Предвремено свршување

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.708
прашањето што сакам да го поставам е малку надвор но сепак сакам мислење и знаење од повозрасни дали може да се остане бремена ако се има секс но не се свршува внатре?:icon_redf:icon_redf ке може да добијам одговор?
Шансите се ееептен мали, треба многу малер да те тепа за да се случи тоа....во течноста која е безбојна која сто излегува ко че се напали машкото и служи за подмачкување можат да се најдат мал број на сперматозоиди кои можат да направат беља, но шансите се 1 : 1.000.000...уживај во:sekss:
 

Hija de la luna

my life is the love
Член од
28 октомври 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
Шансите се ееептен мали, треба многу малер да те тепа за да се случи тоа....во течноста која е безбојна која сто излегува ко че се напали машкото и служи за подмачкување можат да се најдат мал број на сперматозоиди кои можат да направат беља, но шансите се 1 : 1.000.000...уживај во:sekss:


брат ми симна камен од срце мисли му ја ак не е така :pos2: умрев од срам дур написав
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.668
Поени од реакции
11.708
брат ми симна камен од срце мисли му ја ак не е така :pos2: умрев од срам дур написав
Зошто срам, нема потреба....поздрав до братот, нека работи нека не му ја мисли многу...:helou:
 

Hija de la luna

my life is the love
Член од
28 октомври 2009
Мислења
29
Поени од реакции
1
брат женско сум али нема веза фала многу за советот
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Намалете темпо и не работете како машини. Немора толку „терминаторски“ да се настапи на почеток. Глејте да не изгорите во желбата. Кога ќе ви дојде, успорете малку, извадете го, продолжете со уста или најдете друга „занимација“. После пак продолжете, но бавно. Како што тече времето, така се помалку ќе ви иде филингот за свршување, а вие ќе работите како што треба. И кога ќе се освестите, поминал саат ипол.

Али, не е се во должината на сексот. Битно да е убаво и двете страни да се задоволени.
Може да се деси да ја заморите партнерката, па врисоците од задоволство да се претворат во врисоци од болка :)

И некогаш понезгодно е кога не можеш цел саат да свршиш, отколку да свршиш за 10 минути :)
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Шансите се ееептен мали, треба многу малер да те тепа за да се случи тоа....во течноста која е безбојна која сто излегува ко че се напали машкото и служи за подмачкување можат да се најдат мал број на сперматозоиди кои можат да направат беља, но шансите се 1 : 1.000.000...уживај во:sekss:
Предсемена течност :smir:
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
pa toe e mnoug nezgodna situacija mi se ima sluceno rviot pat za minuta i povrati a sega nemam maka se e do treningot
e*** katu bager
e*** so 68
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
конртола на умот само -
и колку за потсетување од
Global Sex Survey Resultaten 2004

http://www.gollandia.com/Sex.htm
пишува :Италијанците имаат најголеми шанси секој пат да доживеат оргазам и тоа (61%), србите и жителите на Црна Гора (56%) и македонците (54%).

Македонците и србите со црногорците се најмногу сексуално задоволни , така да дури 82% сметаат дека нема потреба од имитација на оргазам, зад нив се хрватите, унгарците и италијанците (75%).

Секс-символ Angelina Jolie,
Jolie најпопуларна во Израел (43%), Македонија (38%) и Хрватска(33%) и во Америка (21%).
Lopez најпопуларна воХонк-Конг (26%), Виетнам(23%) и Индија (22%),
Spears во Виетнам (35%),
а Zeta-Jones во Бугарија, Кина, Индија и ЧешкА ( 16%).
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
57
Поени од реакции
4
Ne mi se slucilo nitu ednas barem dosega, sekogas partnerkata svrsuva pred mene. Vo prosek 3 orgazmi kaj devojkata, pak jas da dojdam na red.:toe:
 
P

Princ

Гостин
Јас мислам дека не постои нешто како "предвремено свршување" (исто како што не постојат мали или големи пениси, туку тесни или широки вагини). Моето свршување е секогаш таман на време, кога ми е најубаво. Нејзин проблем ако долго и треба за да сврши :toe:
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
Јас мислам дека не постои нешто како "предвремено свршување" (исто како што не постојат мали или големи пениси, туку тесни или широки вагини). Моето свршување е секогаш таман на време, кога ми е најубаво. Нејзин проблем ако долго и треба за да сврши :toe:
hahahahaha taka si e
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Јас мислам дека не постои нешто како "предвремено свршување"
Можеби не предвремено .. но постои брзо нели :)

сепак со некои психички/ментални и физички вежби и те како со тек на време може да се усоврши скоро и неСвршување, така да на жената би и пружил мултиоргазам кога би посакал :)
исто постојат и техники за машки мултиоргазам со или без ејакулација ...
 
P

Princ

Гостин
Пак сум збунет... што е "брзо" свршување? Кој дефинира и мери што е доволно "брзо" за да влезе во таа категорија?
Ај да не го тупам... Според мене, најважно од се е вие да свршите, и партнерката. На саат препорачувам да не гледате. Тоа е моја препорака. Некој друг може да ви препорача да вежбата и да кревате тегови со него... ваш избор кого ќе послушате :/
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
за да биде задоволството обострано ... и што појако ... пожелно би било и мажот и жената за време на однос да доживеат оргазам ..барем по еден :) (мислам се согласуваме за ова)
„предвремено“ би било свршување од страна на мажот без да сврши жената .. (обично мажите се оние кои редовно свршуваат) ... „брзо“ пак би било свршување уште пред жената и да свати дека си почнал :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom