Прва партија - пребрзо свршување

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Примерна ситуација:

Во врска сте, се` е убаво, значи не ви станало монотоно, одлично се сложувате со партнерот, немате никакви проблеми.
Арно ама, речиси секоја прва партија секс тој свршува пребрзо.
Дали ви се случило вакво нешто? Кои би биле причините? Темава е и за машки и женски.

Ако му се случило на некој, пожелно е да објасни подобро. Не е ништо срамно, повелете.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Мислам дека ако на машкото му е првпат, тогаш свршува многу брзо. Инаку, мене ми се нема случено ова.
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Мое мислење е дека доколку му е убаво во сексот- свршува побрзо. Но машките се секогаш побрзи, па и тоа го ставам како еден мал дел. Ова многу често ми се случува.
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
ako legnuvam prv pat so cura skoro sekogas mi se desava toa...........mozebi od pregolema vozbuda:)
ama zatoa vtoriot i tretiot pat sum kako reklama za duracell baterii.........keeps on going and going and going and going
:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
maliOT напиша:
ako legnuvam prv pat so cura skoro sekogas mi se desava toa...........mozebi od pregolema vozbuda:)
А вториот пат кога легнуваш со неа,не ти е толку возбудливо и тераш колку сакаш? Типичен машки одговор кој не го поштовам.
Да објаснам зошто, за да не ми се нафрлите.
Ако пред секој секс ја чувствувате истата возбуда како првиот пат, ако партнерот/ката ви е неодолив/а, ако секој нареден секс е подобар од претходниот, нормална појава е првиот пат да е многу краток и кај двајцата. Секако тоа се надоместува со втора, трета, четврта па макар и петта партија и не е воопшто страшно, а не е ни за потсмевање.
Се сложувам со Нате во случајов ... сум имала долгааа врска, во која буквално секој пат било исто, едвај 2-3 минути првата партија, а тоа ми ласкало и мене и нему ... мх, мх, мх ... тоа е реткост очигледно, и тие што не сте имале таков партнер/ка, преиспитајте се малку ...:star:
Последново нека не го вреѓа никого, така ми дојде да го кажам без задна и лоша намера:vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Дефинирајте колку е тоа пребрзо свршување прво :wink:

Инаку, ако сум немал подолго време секс, и ептен ми се уарни се случува да свршам побрзо од вообичаено. Ама, некогаш дефинитивно ми е полезетски на брзинка (Quicky), отколку долг (повеќечасовен секс).

Ништо чудно, ниту пак срамно. Полошо е да не можеш да свршиш, или пак да не можеш да го задоволиш партнерот. :wink:
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
22
Поени од реакции
3
Se sogasuvam so Acid,mislam deka ne e sramno toa da sum pobrz od devojkata.Normalno tuka ima i vtor pat,tret.I mene mi beshe so poslednata shto idev doooolgo vreme taka,i na nea i godeshe shto ushte me vozbuduva kako pred 4 godini.Neznam zoshto bi bilo toa losho,ako postoi ljubov pomegju dvajcata,makar i privlecnost bi trebalo da im e ubavo i na devojkite,a?Ili se lazham?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Свршувањето се контролира, ако не можеш да се исконтролираш за и партнерот да биде задоволен... не го почитуваш. Така јас мислам. не мора да значи дека сум во право
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
viktorgg напиша:
Свршувањето се контролира, ако не можеш да се исконтролираш за и партнерот да биде задоволен... не го почитуваш. Така јас мислам. не мора да значи дека сум во право
А зошто да се контролираш и да одолговлекуваш кога може и двајцата да се испочитувате со повеќе партии доколку не е задоволна едната страна (ако не се погодите во ист момент)? Ама зошто да е едноставно, кога може да е комлицирано, нали? Или обратно му доаѓа во случајов? Ватевр де:) :) :)
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
Дивајн напиша:
А зошто да се контролираш и да одолговлекуваш кога може и двајцата да се испочитувате со повеќе партии доколку не е задоволна едната страна (ако не се погодите во ист момент)? Ама зошто да е едноставно, кога може да е комлицирано, нали? Или обратно му доаѓа во случајов? Ватевр де:) :) :)
дивне дивне јас ли да те учам...:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: ако женската може да сврши едно 10 пати во рок од еден саат, тогаш машкото не може, ево од машка гледна точка ке ти кажам дека нема шанси и нема ни еден маж што може да сврши двапати во рок од пола саат, а жената за тој пола саат ке сврши минимум 3-4 пати така да viktorgg убаво си кажа ние треба да се воздржуваме за на жените да им пружиме подолго задоволство ето од едно 2-3 саата од прилика може и помалу и појке и после тоа на раат и ние еднаш, знаеш како викаат старине `едно ама вредно`.

Јас барем така практикувам ако немам многу време, на пример ако имам само саат време за да се е*ам цел тој 1 саат јас се воздржувам, а ако имам на располаганје поише од 3 саата првиот пат свршувам заедно со девојката, а тоа е многу побрзо, па после знаете туш заебанции па уште по некоја партија.....
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Ортаче... ко "гинеколог" ми звучиш :nenene: .... а што ако има некое машко што свршува 5 пати (па макар и 3).... за 1 саат?..... тогаш што?..... твојата теорија паѓа во вода? :toe:
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
Eko1 напиша:
Ортаче... ко "гинеколог" ми звучиш :nenene: .... а што ако има некое машко што свршува 5 пати (па макар и 3).... за 1 саат?..... тогаш што?..... твојата реорија паѓа во вода? :toe:
а извини муабетот ми беше за време од пола саат....така?
а кажи ми ти за време од пола саат колку пати моеш да свршиш?

ај побрзо пред да не бришат.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Нема што да не бришат...

Јас за пола саат?.... Па зависи од многу фактори.... ама без проблем можам повеќе од еднаш сигурно.... никој не може да одреди некој точен временски интервал за тоа.... и кај никого не мора да значи дека има некоја одредена шема... па си знае.... прв пат 25 мин.... втор пат 35 мин.... трет пат 55 мин.... и тнт...
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
OrTacE напиша:
дивне дивне јас ли да те учам...:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol: ако женската може да сврши едно 10 пати во рок од еден саат, тогаш машкото не може, ево од машка гледна точка ке ти кажам дека нема шанси и нема ни еден маж што може да сврши двапати во рок од пола саат, а жената за тој пола саат ке сврши минимум 3-4 пати :nenene::nenene::nenene:
Ortache ne si vo pravo ima nekoi maski so nadimak prskalici da ne recam fontani taka da ne ti drzi voda....

Inace ja koa bev mal igrav biljard u dom na JNA i nesakajki prislusnav eden jak muabet koj mi koristese vo mojata idna kariera

Stoeja dvajca ebachi stari JNA pijanicista vojni lica i
megu sebe se kurchea i kazuvaa gacki

znaes kako ke bides najbolji jebach - go prasue edniot

kako ? se teteravi drugiot

e pa ... ili ke mavnesh pola litro pred prva ruka ili ke mavnes edna ruka pred prva ruka treto nema

zatoa slusajte sekogas postari:star:
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
абе се е ок ама муабетот ми беше... и затоа ја цитирав на дивајн и го болдирав тоа дека не може мажот и жената да си свршуваат заедно на секое и убаво имав напишано дека жената за саат време свршува 10-15 пати а мажот ете бе и 5 нека се што не е можно, неможат да си играат заедно.....незнам дали ме сваќате ама тоа е тоа, кој е тој што може да сврши онолку пати колку што може жената во рок од 1 саат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom