Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    677
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.373
Поени од реакции
5.137
Хаха види ги па овие

UњњKro.jpg

Со овој наратив може и нуклеарка да им рокнат на Русија и да речат дека самите си ја рокнале сакајќи да прикажат провокација :P
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Во меѓувреме во Москва:
Украина со овие потези се закопува самата себе си. И тоа длабоко. Само му дава повод Русите да удрат уште појако. Не смеат да си дозволат да удираат врз цивилни цели и да убиваат недолжен народ. Срамно е и недозволиво...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.916
Поени од реакции
15.902
Украина со овие потези се закопува самата себе си. И тоа длабоко. Само му дава повод Русите да удрат уште појако. Не смеат да си дозволат да удираат врз цивилни цели и да убиваат недолжен народ. Срамно е и недозволиво...
Im dava povod za mobilizacija... Koga Japan go napadna Perl Harboor, Ruzvelt go trgna vszniot i funkcionalen nosach, ostavi nekoj nevazni, no po napadot objavi vojna i proglasi opshta mobilizacija...
RUSKI odgovor na metropoli od Evropa moze ds bide shteten ako dovede do nasilno vkluchuvanje na Evropski drzavi, no moze odgovor na tie shto sr veke vklucheni. I sax koko Uk...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Im dava povod za mobilizacija... Koga Japan go napadna Perl Harboor, Ruzvelt go trgna vszniot i funkcionalen nosach, ostavi nekoj nevazni, no po napadot objavi vojna i proglasi opshta mobilizacija...
RUSKI odgovor na metropoli od Evropa moze ds bide shteten ako dovede do nasilno vkluchuvanje na Evropski drzavi, no moze odgovor na tie shto sr veke vklucheni. I sax koko Uk...
Ruski napadi po Evropski prestolnini, veruvaj ne se ni vo umot ni vo planot nitu na najtvrdokornite nacionalisti vo Rusija, barem ne onie poserioznite. Taka da toa mozes slobodno da go isklucis od opcija...Rusija moze vo idnina da koristi nekoi separatisticki strukturi vo drzavite i prekjutno da gi pomaga (ETA, IRA i kompanija) no direktno da napadni mislam deka ni vo najlud son nema toa da se sluci. Kako so nema da vidis ti SAD da napadnat Ruska teritorija...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.615
Поени од реакции
23.588
Никад боље.Не гледај ти Немачка готови се они,глеј си за Руска да ја биде нели..Еве ти убави кадри од таа проспетитетна и напредна ,,велеле сила"..
Прегледај го приврзокот 380283

Прегледај го приврзокот 380284

Прегледај го приврзокот 380285
Уште една доза Хухурику - Остен секција хумор ?!
Ако стрико, ти да не си нема кој да не насмее со карикатуриве.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.354
Interesno da se vidi kako se dvizi drzavniot dolg na Ukraina... Ima opravanje?

PS. Patem, vpecatlivo e I 2014 (koga im dojde zivot so prozapadna vlast) vo sporedba so prethodnata 2013..
Прегледај го приврзокот 380338
geee i'm wondering what happened here. 14 billion worth of democracy :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

strogo citanje vakvi sajtovi sine za tebe

1685470826316.png
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.334
Поени од реакции
36.247
Ги хефтаат Токмак и Мелитопол.

 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.961
Поени од реакции
8.471
Каков е овој северџански превод?:pos:

1685482981799.png


1685483041601.png
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.748
Поени од реакции
9.875
Нападната Москва,било тероризам според Хитлер.
Секој ден скоро напаѓан Киев..денацификација,колективен запад,демилитаризација,блалала хахаха
Гнаси фашистички.Курви руски варварски.
Автоматски споено мислење:

Ги хефтаат Токмак и Мелитопол.

Гаѓана база со 500 души фашистичка војска..Со британските нови ракетки.
Автоматски споено мислење:

Уште една доза Хухурику - Остен секција хумор ?!
Ако стрико, ти да не си нема кој да не насмее со карикатуриве.
И на тебе ли сум ти стрико бе.Да ја еб*м стринати!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom