Албанија - место за одмор

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Igumenic,ja pominuvaš,vrviš 2 selcina,pokraj more i si na grsničen premin.posleodiš prema Morsi,no pazi kaj toa selo da ne odiš desno po asfaltot,tuku levo.okolu 500 metri e bel čakal i posle seloto ima raskrsnica za levo za Xamil.odiš na skele i si odma tamu.druga varianta e na raskrsnicata da prodolžiš za Saranda pa nazad kon Ksamil
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
некако овој програм не ми работи убаво.на гугл мапс подобро вади.еве како ја врти траекторијата на зададена релација Битола-Козани-Игуменица-Саранда


Uploaded with ImageShack.us
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
некако овој програм не ми работи убаво.на гугл мапс подобро вади.еве како ја врти траекторијата на зададена релација Битола-Козани-Игуменица-Саранда


Uploaded with ImageShack.us
има да одбереш од страна дали сакаш економска рута, најбрза, најспора... расчепкај :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
јас ја имам озено и сега ми е лесно за снаоѓање.нема многу за памтење или збрка.плус имам navigator на мобилниот кој работи off line,така да не е проблем снаоѓање
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Еве слики од станот кај што бевме, на 1 минута до плажа.
--- надополнето: 14 август 2013 во 00:47 ---
Еве слики од станот кај што бевме, на 1 минута до плажа.
 

Attachments

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
kako se odi?? Preku Janina do Kakavia ili preku Igumenitsa...ova google map mi pokazuva prvoto
Оди до Игуменица па потоа до Сагиада, штом поминеш Сагиада застанувај и прашувај на каде да возиш, зошто не е одбележано и може да залуташ по крајбрежје.Исто и во Албанија, лесно ќе го утнеш патот за Ксамил, прашувај на секој 20 метри.

Од Јанина ако одиш преку Филатес ти се кривини и планина, јас од таму се враќав баш пријатна вожња за враќање, сенка, свеж воздух и планина.
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.100
fala vi :) sega i Navigon instalirav,valda nema da ima problemi so GPS signalot !
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Еве слики од станот кај што бевме, на 1 минута до плажа.
--- надополнето: 14 август 2013 во 00:47 ---
Еве слики од станот кај што бевме, на 1 минута до плажа.
Ова каде е во Албанија?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
јас `вака правев до лани-симнував од гугл,ги обработував малку сликите,ги ставам во мини лаптоп и ако затреба само ги отворам да видам до кај сум.сега имам navigator во мобилниот со offline мапи и немам проблем


Uploaded with ImageShack.us
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
дечки знам дека е малце рано ама си се распрашувам да видам од прилика некои работи..

сакам да одам летово со девојка ми на одмор у албанија.. се мислиме дали ксамил дали саранда - за у ксамил знам луѓе што биле викаат ефтини се цените ко кај нас од прилика горе доле и смештајот не е скап.. до сеа што прашав у некоја си грин хаус за период после 10ти јули цените се 27 евра за апартман за 2ца....

ај ве молам некој од вас што бил со претходнби искуства да ми кажете нешто повеќе - по конкретно смештајот ме интересира... дали е оваа цена у цел ксамил и ме интересира како оди цената во саранда за апартман за 2ца и какви се услови имаат...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
27 евра е скапо за Ксамил и за Албанија.Ако сте помлади Саранда е подобра варијанта.Тоа е една варијанта на урбана џунгла.Во Ксамил е премногу мирно навечер,ама плажите се поубави,иако се од мелена бела песка.

Е сега периодот од 10 Јули е добар,пошто се поклопува со рамазанскиот пост кој почнува на 28 Јуни,и помалку има гужва заради гостите од кај нас(нашите албанци)

Најдобро е сам да си побараш на лице место,лесно се наожа смештај ако не е преголема гужва.

Има шанси јас да сум таму во периодот од 1-10 Јули
 

Kajgana Shop

На врв Bottom