Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.782
Поени од реакции
21.188
Ради премногу забава изгубивме едно 10-15 учесници не знам дали си свесен :) некоја средина нека има
@Corvus имаш! Само ќе трњба да почекаш до јули (де сушат)

Има тема на пример што гледам кога ќе погледнам горе, не знам како ја крстив ама ја имав еднаш. Нека е што гледам кога ќе погледнам доле за да не е причја или жабја перспектив. Или на тоа мислиш, поглед од земја или од небо
Автоматски споено мислење:

А ако ти побарам некпј фотки пози на изложба да те ставам м корвус? Би сакала? :D
Сериозна сум @Corvus
Soznam, taka nesto, pticja perspektiva, od gore prema dolu.
Автоматски споено мислење:

Ради премногу забава изгубивме едно 10-15 учесници не знам дали си свесен :) некоја средина нека има
Vie si znaete.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Стварно дечки јас би сакала пак да ги има натпреварите, ама не може само јас бијонс и уште некој само да се пријавуваме па затоа ве прашувам што би сакале вие? Како би сакале да бидат организирани? Сакате награди? :)
Не. Доволно е темите да не личат на пазар.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.782
Поени од реакции
21.188
Edno dodatno pravilo da predlozam. Ako pobednikot ne saka da predlozi tema ili ednostavno iscezne kako vo posledniot slucaj, da mu se zabrani ucestvo vo slednite 3 meseci.
Ako vtoroplasiraniot isto ne postavi tema, da mu se zabrani ucestvo eden mesec.
Pod zabrani mislam na ban od opstata tema za fotografii, ne samo od ovaa.
Sekoj koj ucestvuva unapred treba vekje da ima smisleno tema vo slucaj da pobedi, taka da dali bil prv vtor ne menuva mnogu. Ako e vo guzva, imal obvrsi, ok ne e problem, ke ima tri ili eden mesec da si gi zavrsi na rajat pa posle neka se vrati svez i odmoren.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Edno dodatno pravilo da predlozam. Ako pobednikot ne saka da predlozi tema ili ednostavno iscezne kako vo posledniot slucaj, da mu se zabrani ucestvo vo slednite 3 meseci.
Ako vtoroplasiraniot isto ne postavi tema, da mu se zabrani ucestvo eden mesec.
Pod zabrani mislam na ban od opstata tema za fotografii, ne samo od ovaa.
Sekoj koj ucestvuva unapred treba vekje da ima smisleno tema vo slucaj da pobedi, taka da dali bil prv vtor ne menuva mnogu. Ako e vo guzva, imal obvrsi, ok ne e problem, ke ima tri ili eden mesec da si gi zavrsi na rajat pa posle neka se vrati svez i odmoren.
Мислам дека еднш пробав слично со не смееш на следниот наторевар да учествуваш. Еден по еден испадна сите да ги банирам ама да, ако @Charlie_1 се пријави ќе де изнасмеам….ама нема да му ја прифатам фотката
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.782
Поени од реакции
21.188
Мислам дека еднш пробав слично со не смееш на следниот наторевар да учествуваш. Еден по еден испадна сите да ги банирам ама да, ако @Charlie_1 се пријави ќе де изнасмеам….ама нема да му ја прифатам фотката
Tri meseci za prviot, eden za vtoriot na site temi vo ovoj podforum a ne samo ovaa tema.
Pa pak neka isceznuvaat :mad:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.614
Поени од реакции
34.802
Порано кога отвараше рамки и колажи правеше. Сега става некои кринџ имиња. И ајде се тоа ама треба да одиш да бараш која слика е со име "Кога окцето љубовно ке намигне"..
... еве и колаж, музичка желба нешто? :D


81.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.614
Поени од реакции
34.802
@Major Tom и @Беркут субјектот не ви е баш во центар
... се сложувам со твојата примедба за поставеност на субјектот во центарот на фотографијата, но еве конкретно кај @Беркут, од каде знаеш дека „негов субјект“ е дел од црквата со дел од камбанаријата која е половична поарди ридот и не е баш цел доловен за да биде баш тоа субјект што го замислил, а и помало е од облакот кој доминира можеби како субјект!

4577056c6592f6c9859aea7bd1d94cd7.jpg

што ако е главен субјектот токму тој облак онака оформен над таа црква што е целосно прикажан на фотографијата значи може да биде субјект, поставен токму централно на фотографијата!
значи фотографијата на Беркут е ОК, ете јас го препознавам централно со субјектот на кулумус облак.

1681379865034-min.jpg

....слично би го напишала и за фотографијата на другиот член, можеби кај него субјект на фотографијата централно поставено е рекламата или насловот на таа продавница, а автомобилот случајно се фати онака на преден план, но самата големина на автомобилот во однос на цела фотографија сепак дава до знаење дека токму автомобилот е субјектот на фотографот што ја направил фотографијата, така да кај него ако толку строго гледаш автомобилот не му е поставено баш централно, но за беркут има простор за двоен субјект!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom