Предлози и свое видување на актуелните фотки на натпреварот!

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.790
Поени од реакции
29.244
Не можам да се одлучам :( хелп?







prvata ili vtorata (y)
Автоматски споено мислење:

По една година пауза, да се активирам. Која?





prvata
Автоматски споено мислење:

vtorata
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.765
Која си ти за да го кажеш ова?
...исто „кој си ти“ за да ме прашаш!:toe:
прочитај го насловот на подтемава може ќе ти биде појасно!
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.518
...исто „кој си ти“ за да ме прашаш!:toe:
прочитај го насловот на подтемава може ќе ти биде појасно!
Освен сите самододелени титули до сега па дури си станала и експерт по фотографија. Свака част. Си размислувала да напишеш книга за и нас обичните да не поднаучиш како да успееме вака?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.765
Освен сите самододелени титули до сега па дури си станала и експерт по фотографија. Свака част. Си размислувала да напишеш книга за и нас обичните да не поднаучиш како да успееме вака?
... ќе размислам за твојот предлог! (y)
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
Прегледај го приврзокот 340472

...за да се види дека е рака и дланка, би требало нијанса повидлива од оригиналот! :rolleyes:
Драга Бијонс,

ти благодарам за предлогот, но јас сепак претпочитам кога фотографиите нудат доза таинственост, каде е потребно да ја вклучиш својата имагинација. :)
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.518
Драга Бијонс,

ти благодарам за предлогот, но јас сепак претпочитам кога фотографиите нудат доза таинственост, каде е потребно да ја вклучиш својата имагинација. :)

Шо знаеш бе ти? Препушти и ги твоите фотографии на биџонс да ги осветли на пеинт, сепак она има повише познавање од тебе.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.765
но јас сепак претпочитам кога фотографиите нудат доза таинственост, каде е потребно да ја вклучиш својата имагинација. :)
оваа недела ги фоткаме нашите раце! Значи не раката на некој друг, туку вашите. Кога велам раце мислам и на дланките. :icon_lol:
...таинственоста и имагинација значи да не се препознава дали е рака или нога, а најмалку сопствена рака на фотографијата која ќе биде толку затемнета што конкретно за посочениот пример искрено ме збуни зглобот кој е преистакнат за моја имагинација дека е рака, па затоа ја осветлив фотографијата да видам дали е токму тоа рака со се' дланка како што бараш на темата за натпреварот.

... од една страна бараш таинственост и имагинација, до доза на апстрактност поради непознавање на субјектотот на приложената фотографија, а од друга страна бараш чисто сопствена рака со дланка што не е баш имагинација, што ако коцка ќе доловеше сенка на рака од кукла токму со имагинација како нејзина рака, зошто и насочи да биде сопствена рака?
П.С.
...за другите што пишуваат, ова подтемава е токму за коментари околу фотографијата што е моментално предмет на натпреварот, си пишувам мое мислење и тука ако некој се наоѓа засегнат нека пишува свое мислење спротивно на мое мислење без да навлегува што сум јас и која сум јас и со тоа „бееее“ таму на нива кога ќе се сретнеме ќе се довикуваме! :P
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
...таинственоста и имагинација значи да не се препознава дали е рака или нога
Напротив, според мене таинственоста не значи да не се препознава субјектот на сликата, туку значи да не го откриеш во целост. А кога субјектот не е откриен во целост - се раѓа имагинацијата. Тоа што велиш дека мојот зглоб бил истакнат и не дозволил директно да го разбереш субјектот, туку си требала да ја осветлиш фотографијата за да видиш дека навистина станува збор за рака и дланка е ефектот што сум сакала јас да го достигнам со мојата фотографија.
од една страна бараш таинственост и имагинација
Никаде во постот каде ја кажав темата не спомнав дека барам од вас таинственост и имагинација, туку тоа го спомнав како мои преференци во моите фотографии. Од вас само побарав да бидете креативни со вашите фотографии.
што ако коцка ќе доловеше сенка на рака од кукла токму со имагинација како нејзина рака, зошто и насочи да биде сопствена рака?
Ако раката на куклата е иста големина како раката на коцка, може и ќе поминеше фотографијата на сенка од раката на куклата ако коцка не ни кажеше дека е всушност рака од кукла. Ама тоа немаше да ги исполнува критериумите на темата, бидејќи јас се решив раката да биде ваша, а не од некој друг.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.765
...во било која сфера од животот, па и тука, секогаш послушај, остави резерва и прифати барем 1% од некој друг што ќе каже, апсолутистичко размислување нема да ти даде напредие да се надгради твоето знаење, напротив ќе стагнираш, а ќе мислиш дека си постигнала многу! ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom