Предлог за филм со кратка рецензија

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Боље не ги симињај...земи барем на касета глеј ги....
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Goddess of Chaos напиша:
Па шо друго да гледам
По некое хорор филмче па и такво одамна не сум гледала
eeeeeeeehhh....nema veke dobri horor filmovi...site se veke samo so krv, meso, kolenje, trcanje, beganje i slicni ti gluposti. mislam aj i koga Holywood ke napravi dobar horor. pak ke ima onaa "holivudska patetika" vo nego kako so bese so Matrix:reloaded.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
The_Grim напиша:
eeeeeeeehhh....nema veke dobri horor filmovi...site se veke samo so krv, meso, kolenje, trcanje, beganje i slicni ti gluposti. mislam aj i koga Holywood ke napravi dobar horor. pak ke ima onaa "holivudska patetika" vo nego kako so bese so Matrix:reloaded.
MATRIX e ДАЛЕКУ од хорор :(
 
Член од
26 ноември 2005
Мислења
24
Поени од реакции
1
Before the Rain

В момента даунлоудвам филма "Before the Rain". Тук нјакој гледал ли го е избошто. Струва ли си да го даунлоудвам?
Питам, заштото скоростта ми е ниска.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Хантед -со беницио дел торо и томи ли џонс акција ,трилер,јака глума ако го имате пропуштено трк до двд тека:)
За бифор да рејн вреди да си го даунлаудираш не е џаба толку наградуван:) Башка то и македонски е:wink:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Вариола вера

Земете го и гледајте го дур сте сами дома...ке наебете. Јас го гледав вчера вечер, не заспав уопште
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Downfall dobar film, i eden postar Enemy et the gates. Koga ke mi tekne drug ke pisam
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Equilibrium ... стар е три години, може сте го гледале, но ако сте го промашиле како мене, одма гледајте го!:cuc:
Содржина со два збора ... да се искоренат воопшто секакви чувства кај луѓето, за да нема војни кои се предизвикани од истите. Сите живи луѓе што чувствуваат сеуште, (не земаат од лекот кој ги држи као издрогирани без чувства) по наредба се убиваат за да се искоренат и да се создаде некој си подобар свет. Главна улога е типот од "Машинист" Christian Bale.

 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
A be luge daj kazete nekoe mislenje za filmot sto doprva treba da dojde...The Da Vinci Code...znam deka uste ne e izlezen ali sepak vase mislenje dali filmot ke bide dobar i sliscni ti gluposti...ja imam citano knigata edno 100000 pati ja znam napamet...ali ako uspeat da go prikazat kako sto treba na platno bi trebalo da bide dosta dobar...ali so faktot deka glumcite se
Tom Henks-Robert Langdon
Odri Tatu-Sofie Neve
Jan Reno-Bezi Fas

So znam malku mi se ne soodvetn za filmot...mislam alal mu vera na Tom Henks vo Philadelphia ali ne znam dali ke go odglumi Robert Langdon kako so treba....Vase mislenje nesto?

P.S. A inau go gledav Trailerot i m iizgledase dosta Promising...pa ke vidime...
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
„Кад порастем бичу кенгур”
не видов дали некој друг го препорачал, ама ако го тогаш гледај го уште еднаш. И уште еднаш. И уште еднаш.
И проверете на колку пати ќе ви скурчи. Мене на уште не мие.
„Тетовирање”
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
„Birth“ со Никол Кидман... психо е филмов. Под-просечна британска продукција... темата е реинкарнација ама да беше амер некој укључен боље ќе искочеше филмот.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Carlito Brigante напиша:
„Кад порастем бичу кенгур”
не видов дали некој друг го препорачал, ама ако го тогаш гледај го уште еднаш. И уште еднаш. И уште еднаш.
И проверете на колку пати ќе ви скурчи. Мене на уште не мие.
„Тетовирање”
Dobri se i dvata filma kengur go gledav edno 5 pati a tetoviranje ne znam ama i dvata filma ne mi se skurceni.:pos:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
The Skeleton Key ... хорор-трилер му доаѓа филмов и е предобар.:cuc:
Storm of the Century ... 4 часа трае, ама неможев ни да го приметам тоа ... обавезно набавете си го ако не сте го гледале ... незнам кој жанр е филмов баш ... има од све по малку ... драма, хорор ...
Enemy at the Gates ... воен филм што не верувам дека не сте го гледале, ама морам да го препорачам за секој случај:)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Dobar li e Memento??? Mi rekoa da go gledam ama ne prasav detalno sto i kako se raboti, pa za da ne gubam vreme kazete mi???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom