Предигра

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Za mene predigrata mie povazna od kolku seksot. Posho vo predigrata davash se od sebe za drugiot, davash se za da mu bide na on ubavo, a i toj tebe isto. Vo predigrata uzivate, si igrate, se lepite sho ne! Dolga predigra i pokratok seks ;) haha.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
pa dolgo vreme sum so deckoto ,imame seks redovno i predigrata ja izbegnuvam kolku mozam....ne deka ne ja praktikuvame,ama ne mora pred sekoj seks da ima predigra...stanuva dosadno...nekogas e dobro i seks nabrzina
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Предигра тие дискутабилна работа, зависи колку време имаш пред се за лигавење... во моја ситуација барем ние секад сме си препалени еден на друг и чекаш само шанса да ти се даде да се изонадите квалитетно, има и бакнежи и се, арно ама коа ќе те начека у кујна додека децата си спијат а ти си праиш некои колачиња, ти крева фустанчето и капеш од самата помисла на тоа дека е малку опасно ти дига адреналин до бесвест, која предигра кои чуда, само ти става рака на уста, за да не остане работата до пола да ги разбудиме децата :) ..
 
B

BrunoFresh

Гостин
Да, лично за мене предиграта е нешто најважно пред добар секс. Бидејќи ако доволно го крените својот адреналин баш во тој период, ќе имате можеби каде каде подобар секс од било кога. Бидејќи тогаш сите важи полови ограни или да речам цело ваше тело е во игра (Иако има многу многу романтични игри за само одредени делови од телото). Најважно според МЕНЕ во предиграта е добро да се напалите, со тоа што ќе играте некои романтично-љубовни игри, добра секси облека и ЈАСНО добра атмосферма. Најважно ми е предиграта да не трае ни кратко ни долго, доволно своите тела да ги излажите за жежок секс неколку пати, за да се качи адреналинот уште поголем за поголем возбуден секс.
п.с. Предиграта може да го одстрани лошото расположение и нервозата што со тоа ќе имате добар безбеден незаборавен секс :)
 
Член од
1 август 2011
Мислења
6
Поени од реакции
3
па секако дека пред игра ке има нешто повеке топли бакн.. лигавења малку така ке се чуствувате по осетлив спрема партнерот .....:*
 
Член од
8 јули 2011
Мислења
265
Поени од реакции
202
По мое време трајење на предигра зависи од партнерката
Јас стално ја оставам таа да одлучи кога и доста од предигра не и отпетлувам копче додека таа сама не почни да се соблекува или мене да ме соблекува.
А кога тоа ке се деси ке ја лижам милувам додека таа не речи те молам ставиго или ебиме
Од моје искуство девојките кога ке ги запалам сакаат да ми го попушат без да им дадам знак дека тоа го уживам и се палат уште повеќе додека го прават тоа.
Па по тоа е мајсторијата да сексот да е страсен и да треае најмалце 15мин
си имам резработено шема кога ке дојди го ваѓам сменувам позиција и ја лижам а таја уште повеке се пали
Вака си терам намалце 15 до 20 мин а најголемо задовослство мие кога двјцата во исто време свршиме.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Za da ima seks mora da ima predigra za da ima predigra mora da ima zaveduvanje i za da ima zaveduvanje treba da ima dobro raspolozenie site delovi treba da traat vo vreme od 10 do 15 min.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom