjale kaj so lesno se popravaat. Gagjaa kaj so najtesko se poprava a moes da go unistis lesno. Tranformatorite se najkriticna tocka za mrezata, znaea rusite tocno so gagjaat. Realnosta e deka ne uspeaa da gi ostavat bez struja. Mozhe ne se ni nadevaa, sakaa da kupat vreme samo.
Ајнштајн, што полесно се поправа, хидроцентрала или трафостаница?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.441
Поени од реакции
16.902
Ајнштајн, што полесно се поправа, хидроцентрала или трафостаница?
Vidi za anstajn ne sum, ama za ova sum i anstajn i tesla za tebe. Mozhat komotno da uvezat struja, vrzani se so entso. Nastrana faktot so hidrocentralata e dosta potesko da ja srusis, vajda nema branata da ja mavaat. Prosetaj do Vrutok, razgleaj dali e polesno trafoto ili generatorot da go unistis. Ako go najdes voopsto :D
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.624
Поени од реакции
7.027
читаш читаш и не знаеш дали е Клинтон или Антон. Едниов демек бил војник, а лупа ко максим по дивизија фејковачи. :icon_lol:
Кај можат со тебе. Ти бољи си и од лица со воено искуство / образование, бољи си и од научници за вируси и бактерии.
Најдобар си у броење тенкови :P

Рускава војска испадна понеефикасна од платениците :confused:.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
22.252
Поени од реакции
36.167
Кај можат со тебе. Ти бољи си и од лица со воено искуство / образование, бољи си и од научници за вируси и бактерии.
Најдобар си у броење тенкови :P

Рускава војска испадна понеефикасна од платениците :confused:.
ја не викам дека сум бољи од никого. Него да викаш дека некој мавал нуклеарни централи со ракети е муабет безвезе.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Vidi za anstajn ne sum, ama za ova sum i anstajn i tesla za tebe. Mozhat komotno da uvezat struja, vrzani se so entso. Nastrana faktot so hidrocentralata e dosta potesko da ja srusis, vajda nema branata da ja mavaat. Prosetaj do Vrutok, razgleaj dali e polesno trafoto ili generatorot da go unistis. Ako go najdes voopsto :D
И велиш нема да ги удрат браните?
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Тебе пиле како ти беше минатиот ник? За шо те банираа прошли пат?
Бонд, Џејмс Бонд. Обично ме банираат затоа што имам low tolerance на идиотизми и идиоти.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.000
Поени од реакции
3.089
i dobro ete ja udiraat, ne se razbiram od gradeznistvo i kolku toni eksploziv treba za da gi urnat, ama da receme kje se urne. So gi sprecuva da uvezat?
Има бункер бонби кој пенетрираат длабоко во земјата, ич и ја незнам колку се широки со бетон тие брани, ама и малку да и направат пукнатина притисокот на водата ќе го заврши останатиот дел.

За Kаховка знаеме дека украинците енормно испуштаа вода од погорните брани и дека е итниот преливник е во функција како што се гледа на левата слика во горниот десен агол.


Еве видео што се случува потоа
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
20.024
Поени од реакции
26.572


 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom