Препораки за игри

E

Epsilon

Гостин
Барам една стратешка игра, стара можеби 6-7 години. Не и го знам точно името, но се сеќавам дека имаше 3 држави за бирање од кои едната беше Македонија и како главно оружје и беше фалангата. Можеше да правиш секакви формации итн..
Друга држава беше Индија и нив како главно оружје им беа слоновите, а на Персија ѕидините и веројатно стрелците.

Знае некој?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.380
Поени од реакции
20.010
Барам една стратешка игра, стара можеби 6-7 години. Не и го знам точно името, но се сеќавам дека имаше 3 држави за бирање од кои едната беше Македонија и како главно оружје и беше фалангата. Можеше да правиш секакви формации итн..
Друга држава беше Индија и нив како главно оружје им беа слоновите, а на Персија ѕидините и веројатно стрелците.

Знае некој?

Оваа да не е случајно? Еве гејмплеј

 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Digital Combat Simulator World (DCS World) еве нешто одлично што го играм кога имам време, кој играл симулатори ќе му се допадне :D
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.320
Поени од реакции
1.277
Барам некоја игра со возење коли, да има добра графика...
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
RPG некоја понова добра,имам играно Mass Efect сите,Fallout Skyrim,нешто слично на овие со добра приказна :D
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.246
Ја има некој играно Castlevania: Lords of Shadow 2? Некаде прочитав дека е слична со Gothic 3, има вистина во ова?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Ја има некој играно Castlevania: Lords of Shadow 2? Некаде прочитав дека е слична со Gothic 3, има вистина во ова?
Ne znam od kaj sporedbava, ama ne e mnogu slicna. Imam igrano, onaka hack'n'slash mi e poveke. Ima somewhat ok prikazna i interesen gejmplej. Probaj.

RPG некоја понова добра,имам играно Mass Efect сите,Fallout Skyrim,нешто слично на овие со добра приказна :D
Ako baras rpg za likovi i prikazni Dragon Age.
Ako baras za gejmplej Dark Souls. :D

Plus, ko so ti kazaa - Witcher.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
RPG некоја понова добра,имам играно Mass Efect сите,Fallout Skyrim,нешто слично на овие со добра приказна :D
Dragon Age првиот дел е подобар но изиграј ги двата. Сега брзо ќе излезе 3 дел, одличен серијал.

Witcher исто, јас ја немам играно но знам дека има лудило приказна. Ќе ги играм сите по ред кога ќе испадне 3та.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom