Предигра

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Немора да значи.
Зошто да се глуми предигра?
Првпат слушам дека воопшто постои такво нешто.
Инаку,сакам дооолга предигра...убаво е така,некако тогаш се создаваат поубави услови,се отварате повеке...значи отпосле се оди полесно.
едит:толку долга,што некогаш и останува само на тоа.Сексот е излишен.:pos2:
 
Член од
23 ноември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
ona sto go pravi iscekuvanjeto poslatko e predigrata
gruba ili nezna, vo zavisnost od raspolozenieto
nekogas vo predigrata moze da doznaes nekoi raboti za koi vo sexot nikogas nema da ti tekne
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Абе предигра ти е закон работа.Кој ја измислил алал му вера. Допири , бакнежи, лижење..............оставам на вашата фантазија
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Затоа сексот трае саат време..........предигра доктори-50 минути чекање во чекална и 10 минути дупење
 
Член од
21 февруари 2008
Мислења
9
Поени од реакции
0
мене најискрено поише ме пали секс на брзина без некаква си предигра! онакво лапање гризење соблакање на брзина... ммммммммм...значи ако се работи за страст и има хемија мегу двајцата тогаш нема никаква потреба од долги предигри.страста сама по себе е најголемиот афродизијак!!
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Важна ми е, многу, и сакам долга предигра... Не секогаш ако предиграта е добра значи дека и сексот ќе биде таков, ама најчесто :)
 

Britney'85

I'm sad...love me!!!
Член од
19 декември 2007
Мислења
135
Поени од реакции
2
Предигра да,но да не е подолга од 2/3 минути оти многу лесно губам желба ако трае подолго :toe:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Предигра да,но да не е подолга од 2/3 минути оти многу лесно губам желба ако трае подолго :toe:
2/3? Само со вратот нема да завршам за толку време а не нешто друго да чепнам. И после, нечинел дечкото, не бил добар сексот и не била задовол(е)на госпоѓата. Е па...
Инаку за темава: зависи во какво расположение сум, може и по неколку часа да трае! И не дека без неа неможе, и не дека секогаш ја практикувам.....:toe:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Значи предигра практикуваш за да не испаднеш простак?
Мислам дека поубаво ќе беше да напишеш за тоа што уживаш во неа, вака излегува дека го правиш затоа што мораш, а тоа во љубовта не е баш добар пристап. Не треба да постојат работи
кои ги правиме, а не ни се пријатни. Доволно е работното место за тоа, нема потреба и во кревет да биде така.

Дали сте сите согласни дека за машкото нема потреба од предигра, туку истата ја прави од куртоазија, или да не испадне простак, како што елоквентно го срочи тоа водкамикс. Или има некој кој ужива во тоа?:)
П.с. јас кажав што правам и што ми прави кеиф, очигледно и на девојките им е кеиф кога се со мене, но не велам дека останатите ако им е убаво, да не прават подготвителни муабети, лижење на катерички (како што драгите соседи би кажале) и слично.
п.пс..за завршната игра..После секс гледам како е можно побрзо да ја избркам од дома и да се наспијам или барем да отидам во друга соба. Во подолгите врски, девојки кои ме познаваат, знаат дека после секс треба да си заминат. Знаат дека не можам да поднесам некоја да ми дише и превртува, недај боже хрка до мене.
оф-топик: Очигледно тебе воопшто не ти е битно за тоа како ќе и биде на девојката во текот на самиот чин, пред и после истиот. Важно ти е само ТИ да се напалиш и да свршиш, а тоа како се чувствува девојката не... А за тоа што е во болд неам коментар :tapp:

он-топик: сакам предигра и мислам дека без неа не е тоа-тоа сексот. обавезно ја практикувам пред секој секс, некогаш подолго трае некогаш пократко, во просек 20 - 40 мин.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Од многу предигра, ке се изгуби осетот за главната игра , нека е рамномерно, некогаш да се обрати внимание на предиграта, некогаш може и да се скокне, и да се алудира на брз и див секс
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сакам комплетна предигра, сосе петинзи, мазење, галење, оралка и се останато. Сакам долга предигра, кога се повеќе се напалувам и едвај чекам да се прејде на главната игра, што повеќе се одолговлекува, тоа послатко ќе биде. :) Добро сеа, да не трае 8 саата мислам, времето сепак е пари. :icon_lol: Умерено долга.

Секако, има и случаи кога сакам набрзинка, без многу трте-мрте, ама се според пригодата. :)
 
Член од
19 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Што е тоа што ке ве запали, ќе ве возбуди?

предиграта е доста важна,па што е тоа што треба партнерот да направи за да ве возбуди?за потоа да имате одличен секс!
 
M

MIL

Гостин
Sakam predigra za da devojkata da me krene i da i vozvratam da ja opustam da napravam da se cuvstvuva na sedmo nebo :angel1: ne mi e vazno kolku ke trae vazno e da uzivame i da si dokazuvame deka se sakame
 

Kajgana Shop

На врв Bottom