Пред компјутер vs. излегување во град

Член од
5 февруари 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
А да си носиш лап-топ со тебе, за секој случај:eek:jea:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе сега види. Има моменти кога не ти се излегува и тогаш ќе си седиш пред компјутер, а кога ќе ти се излегува ќе си излезеш.
Сепак повеќе преферирам излегување, ако седам пред компјутер повеќе време почнува да боли глава а и очите ги расипуваме!
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ја си практикувам излегување дека нејќам да останам дома кога сите се искочени и се забавуваат, пијат пивце, се муваат, а ја чмаам дома
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Па пред месец-два најверојатно би рекла излегување ама како поминува времето се помалку и помалку ми се излегува, што значи мој конечен одговор е пред компјутер :coffee:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Со само едно станување висам право на компјутер...не се ни расонувам убаво... секогаш кога ке седнам се забравам пред компјутер...повеке пати ми се има случено да ме викаат да излезам а ја не излегувам ...доста пати на школо доцнам заради тој заразен нет...... а мегу излегување и компјутер...зависи кога како...ми се има десено сабота да не излегувам зашо сум се заборавила на нет...
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас преферирам излегување во град.
Мислам дека ова прашање повеќе ги тангира помладите генерации кој што ода мали нозе се пред компјутер.
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Зависи од тоа , со кого треба да излезам , каде и што ќе се прави ..
Ако не е понудата најнај ќе си останам дома пред ПиСи ..
Сепак, би одбрала излегување во град ...
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Не занемарувам искачања заради компјутерот!ИИскачам а по искачањето се релаксирам со компјутерот,тој ми е секогаш при рака а доживувањата надвор немаат споредба за она што може да се случи додека сум пред компјутер.Се релаксирам со компјутерот,секако зависна сум од него ама пак има некоја граница ofofof:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Секогаш сум ап за кафенце или шетање или слично. .. има и да ме фати мрза и да си седам пред ком. или ако е многу ладно како шо предвидуваат овие денови... тука одбирам ком. или општо, дома наместо излегување. ..
 
Член од
15 февруари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
„пред компјутер“ - незнам зошто ама подобро решение :toe::vozbud:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
ako pravime muabet za denes....definitivno pred net .....a inace pretpoctam izleguvanje
 

KL0$AR

I SEE DEAD PEOPLE
Член од
8 јануари 2008
Мислења
343
Поени од реакции
9
Izeguvanje definitivno!!! ne go ni sporeduvam so kompjuter
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
град дефинитивно (ама нормално со добро друштво и на добро место)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom