Пред компјутер vs. излегување во град

Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Па тоа зависи, понекогаш се чуствувам не баш добро и не ми е до излегување, па тогаш ми е подобро да седам дома и пред компјутер. Почесто излегувам, се разбира, но сепак има исклучоци.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Кој пацер треба да си да сакаш да седиш пред компјутер цел ден дома?

Излезете надвор малце бе деца...
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
работните денови .. од Понеделник до Петок сум дома од кога ке си дојдам од школо седнувам на ком.. и пукам до вечер ако треба да се учи ке учам ако не ке киснам на ком иначе низ градот одам викендов. ..
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
преферирам излегување со друштвото, само ако времето е катастрофа или ако не ми е добро тогаш сум по цел ден на компјутер...
 

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Дефинитивно пред компјутер, излегување во град само ако ептен ми е погодено друштвото, или ако неам излезено оддамна. Иначе у последно време и да излезам од дома, пак сум кај другар/ка и дремеме кај неа/него на нет се заебаваме, значи повторно пред компјутер.
Али многу закани (ќе ти го исфрлам компјутерот низ прозор, тогаш да те видам не спиј по цели ноќи и зрачи се) почнаа да се слушаат кај мене дома, ништо чудно еден ден да се вратам од фах и да ми биде празно бирото. Сигурно сите што одбраа "пред компјутер" го имаат проблемов дома.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Се зависи од тоа какво е друштвото. Зошто ако се погоди некој кој што не ми е пријатен баш на тој ден да го гледам нозете ќе ми идат во позиција block и едноставно нема да ми се иде, а се случува такво нешто. Кога со некој не ми иде муабет а треба да излеземе порадо ќе климчам на ПЦ него да се ѕвериме со него.
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
Obicno sum za izleguvanje, ali ako nema nisto interesno vecerta, ili ako treba da idam so nekoi tapa luge PC-to mi e sekogas tuka :)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Има исклучоци,некогаш ми е поубаво да помуабетам на мсн одколку да излезам ама почесто искачам!
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Зависи како се чувствувам во моментот.Повеќе сакам да излегувам,ама на ова ладно време поубаво ми е домче пред pc.
 
Член од
19 февруари 2008
Мислења
103
Поени од реакции
1
definitivno izleguvanje vo grad ama od ko se preseliv zaborajv so e to da izlezis navečer koga ce si odam doma vo struga nema kompjuter samo nadvor
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
Порано на компјутер минимум 10 часа на ден......Сега повеќе од 2 часа не можам...сепак штетно е......Излезете шетајте дружите се......ќе закржлаите на компјутериве......:tv::tv:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Зависи како сум расположена во моментот..На пример овој период сакам да сум повеќе дома...А има и периоди што нема шанси да се приберам,па не пак уште на ком. да седам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom