Предлог машинки за бричење

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.123
Поени од реакции
8.920
Види имаш два различни видови на бритви.Една ко мојата,вестерн )))) што треба да ја одржуваш,а другата без острење,се мењаат сам листови жилети,ко кај твојот брич.
Ја би ти ја препорачал првата,али земи со плоско сечиво,а не со заоблено,по лесни се за одржавање.
Не зимај скапа,wilinson sword е ОК.и дур не избричиш балон,не ја ставај на лице
jas se opremiv so site mozni nozinja/zileti, izgleda prvo kje ja probam taa so menjanje zileti.

120801642_348370939604906_8021121050372246160_n.jpg

kolku so citav komentari po forumi, kje treba dosta vreme da se upraksa odrzuvanjeto na nozot kaj drugite za da ima
nekoja konstantnost vo ostrinata.
vaka, ziletite imaat konstantna ostrina, pobrzo kje odi da se naviknam na otvoren noz, od zatvoreniot (safety razor)
so go koristam. ako pomine ova kako so treba, naredna faza e cutthroat noz.

me iznenzadi so uste go ima turskiot zver Arko sapun :cool: berber tiras sabunu hhh
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
jas se opremiv so site mozni nozinja/zileti, izgleda prvo kje ja probam taa so menjanje zileti.

Прегледај го приврзокот 269497

kolku so citav komentari po forumi, kje treba dosta vreme da se upraksa odrzuvanjeto na nozot kaj drugite za da ima
nekoja konstantnost vo ostrinata.
vaka, ziletite imaat konstantna ostrina, pobrzo kje odi da se naviknam na otvoren noz, od zatvoreniot (safety razor)
so go koristam. ako pomine ova kako so treba, naredna faza e cutthroat noz.

me iznenzadi so uste go ima turskiot zver Arko sapun :cool: berber tiras sabunu hhh
Ќе пробаш,вилкинсон се најбоље
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.123
Поени од реакции
8.920
121452787_1244629682566760_7058354690816808227_n.jpg

zemav jas edna "britva" za sefte, pa da vidime so ce bide :D
nekako shube mi e na prv hvat, deka naviknat cel zivot so ovie so poinakva racka.
da vidime do kade kje odi eksperimentov hhh
 
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
zdravje, kje probam pa kje vidam haha.
vekje edna godina se bricam so ziletite so gi postirav prethodno, pa ni ednas ne sum se presekol poseriozno.
Нека ти е Господ напомош брат, само полека, ќе се навикнеш и со ова, ама во главно закон работа си е бритвичка :D колку ја купи инаку и кај?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.123
Поени од реакции
8.920
Нека ти е Господ напомош брат, само полека, ќе се навикнеш и со ова, ама во главно закон работа си е бритвичка :D колку ја купи инаку и кај?
okolu 20 evra, vo svedska, od online prodavnica
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Кај може во Ск да се најде safety razor / double edge razor а да не е битпазар?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.123
Поени од реакции
8.920
Кај може во Ск да се најде safety razor / double edge razor а да не е битпазар?
cisto sumnjam deka nekade drzat takva roba seuste.
se e prefrleno na Gilette patroni, masinki, i zabradeno taliban shema :D
nasekade generalno online prodavnici drzat vakva roba, pa probaj da najdes nekoj
sto vrsat dostava do makedonija, drugo ne mi teknuva.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
cisto sumnjam deka nekade drzat takva roba seuste.
se e prefrleno na Gilette patroni, masinki, i zabradeno taliban shema :D
nasekade generalno online prodavnici drzat vakva roba, pa probaj da najdes nekoj
sto vrsat dostava do makedonija, drugo ne mi teknuva.
Најдов на едно место, ама целиот сет (брич, четка, држач и сапун) е 7 илјади, многу ми е засега тоа. Сакам да пробам па ако одговара би дал и толку за нешто што прави мерак.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.123
Поени од реакции
8.920
Најдов на едно место, ама целиот сет (брич, четка, држач и сапун) е 7 илјади, многу ми е засега тоа. Сакам да пробам па ако одговара би дал и толку за нешто што прави мерак.
toa e realna cena, ako sakas pusti link, kje sporedam ceni so toa sto jas pratam.

realno e investicija na pocetok sporedeno so Gillette patroni, ama em se isplakja mnogu
na dolgorocno, em kako so pisa, pravi merak.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
toa e realna cena, ako sakas pusti link, kje sporedam ceni so toa sto jas pratam.

realno e investicija na pocetok sporedeno so Gillette patroni, ama em se isplakja mnogu
na dolgorocno, em kako so pisa, pravi merak.
Eve link

Da da jasno, samo gleam po ebay deka ima od 10 dolari pa nagore, mene mi e da probam dali ke mi odgovara pa posle da investiram.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.123
Поени од реакции
8.920
Eve link

Da da jasno, samo gleam po ebay deka ima od 10 dolari pa nagore, mene mi e da probam dali ke mi odgovara pa posle da investiram.
ovie od linkot prvpat gi gledam. po materijalite so gi pisale, cenata e preeftina.
silver badger brush - ti e vrv na materijal za cetkite, najkvalitetnite vlakna od
toa zivotnoto od so gi pravat cetkite :D

imase pisano i na nekoi drugi slicni temi od drugi clenovi,
ako vekje se resavas da zemas safety razor, merkur 34-c sekade go preporacuvaat za
pocetnici, najbezbeden e t.e. najmalku agresiven
https://www.google.com/search?q=merkur+34c&source=lmns&bih=1010&biw=2048&rlz=1C1GCEB_enSE878SE878&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwjAwI7Hk7TsAhXPwyoKHcD4AAwQ_AUoAHoECAEQAA

jas ovoj go koristam edna godina, prezadovolen, nikogas ne sum se presekol poseriozno,
brzo i ednostavno se menuvaat zileti i se odrzuva.

za ebay, toa si e tvoj licen izbor. pisav pred nekoja strana, probav 2-3 pati da kupam nesto mi propadnaa narackite,
i od togas gi bataliv. tie od 10$ ti se ili koristeni ili nekoi nepoznati firmi.
Merkur i Muhle ti se brendovi priznati po cel svet, i se naogja samo bricot (safety razor)
vo rang na cena od 35 do 50 evra.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom