Предвремено свршување

P

Princ

Гостин
Фала на објаснување :)
Уште ова прашање и не реплицирам повеќе, ветувам.
Дали постојат вежби за жени, за да свршат "предвремено", нели за да се синхронизираат со мажот и неговото "предвремено" свршување?
Е ваква глетка би сакал јас да видам: ја слекувам, и соблекувам гаќички, и она засрамено ме гледа. И викам што е мило? А она: свршив :kesa:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
лесно е да свршиш предвреме :) работата е да трае подолго ...
„вежби“ за да го одолговечиш тоа постојат, докажани, а за да побрзаш или сакаш жената да се синхронизира :) кажи и дека си при крај ќе се потруди она :)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.704
имам нешто :) таква литература
се базира на таоизам учењата околу сексот :) патем учење старо со векови односно милениум :) усовршено до максимум ...
Јас ја имам оваа мултиоргазмичен маж, почнав со некои вежби ама слабо некако(слабокарактерен хахах), сега кај и да е продужавам :) ...тешко е, многу тешко ама вреди да се потруди чоек :) . Бш како што викаш, усовршено максимум, древна вештина...
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Јас ја имам оваа мултиоргазмичен маж, почнав со некои вежби ама слабо некако(слабокарактерен хахах), сега кај и да е продужавам :) ...тешко е, многу тешко ама вреди да се потруди чоек :) . Бш како што викаш, усовршено максимум, древна вештина...
Покрај стандардните методи на :drk: некое време пред сексот, има и техники на визуелизација кои помагаат оргазмот и ејакулацијата да се оддолжи на неодредено време.Една таква визуелизација е на пример...замислувај го дедо ти како си ги сече ноктите од нозете,со акцент на загноениот палец и како после тоа се мачка со ракија на истиот палец...ако ова не помогне тогаш има и други визуелизации...замисли си како гребеш со нокти по зид или како креда шкрипи по училишната табла.

Има и некои рандом слики кои можеш да ги повикаш во свеста...



Ако ова не успее продолжи со визуелизација на контејнер за медицински отпад...хард кор варијанта е запален контејнер со медицински отпад...

Само не треба да се претерува со вакви визуелизации затоа што може да имаат прејак ефект...:pos2:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.667
Поени од реакции
11.704
Покрај стандардните методи на :drk: некое време пред сексот, има и техники на визуелизација кои помагаат оргазмот и ејакулацијата да се оддолжи на неодредено време.Една таква визуелизација е на пример...замислувај го дедо ти како си ги сече ноктите од нозете,со акцент на загноениот палец и како после тоа се мачка со ракија на истиот палец...ако ова не помогне тогаш има и други визуелизации...замисли си како гребеш со нокти по зид или како креда шкрипи по училишната табла.

Има и некои рандом слики кои можеш да ги повикаш во свеста...


Јако е ова...јаки визуализации имаш приложено, само се плашам да не има последици тешки нешо ова она, да не имаш покушано со овие визуализации, ако имаш дај сподели како, шо ...би парт оф д:vozbud: солушн...



Ако ова не успее продолжи со визуелизација на контејнер за медицински отпад...хард кор варијанта е запален контејнер со медицински отпад...

Само не треба да се претерува со вакви визуелизации затоа што може да имаат прејак ефект...:pos2:

Јако е ова...јаки визуализации имаш приложено, само се плашам да не има последици тешки нешо ова она, да не имаш покушано со овие визуализации, ако имаш дај сподели како, шо ...би парт оф д солушн...:vozbud:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не бе која визуелизација, пробај да пресметаш разлика помеѓу 2 рандо 4 цифрени броја. Нема теорија да свршиш, само сконцентрирај се колку е пример 3583 - 686 и пробај во умот да го пресметаш. Проверено! :pos2:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
шо ве глеам смешни :)
наместо да се ужива во сексот јас ќе си замислувам орлови канџи или ќе решавам полиноми :pos2:
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
jas otprven mislev deka treba praksa, praksirav praksirav i bez rezultati, so da pravam koga me napaluva, i posle svativ kaj odi praksata, praksata e da bides brz vo menjavanje kondom no i vnimatelen - da ne go razmackas novostaveniot so zivotnata tecnost
posle treba da se sekiras da ne ti padne vo narednite 10tian min ali za mene toa bese lesen roblem
sea srekno si saltam od prva vo cetvrta brzina
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Баце гледај да ти биде убаво додека го правиш тоа...не мисли на свршување одма.Јас имам спротивен ефект од предвремено свршување....незнам дали е добро тоа...али јбг не ми смета :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Помалце дркање :pos2::icon_lol::icon_lol:

П.С. Од кога е проблем, девојката да сврши побрзо? :icon_lol:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Брза ејакулација (свршување)

Дали некој од вас го има овој проблем?? Или некој сеуште го има? Како сте го надминале тоа?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
има тактика да го доведеш пред самиот врв и после стегни го со сите сили и не го пуштај, неколку пати прај така и ќе се истренираш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom