Предлог за мал бизнис?

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Има и тука математики и заебанции ама сепак ако се нафати човек сериозно и со љубов излегува добра пара со оглед на работните сати кои ке ги потрошиш на нив.
Treba rabota brat a ne samo tuka na forumot da se zalat.Koj rabotel znae kako odat rabotite.Tuka kako sto gi gledam polovinata sakaat da bidat gazdi so 5000 eurici i da imaat rabotnici.
Sonot e golem.Kola,stan,vikendica,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,dolga e listata
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Отворете си салон за “масажа“, најдете некои професионалки и лапајте пари....од ова поисплатлив бизнис моментално нема. :drk:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
Мал производител сам јас.. Се шо праам од алкохол, е за домашна употреба. Неам доволно лозје/грозје да сам фактор за такви работи (ракија/мастика со тони)... Повеќе на свежо овошје ударам на производство, за сега...
Не потклекнувај најди го претприемачкото во тебе. :)
Мора да имаш некој познаник што ја има таа количина.
ај да ве просветлам малце, оти јас сум бил до швицарска, цел свет сум го минал, овде во англија, татко ми понуди на едни ракија, 2.5 фунти за 50 грама чашка, ќе ја купат, нема мака, ама многу ги гори, се чудат како македонците ја пијат. за овде треба послаба.

е сеа, треба да си најдеш и некој од овде кој ќе нуди, нормално на црно, и на црно да ја внесуваш, по шофериве. многу пијат англичаниве алкохол и плаќат, па кој има луѓе овде, ако произведува ракија, треба да се размисли, има пара, ама се на црно ќе биде.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
ај да ве просветлам малце, оти јас сум бил до швицарска, цел свет сум го минал, овде во англија, татко ми понуди на едни ракија, 2.5 фунти за 50 грама чашка, ќе ја купат, нема мака, ама многу ги гори, се чудат како македонците ја пијат. за овде треба послаба.

е сеа, треба да си најдеш и некој од овде кој ќе нуди, нормално на црно, и на црно да ја внесуваш, по шофериве. многу пијат англичаниве алкохол и плаќат, па кој има луѓе овде, ако произведува ракија, треба да се размисли, има пара, ама се на црно ќе биде.
1000 тони ракија годишно, НА БЕЛО би можеле да одат во Ју Кеј?
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.504
Поени од реакции
1.721
1000 тони ракија годишно, НА БЕЛО би можеле да одат во Ју Кеј?
е сеа како ме праша, па не сум експерт, ти викам оти има пазар за алкохол, а нашата ракија би одела, само да не се прави многу јака.
--- надополнето: 2 јануари 2013 во 23:26 ---
друго, шо знам оди како алва е суви смокви со дабл крим. како ги шмакат после јадење ммм.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
е сеа како ме праша, па не сум експерт, ти викам оти има пазар за алкохол, а нашата ракија би одела, само да не се прави многу јака.
--- надополнето: 2 јануари 2013 во 23:26 ---
друго, шо знам оди како алва е суви смокви со дабл крим. како ги шмакат после јадење ммм.
А алва би идела како суви смокви?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Како сакате кажете,ама тешко дека може да се опстане...Ај некако човек ќе прибере пари да може нешто да проработи.Регистрацијата на фирма е најмал проблем...мене ме плаши државава со сите даноци,додатоци...мислам дека е многу,што е многу,многу е.
И ако не ти успее бизнисот,неможеш да ја затвориш фирмата!
Државата ги сведе сите можни давачки на пониско ниво од порано.
 
R

Randy

Гостин
Пиперкана требит во трапој да ја с'диш, да ја копаш, ногу гарамети се собирает.
Шодае зборвиш. Ќе си зејш аргати и ко некој чауш ќе им стојш над гла. Требит само да вардиш од многу јанглаш алашвериши в борџој дан влезиш.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Шодае зборвиш. Ќе си зејш аргати и ко некој чауш ќе им стојш над гла. Требит само да вардиш од многу јанглаш алашвериши в борџој дан влезиш.
Ам ја и без пиперки таков су. Рацете зад гс и ко стар чоек само кажва ни мое ни твое, санкир не ме читаш ти овде?!
 
R

Randy

Гостин
Ам ја и без пиперки таков су. Рацете зад гс и ко стар чоек само кажва ни мое ни твое, санкир не ме читаш ти овде?!
Ам така е. Чоек со тек на време морат да се искурназит, зш сетне мојт маф да му е планот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom