Предвремени избори!

Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Нема потреба момче да се криеш зад туги никови, или си исти како твојот светец Пинокио
Како прво не се кријам момче зад никакви никови, името ми е Горан а никот ти кажува дека сум од Штип, а инаку колку за твоја информација нити сум член нити сум гласал некогаш за ВМРО, само сакав да кажам дека не ги гледаш реално работите зошто или имаш голема корист од СДС или немаш ништо во главата. ВМРО воопшто не се сјајни, напротив,
ама овие од СДС ја торпедираа Македонија претходните 15 години, да не ги наведувам сега милионите примери, ги знаеш и сам кои се.:uvo:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ni ednite ni drugite druze ne se podobri od drugite, a vie prodolzite da si gi kopate ocite megju sdsm i vmro pa albancite neka praat sve sto mu dusha saka.
Брат, сега пак да се објаснам, како прво не сум ВМРО-вец а како второ не може некој да збори како ќе му текне за работи што се очигледни. А инаку ти си 100% во право за тоа со вадењето очи и како моја поддршка кон тоа од сега од мене без такви коментари на Форумот:helou:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Како прво не се кријам момче зад никакви никови, името ми е Горан а никот ти кажува дека сум од Штип, а инаку колку за твоја информација нити сум член нити сум гласал некогаш за ВМРО, само сакав да кажам дека не ги гледаш реално работите зошто или имаш голема корист од СДС или немаш ништо во главата. ВМРО воопшто не се сјајни, напротив,
ама овие од СДС ја торпедираа Македонија претходните 15 години, да не ги наведувам сега милионите примери, ги знаеш и сам кои се.:uvo:
Немој да се мачиш пријателе да објаснуваш на СДС ОВЦИ. Тие додека се толку глупи и ограничени и не разбираат дека не е проблемот во тоа да ВМРО се добри , него дека они се катастрофално лоши ке ги снема од политичката сцена за кратко време. Не дека Грујо и компанија се генијалци , него дека Рада , Бучко и компанија се невидено неспособни. Кој сака да нема добра опозиција во МК е невиден глупак , ама тој што мисли дека СДС е партија за опозиција е уште поголем морон.:tapp:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Немој да се мачиш пријателе да објаснуваш на СДС ОВЦИ. Тие додека се толку глупи и ограничени и не разбираат дека не е проблемот во тоа да ВМРО се добри , него дека они се катастрофално лоши ке ги снема од политичката сцена за кратко време. Не дека Грујо и компанија се генијалци , него дека Рада , Бучко и компанија се невидено неспособни. Кој сака да нема добра опозиција во МК е невиден глупак , ама тој што мисли дека СДС е партија за опозиција е уште поголем морон.:tapp:
Најдобро за Македонија е кога на позиција имаме ДОМ-ашни ОВЦИ.:smir:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Најдобро за Македонија е кога на позиција имаме ДОМ-ашни ОВЦИ.:smir:
Јас не се срамам од мојата политичка определба , кажи еднас јасно и гласно ти за која опција си , прецедателе :pos:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Почна групирањето

КОАЛИЦИИ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ
Опозицијата кове блок против Груевски
Власта ќе ги задржи старите партнери, без ЛП, а блок партии чиј заеднички именител ќе биде спротивставување на политиката на премиерот Груевски е можниот сојуз

Подготвени се за самостоен настап, но добрите понуди за коалиции нема да се одбијат, е ставот со кој повеќето политички партии одат на предвремените парламентарни избори. Дефинитивните одлуки, најверојатно, ќе бидат донесени уште во текот на неделава. Неофицијалните партиски извори сепак признаваат дека самостоен настап на изборите ќе им биде излезно решение само во случај доколку не добијат пристоен предлог што би ги задоволил нивните апетити за бројот на пратенички мандати.

СИТЕ ОПЦИИ СЕ ОТВОРЕНИ

Блок на партии чиј заеднички именител би било спротивставувањето на политиката што ја симболизира премиерот Никола Груевски е можното здружување што би можело да произлезе од контактите меѓу најважните опозициски партии. Потпретседателот на СДСМ, Игор Ивановски, вчера изјави дека за изборите „сите опции се отворени“. Ние ќе коалираме со граѓаните на Република Македонија за кои сме убедени дека сега ќе го казнат Груевски за сите негови лаги, а ќе го изберат СДСМ заради мудра и македонска политика и економска програма. Се' уште има време за договарање со евентуалните партнери - рече тој.Во ЛДП, партија што најави дека ќе настапи самостојно на претстојните избори и која на минатите избори беше во коалиција со СДСМ, изјавуваат дека сега главна цел им е „досегашната власт да доживее пораз“.Во целиот овој период ние се подготвуваме за самостоен настап на изборите. Но, главна цел ни е да доживее пораз владата што земјава ја изолира од евроатлантските интеграции. Конечната одлука, сепак, ќе ја донесе раководството на партијата - изјави Андреј Жерновски.Неофицијални извори тврдат дека последниве денови се работи и на обновувањето на контактите на СДСМ со лидерот на НСДП, Тито Петковски. Петковски вчера беше недостапен за коментар, а во неодамнешната изјава што ја пренесе порталот „Кирилица“ тој рече дека „не се гледа како партнер на СДСМ“. Кире Гештаковски од Партијата на слободни демократи рече дека тие се отворени за сите опции. Кенан Хасипи од Демократска партија на Турците, која беше во коалиција со СДСМ, вели дека и тие се отворени за сите можности.Засега немаме никаква конкретна понуда, но конечната одлука ќе зависи од тоа што ќе можеме да постигнеме во евентуалните преговори со можните коалициски партнери - објаснува тој. Според Иван Стоиљковиќ, лидер на Демократска партија на Србите, и тие се подготвени за самостоен настап.Но не сум сигурен колку тоа би дало резултат. Шест години достоинствено ги браневме интересите на Србите во Македонија и ако резултатите тоа не го потврдат, достоинствено ќе си заминеме од Собранието. Многу нешта зависат од големите партии и нивните коалиции - вели тој.

ГРУЕВСКИ СЕ ЗБОГУВА СО АНДОВ

Во коалицијата „За подобра Македонија“, предводена од ВМРО-ДПМНЕ, која при победата на изборите пред две години имаше над десетина членки, најизвесно е дека ќе се случи раскин со Либералната партија на Стојан Андов. Партискиот портпарол Александар Бичиклиски вчера изјави дека се' уште нема конкретни одлуки околу коалицијата. Меѓутоа, неофицијалните партиски извори тврдат дека и новата коалиција ќе се базира на сојузот со социјалистите на Љубисав Иванов, Демократскиот сојуз на Павле Трајанов. Неизвесно е и тоа дали меѓу партнерите повторно ќе биде ДОМ на Лилјана Поповска. Лидерот на ЛП, Стојан Андов, рече дека одлуката за евентуалната коалиција ќе ја донесат на вечерашниот состанок на партискиот Извршен одбор. Лилјана Поповска, пак, рече дека се' уште е „рано за дефинирање на работите, при што може да се случи и самостоен настап“.Спиро Мавровски од ВМРО-НП изјавува дека нивната партија „не се плаши и по третпат самостојно да настапи на изборите“.Сепак, ако треба да се конкретизира, поприфатлива ни е десната опција, иако и евентуален „трет блок“ би одиграл своја улога - вели тој.Сулејман Рушити, член на Централното претседателство на ДПА, не сакаше да прецизира дали неговата партија на претстојните вонредни парламентарни избори ќе настапи самостојно или во коалиција со друга партија.Во ДУИ, пак, се категорични дека нема да коалираат со ДПА и со ПДП на Абдулади Вејсели.Раководството ќе се изјасни околу тоа. По изборите, победниците од албанскиот блок мора да коалираат со победниците од македонскиот блок - изјави Рафиз Алити, партиски потпретседател.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Јас не се срамам од мојата политичка определба , кажи еднас јасно и гласно ти за која опција си , прецедателе :pos:
Па зарем секој мора да има политичка определба?Се додека така размислуваат барем 90% од народот ни се “иба пиперот во доматите“.:toe:
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Сигурно дека има политичка определба. Таман работа да нема определба и да сме сите нихилисти.

А не дај Боже пак да се одржи седницата во Собрание и да изгласаат тие од СДСМ + ситната боранија дека се "ЗА" предлогот за промена на името, ќе се увериш самиот за каква определба се работи. И да видиш како ќе им се "ибе пиперот" после тоа.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Јас не се срамам од мојата политичка определба , кажи еднас јасно и гласно ти за која опција си , прецедателе :pos:
A jas pak celo vreme se prasuvam koja e taa tvoja opredelba??? :)
I ne samo tvoja..... moze li nekoj vo 10 prosti zbora da ja opise , ama bez opsti prikazni od tipot JAS SUM ZA MAKEDONIJA ... :)
I vednas da ti kazam : mislam deka treba da se butnat na 100 godini zatvor prvite po hierarhija 1000 funkcioneri na SDSM......:) , a deka veke so godini se trudam da otkrijam vo sto se VMRO-ovcive razlicni...da ne zboruvame :)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
A jas pak celo vreme se prasuvam koja e taa tvoja opredelba??? :)
I ne samo tvoja..... moze li nekoj vo 10 prosti zbora da ja opise , ama bez opsti prikazni od tipot JAS SUM ZA MAKEDONIJA ... :)
I vednas da ti kazam : mislam deka treba da se butnat na 100 godini zatvor prvite po hierarhija 1000 funkcioneri na SDSM......:) , a deka veke so godini se trudam da otkrijam vo sto se VMRO-ovcive razlicni...da ne zboruvame :)
Имам напишано јасно и гласно , само треба да прочиташ . Ајде уште еднаш само за тебе ,симпатизер сум на партијата на Љиљана Поповска ДОМ .
А ти можеш ли да кажеш во 20 збора ?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Имам напишано јасно и гласно , само треба да прочиташ . Ајде уште еднаш само за тебе ,симпатизер сум на партијата на Љиљана Поповска ДОМ .
А ти можеш ли да кажеш во 20 збора ?
Mozam....: veke 28 godini sum akcioner na Filipovata Makedonska Falanga AD ......vo 10 zbora.. :)
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
A jas pak celo vreme se prasuvam koja e taa tvoja opredelba??? :)
I ne samo tvoja..... moze li nekoj vo 10 prosti zbora da ja opise , ama bez opsti prikazni od tipot JAS SUM ZA MAKEDONIJA ... :)
I vednas da ti kazam : mislam deka treba da se butnat na 100 godini zatvor prvite po hierarhija 1000 funkcioneri na SDSM......:) , a deka veke so godini se trudam da otkrijam vo sto se VMRO-ovcive razlicni...da ne zboruvame :)
Mozam....: veke 28 godini sum akcioner na Filipovata Makedonska Falanga AD ......vo 10 zbora.. :)
Се правиш луд или глумиш лудило , се гледа дека ти си тој што раскажува приказни ЈАС СУМ ЗА МАКЕДОНИЈА . :pos::pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom