Пребрзо свршување

I

IBIZA SOUND

Гостин
abe recisi povekjeto svrsuvaat brzo,retki se tie so ne svrsuvaat brzo
ama zatoa ke i mavnis 2 ili 3 partii
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
Ko ќе почни да ти иди благото (оргазам шо го викаат у град) помисли на некоје женско од фамилија мајка, баба, стрина....
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
За кондомите Durex platform, ако може некој да објасни што ги користел, како делуват. Колку време може да издржиш, некој напомена 3 саата дрво камен, дали шала, дали вистина..
 
Член од
18 март 2006
Мислења
35
Поени од реакции
1
да и мене ме интересира како делуваат тие кондомите?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Ko ќе почни да ти иди благото (оргазам шо го викаат у град) помисли на некоје женско од фамилија мајка, баба, стрина....
А ако има згодни мајка,баба,стрина ? :nesum:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Нема ли некој да се најде, да објасни малце повеќе за Дурекс платформа, кондомите? :)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
Metono1[mkd];2448515 напиша:
Нема ли некој да се најде, да објасни малце повеќе за Дурекс платформа, кондомите? :)
Прочитај ги сите постови погоре ќе се увериш, нема шо да се објасни повеќе, потешко се свршува со нив, а некогаш неможеш ниту да свршиш.
Пробај и увери се.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Значи вреди да се проба. После тоа да нема некој проблеми, инфекции или се е чисто и не штети на ништо?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Metono1[mkd];2448542 напиша:
Значи вреди да се проба. После тоа да нема некој проблеми, инфекции или се е чисто и не штети на ништо?
Имаше една заебанција,не знам дали на форумов или на друго место ја читав.Тоа што е напред некое си средство на Дурекс Перформа,а не платформа како што ги кажуваш има некоја функција да ги здрви завршетоците нешто како анестезија.И сега некој батка ја работи типката и едно време го вади кондомот и и го дава алатот во уста и оваа му го работи,едно време и се здрвува устата.....Е тоа било :kesa:

Иначе да,иам користено,нема никакво штетно дејство само мислам дека не треба да се употребуваат почесто ради што е малце вештачки и ми делува некако сумљиво доколку се користат набрзо :smir:
 
V

[vladimir]

Гостин
Durex performa ги имам користено само двапати првиот пат навистина се намачив, а вториот не ни свршив не ги препорачувам за некој ако нема потреба зошто навистина е тешко.
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
хе.. случајно налетав на темава.. ми кажуваше еден земал од пред македонска некоја.. и оваа го пипнала 2-3 пати свршил за 5 мин и му ги собрала парите.. ама вториот пат го измавал 5 пати па пак отишол.. па и ја извадил душата :) заклучок: пред првото искуство :drk: неколку пати :drk: хехе позз
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Дурекс преформа имаат малку лидокаин или сличен анестетик.

Може и да ти го спуштат па да биде поголем срам. :) :) :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Шо баба ќе беше ова:)
Има , има и баби со 40тина години шо и ти радо би ги плеснал . :helou:

А до тој што праша за Durex Performa (не Платформа ) делуваат слично како локална анестезија , така да малце е чудно за машкото да не си го чувствува пенисот али шознам.:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom