Прашање за Христијанството III

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Не дај Боже на Тебе да се огледа...:pos:
Јас сум поморален отколку сите тие црквени господини господини и вселенски патријарси заедно. Јас барем го живеам она што го проповедам, за разлика од нив. ;)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Алал да Ти е....
Ај пренеси ни‘ ја формулата за тоа како успеваш...:)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Алал да Ти е....
Ај пренеси ни‘ ја формулата за тоа како успеваш...:)
Не можам да ти ја пренесам. Живееш во лага, проповедаш лаги, и веруваш во лага.

Ќе те изгори вистината ако ја видиш.

:)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
...:(...
Работава е изгор...
Работата е Мики, што кога ќе те замаваат со аргументи, инстантно ја вртиш дискусијата во правец на селски забелешки и хумор на 12 годишни деца.

Тоа е работата, ништо друго.

Тука браниш институција чии великодостојници интензивно учествуваат во кражбата на она малку што му остана на ова стадо овци, а се осудуваш да напаѓаш други луѓе за нивната моралност.

Колку е тоа мизерно?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Работата е Мики, што кога ќе те замаваат со аргументи,
Тоа што моите неистомисленици изнесуваат нивни субјективни видувања за Црквата, засновани на нивната омраза кон истата, тоа не значи дека изнесле и аргументи. Омразата не е аргумент, туку состојба од човековата душа и нејзино располежние кон одредена работа.
--- надополнето: 18 јуни 2013 во 13:14 ---
Тука браниш институција чии великодостојници интензивно учествуваат во кражбата
Како тие великодостојници крадат? Изнеси аргумент...
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Ставро, немам можност да гледам клипови....
Биди појасен и не ми изнесуј вакви тешки „аргументи„, оти прашањето ми беше јасно поставено.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ставро, немам можност да гледам клипови....
Биди појасен и не ми изнесуј вакви тешки „аргументи„, оти прашањето ми беше јасно поставено.
Мики, единствената работа која можеш да ја направиш после клипот, кој бај де веј го имаш гледано, и после која би можел да имам човечка почит за тебе, е да кажеш дека ти е срам од тоа што го гледаш, и дека овие ликови не треба да бидат дел од црквата. Ако немаш доблест тоа да го направиш, нема повеќе што да дискутираме.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики, единствената работа која можеш да ја направиш после клипот, кој бај де веј го имаш гледано, и после која би можел да имам човечка почит за тебе, е да кажеш дека ти е срам од тоа што го гледаш, и дека овие ликови не треба да бидат дел од црквата. Ако немаш доблест тоа да го направиш, нема повеќе што да дискутираме.
Ставрогин,

моите доблести се оценуваат според моето однесување кон мојата вера и Црква а не според Твојата желба за мое оговарање на црковните лица.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ставрогин,

моите доблести се оценуваат според моето однесување кон мојата вера и Црква а не според Твојата желба за мое оговарање на црковните лица.
Глушец еднаш, глушец засекогаш. Твоите јунаци лицитираат лопати по 1000 евра, а ти оградувањето од нив го нарекуваш оговарање.

Мизерија.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Глушец еднаш, глушец засекогаш. Твоите јунаци лицитираат лопати по 1000 евра, а ти оградувањето од нив го нарекуваш оговарање.

Мизерија.
Ставрогин,

вакви евтини фитни со клипчиња каде се гледа лицитација на ова или она, без да се прифати и целта од тоа лицитирање, поставуваат и атеисти и протестанти....што ги чини мошне-мошне слични во умот.

Парите кои се собираат од лицитациите се наменуваат за градење нови црковни храмови или нивно реконструирање и тековно одржување.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ставрогин,

вакви евтини фитни со клипчиња каде се гледа лицитација на ова или она, без да се прифати и целта од тоа лицитирање, поставуваат и атеисти и протестанти....што ги чини мошне-мошне слични во умот.

Парите кои се собираат од лицитациите се наменуваат за градење нови црковни храмови или нивно реконструирање и тековно одржување.
Верувам дека е така. А Мерцедесот на свињата дебела му е семејно наследство, нема врска со лопатите...

Мики, не се бламирај.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Верувам дека е така. А Мерцедесот на свињата дебела му е семејно наследство, нема врска со лопатите...

Абе Мики, не се бламирај.
Ставрогин,

клеветата, зависта и навредите се Твојот врвен аргумент, така?...
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ставрогин,

клеветата, зависта и навредите се Твојот врвен аргумент, така?...
Кој колку милува да дарува?

Се слуша глас од позадина, 100 евра.

Попот, со длабок баритон, малку е... :D


Дај со име и презиме, кој колку дава!


Овој попот, ист како Зосима од Браќа Карамазови... Испосник, страдалник.

Абе само напалм за овие, ништо друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom