Предменструален синдром (ПМС)

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Леле не ми се врува... Грозно
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
:je: :je: :je: :je: milo mi e so sum maskooooo :je: :je: :je:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Garfield напиша:
Kade ja pocituvam Iranskata kultura??
A koi gi negiram i kade?
Samo napomenuvam i ke napomenuvam, kade vide stav?
:pos: :pos: :pos: ...Да бе , им ги сечеле клиторисите, па сега демек тие немаат ПМС:pos:...без нив немеТ хормони А???:kez:
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
`AnGe|4E` напиша:
Jas nemam mnogu maka togas :) Mirno sushtestvo sum si jas, pa ne gi maltretiram drugite okolu mene togas. Ako me boli nesto (so vo posledno vreme se slucva cesto) pernicata na stomak i site znat so e rabotata:icon_lol:
Inaku I MS i PMS site gi koristam vo svoja odbrana da ne vezbam fizicko

e kaj mene ne e taka:( Me boli polovinnata ne mozam da stanam od krevet prvite denovi..:(:( ni cokolado ni pernica na stomak nisto ne pomaga:) durii ni dobar shoping:je: :je: ama i to pominva sakas nejkis ke trpis:):)
 
Член од
23 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Никола напиша:
пази
-------
го опфаќа оној период меѓу 14-от и 7-от ден пред почетокот на менструацијата
------
значи со ова има оправдување да ти го тупи уште 2 недели пред да и дојде, па кога ќе и дојде уште повеќе, па после тоа се опоравува..
и кога е таа девојка употреблива за секс?:)

во Непал, девојките додека имаат менструација, се затвараат во шталите заедно со кравите.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/south_asia/4250506.stm

и мрчите после да ве видам:))

Nezdrava rabota to e da se sprotistavuvas na prirodata
 
Член од
23 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Jas imam citano Vo odnos na toa deka im go secele klitorisot vo nekoi muslimanski zemji toa e obrezuvanje kaj zenite i se secelo kapaceto od klitorisot sto bilo strasno bolno.Toa go pravele postari zeni i cesto se zavrsuvalo so smrt poradi teski infekcii zaradi nehigienskite uslovi.Inace najgolem sram za semejstvata bile da imaat neobrezano devojce.Od poznatite niz takvo iskustvo pominala Iman zenata na DEJVID bouvi.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
FortunE напиша:
Предменструалниот синдром, скратено - ПМС, го опфаќа оној период меѓу 14-от и 7-от ден пред почетокот на менструацијата - чувствителност, депресивно расположение, надуеност, запек, волчји глад, главоболка, болки кај слабините, стомакот и половината.
This is me!:nesum: Si se najdov u ova...Zaso be samo na nas zenskite sve vakvi stvari ni se desavaat...U vakvi momenti poise sakam da sum masko:nerv: Mn im e polesno
 
Член од
23 јуни 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Zaboraviv da spomnam deka i vo serijata KLON kaj sto naucivme dosta za islamot isto se spomnuvase obrezuvanje i se barase nevestata da bide obrezana no Ali koj glumese dosta pobozen covek se sprotivstavi i rece deka nitu edna od negovite vnuki nema da bide obrezana zosto nikade vo koranot ne stoi deka e toa moralno i toa ne gi pravi pogolemi muslimanki.Sepak toa e paganizam.
 

Marionka_z

Omnia mea mecum porto
Член од
16 јануари 2009
Мислења
208
Поени од реакции
29
ПМС- ужааааааасссс....До подне мрзим себе, поподне мрзим цео свет!!! Неподнослива сум, не ме било ништо, освен цицките, ама сум бесна на све живо околу мене. И јадам ко луда и вешно сум гладна. Пет минути се смеам, во наредните пет плачам за нешто без везе. И се така во круг, додека не ми дојде...а после ме боли и стомак и се виткам три дена по кревет и ми доаѓа да си пукнам. Ах...зошто не сум машко???
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
ПМС- ужааааааасссс....До подне мрзим себе, поподне мрзим цео свет!!! Неподнослива сум, не ме било ништо, освен цицките, ама сум бесна на све живо околу мене. И јадам ко луда и вешно сум гладна. Пет минути се смеам, во наредните пет плачам за нешто без везе. И се така во круг, додека не ми дојде...а после ме боли и стомак и се виткам три дена по кревет и ми доаѓа да си пукнам. Ах...зошто не сум машко???
Исто:(:(Ептен променливо расположение,еден саат ме мава депресија,па после се ми е смешно...
Само што мене ретко ме боле стомакот додека имам,можам комотно и да трчам и да вежбам за тоа време.
 
M

miss Lebedica

Гостин
Уфф ПМС цела се ежам кога ќе помислам кога сум во тие денови мислам планини ќе поместувам од нервоза, тоа таква агонија ми се раѓа, буквално ме гуши, на секој 5 минути ми се менува расположението, се препотувам во текот на денот морам нон стоп да се мијам, а за апетитот да неправам муабет мислам вол ќе изедам јадам ко стока...уффф

ПМС убиец на вољата...



како од прилика изгледаме во период на ПМС...









 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Освен што ме боли малце стомак,и ми се јаде као стока други проблеми неам сеа за сеа:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom