Препораки за игри

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Двапати ја изиграв... Супер е... малку графиката, ама ок...
Графика...........7/10
Приказна ......10/10
Морбидност...10/10

Кој обожава вакви игри ќе биде задоволен... Мене веќе ми фали нова Silent Hill 6...
Значи вечер иде на DOWNLOAD.

Silent Hill 4: The Room ми е омилена, мнооогу добро смислена и морбидна приказна...

Само кажи ми, има некоја допирна точка со Silent Hill 4? Приказната? Продолжува или нешто....
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Пробајте ја Overlord (по можност со експанзијата Raising Hell). Добро е за промена да сте негативец во играта, кој се бори против сето добро на светот, со единствена цел - да изгради совршена неуништлива империја=). Во тоа ви помагаат многуте гоблини, импови, тролови и што уште, кои како ваши верни поданици ги следат вашите инструкции. Интересна акциско-авантуристичка игра, вреди да се проба.=)
шо конфигурација бара играва?
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Значи вечер иде на DOWNLOAD.

Silent Hill 4: The Room ми е омилена, мнооогу добро смислена и морбидна приказна...

Само кажи ми, има некоја допирна точка со Silent Hill 4? Приказната? Продолжува или нешто....
неее... Тотално е друг филм...
Понекогаш некако ми наликува на филмот ХОСТЕЛ...

Инсталирај ја и кажи ги твоите мислења после...ОК...?
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
неее... Тотално е друг филм...
Понекогаш некако ми наликува на филмот ХОСТЕЛ...

Инсталирај ја и кажи ги твоите мислења после...ОК...?
Нее, играта тотално нема врска. Провери ги линковите и увери се:
http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/silenthill5/review.html
http://pc.ign.com/articles/932/932001p2.html

Можеш да ми веруваш бидејќи сите делови ги имам свртено и закон се до четворката, се разбира бидејќи Конами си ја прават, но новата е згрешена пошто Конами ја дадоа под лиценца на американци да ја прават и се живо упропастија. Играта го губи психолошкиот хорор по кој старите серијали беа многу добро познати, ептен слаба приказна што воопште не личи на старите делови бидејки сите имаа закон приказна која наежува до коски и е гадно разочарувачка бидејки сите ја чекаа но на крај ништо:toe:
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
знам дека сум малце ван темава, ваму горе глеам ножови крвови пукње ама мене ми треба малце помош да си најдам совршена игра во која ке градам град или остов, нешо као да си го уредам такво нешо..постои ли таква игра и каде да ја најдам...фала за помошта однапред! :smir:
 
T

Tetro

Гостин
знам дека сум малце ван темава, ваму горе глеам ножови крвови пукње ама мене ми треба малце помош да си најдам совршена игра во која ке градам град или остов, нешо као да си го уредам такво нешо..постои ли таква игра и каде да ја најдам...фала за помошта однапред! :smir:

еве ти линк http://simcitysocieties.ea.com/index.php
а за даун, најди си ја сам.
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Нее, играта тотално нема врска. Провери ги линковите и увери се:
http://www.gamespot.com/xbox360/adventure/silenthill5/review.html
http://pc.ign.com/articles/932/932001p2.html

Можеш да ми веруваш бидејќи сите делови ги имам свртено и закон се до четворката, се разбира бидејќи Конами си ја прават, но новата е згрешена пошто Конами ја дадоа под лиценца на американци да ја прават и се живо упропастија. Играта го губи психолошкиот хорор по кој старите серијали беа многу добро познати, ептен слаба приказна што воопште не личи на старите делови бидејки сите имаа закон приказна која наежува до коски и е гадно разочарувачка бидејки сите ја чекаа но на крај ништо:toe:
И јас су голем фан на Silent Hill и ги имам сите игри свртено неколку пати... Стварно 5-ката се разликува од предходните, но не е толку за никаде како што тврдиш... Се е ствар на вкус... Мене баш ми се свиѓа приказната...
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
И јас су голем фан на Silent Hill и ги имам сите игри свртено неколку пати... Стварно 5-ката се разликува од предходните, но не е толку за никаде како што тврдиш... Се е ствар на вкус... Мене баш ми се свиѓа приказната...
Епа cool е што си голем фан, и јас бев многу заразен од неа ама јбг новата не ми се допаѓа. БДВ ја имаш ли играно Dead Space, играта е психа у пм(закон е) и нај ногу пати сум се исплашил од било која друга хорор игрица:wink:
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
знам дека сум малце ван темава, ваму горе глеам ножови крвови пукње ама мене ми треба малце помош да си најдам совршена игра во која ке градам град или остов, нешо као да си го уредам такво нешо..постои ли таква игра и каде да ја најдам...фала за помошта однапред! :smir:
Почекај до 20 февруари да излезе Симс 3 :wink:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.846
знам дека сум малце ван темава, ваму горе глеам ножови крвови пукње ама мене ми треба малце помош да си најдам совршена игра во која ке градам град или остов, нешо као да си го уредам такво нешо..постои ли таква игра и каде да ја најдам...фала за помошта однапред! :smir:
Tropico најдобра е. Играчот се става во улога на престедател на островска република негде во Карибите и се грижи буквално за се на островот. Ја играв пред 7-8 години негде и веќе некое време ја барам. Ако ја најдам добиваш линк по пп.

 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Епа cool е што си голем фан, и јас бев многу заразен од неа ама јбг новата не ми се допаѓа. БДВ ја имаш ли играно Dead Space, играта е психа у пм(закон е) и нај ногу пати сум се исплашил од било која друга хорор игрица:wink:
Нормално дека ја изиграв... Не оставам да помине така... :wink: И ми се свиѓа супер е... А да не ја заборавиме и "RESIDENT EVIL"... Дали си ги играл на времето првите изданија...? Ја чекам и се надевам дека ќе излезе за PC најновата "Residen Evil 5"...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
како се викаше новит дел од prince of presia????
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
како се викаше новит дел од prince of presia????
Taка, само Prince Of Persia.

Негде можеш и да ја сретнеш како Prince Of Persia (2008)

Нормално дека ја изиграв... Не оставам да помине така... :wink: И ми се свиѓа супер е... А да не ја заборавиме и "RESIDENT EVIL"... Дали си ги играл на времето првите изданија...? Ја чекам и се надевам дека ќе излезе за PC најновата "Residen Evil 5"...
Епа cool е што си голем фан, и јас бев многу заразен од неа ама јбг новата не ми се допаѓа. БДВ ја имаш ли играно Dead Space, играта е психа у пм(закон е) и нај ногу пати сум се исплашил од било која друга хорор игрица:wink:
Кажете ми дали е добра приказната на играва и дали е језива приказната. Не ми е толку битно дали ќе ме исплаши нешто у стил БУ! него сакам приказната да ме наежи (како на Silent Hill 4: The Room)
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Taка, само Prince Of Persia.

Негде можеш и да ја сретнеш како Prince Of Persia (2008)





Кажете ми дали е добра приказната на играва и дали е језива приказната. Не ми е толку битно дали ќе ме исплаши нешто у стил БУ! него сакам приказната да ме наежи (како на Silent Hill 4: The Room)
Закон е приказната човече, нема да бидеш разочаран. Сега се молам за нов дел да излезе:vozbud:
Еве ја оцената:
http://www.gamespot.com/pc/action/deadspace/review.html
БДВ заборавив да ти кажам дека и јас сум огромен фан на Saw:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom