Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.952
Поени од реакции
9.216
News: The Biden admin is preparing to send Ukraine advanced, long-range rocket systems—known as MLRS and HIMARS

BREAKING: The U.S. plans to send an advanced long-range rocket system to Ukraine as early as next week

@Klinton што би требало да биде ова?
Ова е ставање здрава нога у трн, што значи чекор поблиску до ескалација....ако го направат ова не се нормални дефинитивно и го гураат светов у тотална деструкција.
 
Член од
1 февруари 2005
Мислења
1.297
Поени од реакции
1.802
Освен што нема толку забегано со woke срања и шекспири по Русија и те како има таму наркомани и буљаши. Види само колку болни од сида имаат, повеќето се од дрогирање заразени. Малку превише ги морализирате, а ако не сменат нешто на краток рок проценките им се 2 милиони заразени со хив. На долг рок не е сјајно.
Наркоманите се западен продукт. Кина сеуште не може да ги прости опиумските војни на Британија, и требаа 50 години да ја искоренат наркоманијата.
Наркоманијата е западен деградационен процес, зашто го форсират секој треба да се замисли.

Во СССР, Југославија немаше наркомани, /освен десетици белосветски хоштаплери/,
после 90, секој закон не случајно е во полза на дилерите, легализција на лесна дрога, дрога на рецепт во САД, против смртна казна....
Истата процедура е и во Русија, да има, но не е офицална идеологија а колку може се борат со тоа. Самите полиња во Авганистан беа под заштита на НАТО.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.514
Поени од реакции
2.608
Ако така гледаш, тогаш ја немам ни уметници, ни претприемачи, ама имам нуклеарни боеви глави и затоа ти ќе ми даваш дел од тоа што го создале твоите претприемачи.
Со ова може да очекувам Пакистан да биде глобален економски играч а не да се дави во радикален ислам пошто има nukes?
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
955
Поени од реакции
3.707
Amid reports of USA now approving the M31 MLRS systems for Ukraine, Russia has moved its newest TOS-2 systems into Ukraine and is already using them on Ukrainian positions. These fire new thermobaric warheads which are several times more destructive than the already-insane TOS-1
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.037
Поени од реакции
22.391
News: The Biden admin is preparing to send Ukraine advanced, long-range rocket systems—known as MLRS and HIMARS

BREAKING: The U.S. plans to send an advanced long-range rocket system to Ukraine as early as next week

@Klinton што би требало да биде ова?
Наводно најновото украинско вундервафе.


Автоматски споено мислење:

Патем за заинтересираните еве за настаните околу Гостомел.


Автоматски споено мислење:

Наводни бројки за руски и сепаратистички жртви.

 
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.418
Поени од реакции
2.043
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.731
Поени од реакции
36.698
Украинците веќе имаат голем број ракетна артилерија имаат и Смерч што е со поголем дострел и поголема моќ од MLRS и HIMARS. Не знам колку би смениле овие америчките освен што ќе треба луѓе да се обучуваат за да ги користат. Освен ако не им ги даваат тие ATCMS ракетите, што се ужасно скапи и не се произведуваат веќе.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.254
Поени од реакции
41.641
Украинците веќе имаат голем број ракетна артилерија имаат и Смерч што е со поголем дострел и поголема моќ од MLRS и HIMARS. Не знам колку би смениле овие америчките освен што ќе треба луѓе да се обучуваат за да ги користат. Освен ако не им ги даваат тие ATCMS ракетите, што се ужасно скапи и не се произведуваат веќе.
па на тоа се надеваат ваљда, да ги добијат тие ракети за да можат да прават напади на руска територија.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.678
Поени од реакции
5.305
The demilitarization of Ukraine may take from 5 to 10 years, it is not worth interfering with the military and speeding up the special operation, Colonel-General Vladimir Shamanov, deputy chairman of the State Duma Committee for the Development of Civil Society, said.

Vs.

Newsweek: Ending the war in Ukraine as soon as possible is already a priority for Germany, France and Italy.


На кого времето му идеше во полза ?
 
Член од
8 мај 2022
Мислења
551
Поени од реакции
1.617
The demilitarization of Ukraine may take from 5 to 10 years, it is not worth interfering with the military and speeding up the special operation, Colonel-General Vladimir Shamanov, deputy chairman of the State Duma Committee for the Development of Civil Society, said.

Vs.

Newsweek: Ending the war in Ukraine as soon as possible is already a priority for Germany, France and Italy.


На кого времето му идеше во полза ?
Германија, Франција, Италија и Унгарија се скоро отворено на страната на Русија. Против Русите во ЕУ се оние кои историски имаат јадено најмногу ќотек од нив, балтичките држави, Полска и Романија. Прaктично оние кои се втора лига во ЕУ.
 
Последно уредено:
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.288
Поени од реакции
8.904
Eве зошто твоите хоминиди направија војна во Украина:


Eве го нивното залагање за „демократски вредности“ на дело:

1653734157338.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom