Пред компјутер vs. излегување во град

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Пред комјутер.Секогаш најдобар избор.Освен ако не дојде бродер ми и насила да ме влече...:pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Преферирам повеќе пред другарот компјутерот.
Излегувањето не ми е некоја јака страна.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
nikogas ne bi propustil izleguvanje so moeto najzakon drustvo. kompjuterot moze i preku rab. nedela da se koristi.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Излегување. Компјутерот е секогаш пред мене, а тој и тој викенд никогаш нема да ми се врати.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Излагање во град на прво место секогаш !!! Со друштвото зафрканции, убави моменти итн..:) А пред компјутер можеме да седиме кога сакаме, но дружењето преку интернет и вистинското дружење(искачањето) е многу различно.Компјутерите за жал во последно време се повеќе стануваат најверни другари на нас луѓето кои стануваме зависни од нив, а со тоа можеме да ја изгубиме смислата за убавиот живот,а тоа е излегувањето со друштвото,поршетките итн..Поздрав:wink: И ПОВЕЌЕ ИЗЛАГАЊЕ, НЕГО КОМПЈУТЕР !!! :):):)
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Не сум до толку за пред компјутер,на компјутер седнувам само кога немам попаметна работа,а излагање у град го сметам за попаметна работа:toe:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сега кога веќе е многу поладно од порано, преферирам да си седам дома, да си гледам некое филмче, некоја серија на компјутер, може некоја видео игра ... :D а инаку еднаш во денот, макар и на кратко, морам да прошетам на свеж воздух :D ... значи има време и за шетање и за компјутер :D
 
Член од
5 ноември 2007
Мислења
67
Поени од реакции
1
Многу седам пред компјутер, и многу пати (скоро секогаш) им речам на другарите дека нема да излегувам, ама после некое време почне да ми чуре главата од толку време седење дома и излезам како утепан ништо не гледам пред мене. Ама сепак успеам некојпат да се расположам и после тоа. Компјутер на прво место, ама без излегување не бива ама ИЧ!!!!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.483
Поени од реакции
2
Излегување во град за мене е многу подобро,да би можел секој ден би излегувал
 
U

UnholY

Гостин
Тоа не преставува никаков проблем за тој што си го планира времето......На компјутер седам преку ден додека навечер излегувам па ќе седнам дури кога ќе се вратам....и не ми се случува седењето пред компјутер да не ми дозволи да испаднам....
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Зависи какво ми е расположението , ама повеке сум за у град .
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Појќе сум за излегвење отколку пред компјутер да дремам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom