Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678

ice_screenshot_20211202-220344.jpg

... автор на ова фотографија е фотографот Марко Ѓурица :

ice_screenshot_20211202-220905.jpeg

истиот работи како фотограф на Ројтерс и оди најчесто на терен каде ги создава своите фотографии во кризните реони, а тоа сигурно не си ти!

ice_screenshot_20211202-220940.jpeg

Марко Ѓурица се родил и живее во Белград, а ти си битолчанче македонско!

според правилата на фото натпреварот учество само и само со сопствена фотографија, така да излези надвор до утре фотни некое знаме и постави твоја фотка тука, ај биди добар колку што си лош! :D
... и ова фотографија е на фотографот Пешков, каде се постави само со фотошоп „салатата“ на коцка наместо неговото знаме, што пак испаѓа дека не е целосно сопствена фотографија на коцка,

ice_screenshot_20211202-222431.jpg

така да не важи фотографијава, повредено е авторско право на Пешков! :cool:
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
Nisto mojata slika
според правилата на фото натпреварот учество само и само со сопствена фотографија, така да излези надвор до утре фотни некое знаме и постави твоја фотка тука, ај биди добар колку што си лош! :D
Duri ne mi dades validen dokaz deka drugite sliki se na onie koi se kazuvaat deka se i koi patem receno se anonimni na forumot, se dottogas jas za tebe sum Marko i slikata e licno moja :toe: .
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Фотографијата е и уметност, затоа е дозволена уметничката експресија. Презентирање на нештата надвор од шаблонот и слободна интерпретација на набљудувачот. Во спротивно секоја уметност би била монотона, досадна. Дали кога ја виде фотката, ти побуди одредени асоцијации? Какви? :)
... јас те разбирам што сакаш да се контрираш и се сложувам со изнесеното, ама проблемот е што не ги следиш сите натпревари уназад и баш ваква креативност не баш важеше за сите членови кога се учествуваше во натпреварот, па имаше често коментари околу тоа дека се вон тема, дека не ја погодиле темата :sneaky:

...ако важи за сите ќе важи и за коцка како модератор, е сега пошто двајцата сте модератори ќе биде како вие ќе речете то се знајт, :rolleyes:

images.jpg

...инаку подобра експресија би била фарбана овца како знаме да се постира во име на креативноста не велам не, а тек какви асоцијаци ќе ми побуди па, па, :D ама кој оФчар ќе се нафати да му ја исфарбам овцата за да ја сликнам за натпреваров :toe:

(П.С. немој да те нервираат трите точки, аман не ги спомнувај сега!)
Nisto mojata slika

Duri ne mi dades validen dokaz deka drugite sliki se na onie koi se kazuvaat deka se i koi patem receno se anonimni na forumot, se dottogas jas za tebe sum Marko i slikata e licno moja :toe: .
...е па јас ќе отворам тема за гласање и нема да ти ја поставам според правилата на фото натпреварот, јас сум моментално креатор на темава, а ти дај докази дека си Марко Ѓурица од Цапари, упсссс од Белград, па ќе ти ја поставам, сега си вон конкуренција! :P
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
..е па јас ќе отворам тема за гласање и нема да ти ја поставам според правилата на фото натпреварот, јас сум моментално креатор на темава, а ти дај докази дека си Марко Ѓурица од Цапари, упсссс од Белград, па ќе ти ја поставам, сега си вон конкуренција! :P
Sigurna si deka me sakas mene za neprijatel na forumot :cautious: .
Aj razmisli uste ednas :sneaky:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Sigurna si deka me sakas mene za neprijatel na forumot :cautious: .
Aj razmisli uste ednas :sneaky:
... ова ти е безвеза муабет, јас можам да си отидам и од темава па правите што сакате, да ти докажам дека не ми важно натпреваров нит па кој со што учествува, ако треба да е коректно нека биде, ако од ова зависи твое пријателство и ми го условуваш, доволно што го кажа на ваков начин тоа не е пријателство, фала ти -еве јас се одјавувам одовде!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.157
... ова ти е безвеза муабет, јас можам да си отидам и од темава па правите што сакате, да ти докажам дека не ми важно натпреваров нит па кој со што учествува, ако треба да е коректно нека биде, ако од ова зависи твое пријателство и ми го условуваш, доволно што го кажа на ваков начин тоа не е пријателство, фала ти -еве јас се одјавувам одовде!
Ajde be neplaci, trgnija.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Може и мојата да ја избришете? Стварно нема смисла да ставам слика, а од седум страни едвај половина страница се прави слики, другото препукувања.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.704
Поени од реакции
9.540
Може и мојата да ја избришете? Стварно нема смисла да ставам слика, а од седум страни едвај половина страница се прави слики, другото препукувања.
Е нема да може...јас ке гласам за тебе(y)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Да се разбудам и темава ја наоѓам во ваква состојба??? @мкд владе не може да се пријавуваш со фотки од нет!!! @bijons игнорирај го, итвори тема за гласање.
@Комита Ултрас и @Shawn Spencer дајте ни шанса да се прибереме :cuc:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.222
Nisto mojata slika

Duri ne mi dades validen dokaz deka drugite sliki se na onie koi se kazuvaat deka se i koi patem receno se anonimni na forumot, se dottogas jas za tebe sum Marko i slikata e licno moja :toe: .
... ова ти е безвеза муабет, јас можам да си отидам и од темава па правите што сакате, да ти докажам дека не ми важно натпреваров нит па кој со што учествува, ако треба да е коректно нека биде, ако од ова зависи твое пријателство и ми го условуваш, доволно што го кажа на ваков начин тоа не е пријателство, фала ти -еве јас се одјавувам одовде!
,,,tuka vakvi muabeti,,,pa se čudime zoshto vladi padjaat,,,aj dosta so plachki,,,sovetot na forumski starci neka im dade po edno lizhavche i sredena rabota,,, :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Да се разбудам и темава ја наоѓам во ваква состојба??? @мкд владе не може да се пријавуваш со фотки од нет!!! @bijons игнорирај го, итвори тема за гласање.
@Комита Ултрас и @Shawn Spencer дајте ни шанса да се прибереме :cuc:
Не знам скоро кој беше, дали ти или @Agda Beata ме прашавте каде сум зошто не учествувам. Еве темава е жив пример зошто. 7 страни испишани, 0 конверзација за фотографија или нешто околу тоа. Безврска муабети од типот лупа требало за знамињата, не смеело креативност (хинт: твојата салата), па чии слики смеело и слични глупости. Одбивам да учествувам у натпревар што е мерење кој повеќе другари има за лајкови и се убива креативноста.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551
Не знам скоро кој беше, дали ти или @Agda Beata ме прашавте каде сум зошто не учествувам. Еве темава е жив пример зошто. 7 страни испишани, 0 конверзација за фотографија или нешто околу тоа. Безврска муабети од типот лупа требало за знамињата, не смеело креативност (хинт: твојата салата), па чии слики смеело и слични глупости. Одбивам да учествувам у натпревар што е мерење кој повеќе другари има за лајкови и се убива креативноста.
Овој пат и јас сум крива дека ја поттикнав дискусијата :(
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.551


се извинувам што си дозволив без да прашам :) ама ми сметаше тоа доле шот он ми бла бла, а и непотребната глава. Јас сум ептек лаик и во мобилен го направив ова, ама некако пофина ми се виде вака фотката
Screenshot 2021-12-14 at 22.17.20.png
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
се извинувам што си дозволив без да прашам :) ама ми сметаше тоа доле шот он ми бла бла, а и непотребната глава. Јас сум ептек лаик и во мобилен го направив ова, ама некако пофина ми се виде вака фотката
Прегледај го приврзокот 316606
Права си, подобра е вака. :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom