Превоз до Албанија - туристички места

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Во понеделник-вторник,17-18 септември,сакам да одам на одмор во
Албанија. Денес прашував во некој агенции за аранжман.Ретко која
има на список одмор за Албанија. Таму кај што најдов последната тура
е веќе отидена,и нудат пат само во еден правец.
Прашав за превоз со автобус имаат само за до Тирана.
Би одел и со кола,треба ли зелен картон и преку кој граничен премин.
Би можеле да се јават две лица за друштво (јас одам и жената).
Не сум бил во агенциите во Чаир,можеби таму имаат нешто подобро.
Ми понудива хотел полн пансион од 20-22 евра,ама немаат превоз.
Дали да одам прво до таму,па потоа таму да барам смештај.
Толку.
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
нормално дека треба зелен картоон, сигурно нема да те пуштат на лепе очи :) А се оди преку овој преминов што е од кај Струга, врска неам како се викаше...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
B

BrunoFresh

Гостин
Разгледај на темава, јас Јули бев Албанија али со приватен превоз но на оваа ТЕМА се скапавме прашување и за смештаи и триста чуда. Побарај во темава разни мислења.

edit: или ОВДЕ
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
или по наше - Ќавасан
Разгледај на темава, јас Јули бев Албанија али со приватен превоз но на оваа ТЕМА се скапавме прашување и за смештаи и триста чуда. Побарај во темава разни мислења.

edit: или ОВДЕ
ги разгледав прво овие,но не најдов ништо за превоз, од овде
(за од Тетово,сигурно има повеќе тргнувања)
сега вртевме и во некој агенции,па ќе видиме-најдовме нешто,
ама мора да се чека до понеделник кога отвараат после 9 часот.
 
B

BrunoFresh

Гостин
или по наше - Ќавасан
ги разгледав прво овие,но не најдов ништо за превоз, од овде
(за од Тетово,сигурно има повеќе тргнувања)
сега вртевме и во некој агенции,па ќе видиме-најдовме нешто,
ама мора да се чека до понеделник кога отвараат после 9 часот.
Таа агенцијата од Чаир што е , братучед мој идеше од Скопје, преку Кичево 60 евра повратна мислам ама незнам до каде точно..ако те интересира да го прашам
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Само во Чаир и во Мавровка,агенции за Албанија...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Залади за Јонско море, ако не ви е за бањање...
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
58
Поени од реакции
18
Јас сум моментално Ксамил, времево е сончево 30 степени, плаќам апартман 12,5евра ценава е џабе поглед на море префлам улица и на плаза сум. поефтино од дома да седам, најголем проблем после шест-седум навечер слаб притисок на вода немозеш да се истушираш
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Конечно најдов,секој ден има автобус за Валона во 21 часот.
Агенција МАЈС-Н во стара чаршија (карши Слога),повратна 40-45 е.
(само со лична карта,за преку нивната граница,така кажаа)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Конечно најдов,секој ден има автобус за Валона во 21 часот.
Агенција МАЈС-Н во стара чаршија (карши Слога),повратна 40-45 е.
(само со лична карта,за преку нивната граница,така кажаа)
Исправка. Овоја линија за Валона е само во екот на летната сезона.
-----------------
Но еве каков има секојдневен превоз до Албанија.
Два пати во денот,во девет наутро и во девет навечер има минибус од автобуска(под железничка)станица.Тој ве вози до Тетово,таму се преврлате во туристички автобус кој оди до крајна станица Тирана,преку
Кичево,Струга,Елбасан,Драч. Цена вон сезона повратна е 30 евра.
Сопира и ве остава и зема каде сакате.
 
Член од
5 јули 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Здраво!

дали сеуште постои таа агенциja Маjc-Н и дали имате телефон? Не сум во Македониja а сакам да наjдам превоз што оди секоj ден зошто многу одат во непарни денови а нас ни треба во парен (10.8). Дали е далеку од Валона до Ксамил?

Фала!
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
дали е пуштен патот елбасан-тирана,дали некој го возел овој пат?
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.082
Поени од реакции
1.988
Случајно најдов на ФБ, агенција која има линија за Валона, Саранда Ксамил...
Можеби некому ќе му биде од помош..[DOUBLEPOST=1406209999][/DOUBLEPOST]
дали е пуштен патот елбасан-тирана,дали некој го возел овој пат?
Да пуштен е, но не е довршен. Сепак доста го има скратено времето , него да одиш по сртот на Ќафкраба. И многу по пријатно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom