Прашање до девојките: Какви знаци му испраќате на момчето кое ви се допаѓа?

Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Мислам дека е јасно прашањето. Имам некаде прочитано дека 90% од машките не ги разбираат знаците на допадливост кои им ги испраќаат девојките, па ајде искажете се можеби вашите постови ќе им помогнат на некои да препознаат дали некоја девојка е заинтересирана за нив, да не си го губат џабе времето на некоја :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Интересна тема,иако во денешно време повеќето од жениве флертуваат со кој стигнат и тоа го прават од куропецание,сепак мислам дека можеш да процениш ако некоја вистински те свиѓа.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Јас имам читано за ова и еве ви некој знаци..... (дечки читајте и не се замарајте ако некој ви рече дека сте глуп ако читате, важно да имате успех), еве..... ве гледа во очи и ја допира косата цело време, додека разговарате ве гледа со подискривена глава, се врти накај вас и сака да бидете свртени еден спрема друг, ве гледа и кога ке ја видите го трга погледот, се смее на глупи заебанции што ке ги кажеш :helou: и најважно има говор на тело со кој како да сака да направи да изгледате како да сте заедно. Ова се некој основни.

Нека каже некоја девојка дали е вистина баш да видимеееееееее :vozbud:
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Значи ме изнасмеавте жими се :pos:
Темава за знаци од жени вие се машки сте се распишале овде. Седи кец.:salut:

П.С Не постојат универзални знаци од жена. Ни цела наука не го покрива тоа.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Значи ме изнасмеавте жими се :pos:
Темава за знаци од жени вие се машки сте се распишале овде. Седи кец.:salut:

П.С Не постојат универзални знаци од жена. Ни цела наука не го покрива тоа.
Не ми е јасно какви знаци барате. Релаксиран пристап ако има од двете страни, неоптеретен со „мора да биде по секоја цена“ тогаш знакот сам ќе се покаже, ќе го видиш без да си воопшто и свесен дека си го видел и ќе одговориш адекватно. Јас барем никогаш до сега не сум барал знак.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Обично не испраќам никакви знаци:toe:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Црвено, жолто и зелено. Уште во школо се учи ова, како семафор.
Ако е црвена, ја нервираш, ако е жолта и се лоши од тебе, а ако е зелена и се повраќа од тебе.
Е сега, ако не свети никако, тогаш пулсот е одамна отиден и треба да побрзаш дур е топла.

Знаци на интернет нема да најдеш, освен ако си ја витка косата, тогаш и се допаѓа твојата кола и имаш добри шанси. :angel1:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Сега не испраќам никакви знаци зашто си имам момче:), а пред тоа само поглед и насмевка користев, а така и го ќарив:pos:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Црвено, жолто и зелено. Уште во школо се учи ова, како семафор.
Ако е црвена, ја нервираш, ако е жолта и се лоши од тебе, а ако е зелена и се повраќа од тебе.
Е сега, ако не свети никако, тогаш пулсот е одамна отиден и треба да побрзаш дур е топла.

Знаци на интернет нема да најдеш, освен ако си ја витка косата, тогаш и се допаѓа твојата кола и имаш добри шанси. :angel1:
Не мора да значи може да биде и...
Ако е црвена може и срамует се..
Ако жолта ,може има жолтица
Ако е зелена ,сигурно мувлосала
Ако не свети може батериите и прегореле :toe:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Не мора да значи може да биде и...
Ако е црвена може и срамует се..
Ако жолта ,може има жолтица
Ако е зелена ,сигурно мувлосала
Ако не свети може батериите и прегореле :toe:
Не мешај - може да биде.. со искуство. ;)
 
P

Peaceful Anger

Гостин
Еее баче баче, знаци од жени... зависи шо жена е, некоја и да ти рече не уствари мисли да, други се поопуштени и си идат по тоа шо го сакаат...
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Го гледам во очи - веројатно сум проѕирна ... и му обрнувам многу внимание
 

Kajgana Shop

На врв Bottom