Препораки за игри

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Кажете ми дали е добра приказната на играва и дали е језива приказната. Не ми е толку битно дали ќе ме исплаши нешто у стил БУ! него сакам приказната да ме наежи (како на Silent Hill 4: The Room)
Можеби нема да те исплаши многу, од тупот на "БУ..." ,ама може да се каже дека е на некои моменти наежувачка... "The Room" е можеби од таа гледна точка подобра, ама и оваа приказна не е лоша... Едноставно пробај ја, па после ќе ни ги кажеш твоите импресии... Во секој случал "Silent Hill" си е "Silent Hill" ... :wink:
 

рапаич

А бе?
Член од
20 март 2008
Мислења
164
Поени од реакции
6
Ја играл некој Soldier of fortune Payback да каже што е како е?
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15



Следната "кантер" би била оваа. Премногу слична (да не речам иста), подобра графика, интересни модови и детали, само ONLINE се игра и (мислам дека) сега за сега е само за американски сервери.

Добра работа, си го правиш ликот и оружјата. Значи му купуваш облеки, заштити, чуда... А оружјата си ги модифицираш по твој вкус. Пример на калашот можеш зум да му ставиш и терај :)

Проверете на официјалната страна има и трејлери, многу добро изгледа.
Dostapna e igrava i vo evropa. Probajte ja mnogu interesna igrica :)
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314



Следната "кантер" би била оваа. Премногу слична (да не речам иста), подобра графика, интересни модови и детали, само ONLINE се игра и (мислам дека) сега за сега е само за американски сервери.

Добра работа, си го правиш ликот и оружјата. Значи му купуваш облеки, заштити, чуда... А оружјата си ги модифицираш по твој вкус. Пример на калашот можеш зум да му ставиш и терај :)

Проверете на официјалната страна има и трејлери, многу добро изгледа.

Не ја симнувајте играва..!!..Ја симнав играва ја инсталирав и напраив акаунт...Коа пробав да се логирам ми се појави error
Lost connection ErrorCode = PI, 30022


Гледав на други форуми истото се појавувало и кај други играчи....
А изгледа дека играва можеш само да ја играш ако си во Америка..

As far as I know, that error code is specifically related to attempting to access the game outside of North America, South America, or Oceania.

Еве сега прочитав на интернет...Блокирани се IP адресите надвор од Америка...Така да за џабе ке симнувате...
 
Член од
27 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Tom Clancy's End War e Rts(Real Time Strategy) koja e veke izlezena za konzolite Xbox 360 i Ps3 a ke izleze za pc na 24 februari.
Eve kako izgleda igrava:
{YOUTUBE}http://www.youtube.com/watch?v=WB7yDq1xgxM{/YOUTUBE}
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
Не ја симнувајте играва..!!..Ја симнав играва ја инсталирав и напраив акаунт...Коа пробав да се логирам ми се појави error
Lost connection ErrorCode = PI, 30022


Гледав на други форуми истото се појавувало и кај други играчи....
А изгледа дека играва можеш само да ја играш ако си во Америка..

As far as I know, that error code is specifically related to attempting to access the game outside of North America, South America, or Oceania.

Еве сега прочитав на интернет...Блокирани се IP адресите надвор од Америка...Така да за џабе ке симнувате...
Јас ја симнав вчера и гарантирам дека работи. Порано беше достапна само за америките али од скоро е достапна и во европа. Само симнете ја од Европската страна а таму направете и акаунт. Изгледа ти си ја симнал верзијата за америка и си напраил акаунт таму и затоа не сакала да се пусти.

Еве тука можете да направите акаунт и да ја симнете играта:

http://combatarms.nexoneu.com/Intro.aspx
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Епа незнаев дека имало 2 верзии...Ајде ке ја симнам попосле и ке видиме што игрица е..

Скарфејс имаше право јака игрица..Графиката малце е послаба али играва вреди да се симиња..

 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Некоја Tycoon игра во стил Sim City 4, Roller Coaster Tycoon, Zoo Tycoon.
Мрзе ме да чекам да излезе Cities XL.
Или па некоја како Tomb Raider, Prince of Persia, Blood Rayne, Assassins Creed и слично.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Јас ја симнав вчера и гарантирам дека работи. Порано беше достапна само за америките али од скоро е достапна и во европа. Само симнете ја од Европската страна а таму направете и акаунт. Изгледа ти си ја симнал верзијата за америка и си напраил акаунт таму и затоа не сакала да се пусти.

Еве тука можете да направите акаунт и да ја симнете играта:

http://combatarms.nexoneu.com/Intro.aspx
На кој Windows ја играш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom