Прашање до девојките: Какви знаци му испраќате на момчето кое ви се допаѓа?

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Многу сте интересени,штом се постави тема:Прашање до девојките - веднаш жените во вас проработуваат :)
Не праќам знаци,јас му се пуштам ако ми се допаѓа.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Додека некоја не ми покаже некоја цицка јас не прифаќам, не приметувам и не признавам никаков знак од женска.

Ете така.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Додека некоја не ми покаже некоја цицка јас не прифаќам, не приметувам и не признавам никаков знак од женска.

Ете така.
Паметно... паметно или додека во најмала рака не ти побара кондом. Јас и тоа би го сфатил како знак. ;)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Паметно... паметно или додека во најмала рака не ти побара кондом. Јас и тоа би го сфатил како знак. ;)
Јас сакам искрени и директни девојки, да се разбереме.
Не дека мразам глума, но кога веќе се глуми лудило нека глуми некоја стварно луда.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
ако нема знак на одобрување и допаѓање-како понатаму?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Са слагам, у тачно си. ;)
Па како да не се слагаш...

Мрднала со левиот бут, се искашлала три пати без да стави дланка на усна, била свртена према исток, носела ваква облека, имало онакво движење на телото бади ленгвиџ, мисрисала на лаванда, користела цитати од Буковски која ги рецитирала со одредена доза на сексапил, сладоледод го ближела по спирална траекторија на движење со левата половина од долниот дел на јазикот...

Прирачник ис ниидет.

Многу комплицираат.
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Па како да не се слагаш...

Мрднала со левиот бут, се искашлала три пати без да стави дланка на усна, била свртена према исток, носела ваква облека, имало онакво движење на телото бади ленгвиџ, мисрисала на лаванда, користела цитати од Буковски која ги рецитирала со одредена доза на сексапил, сладоледод го ближела по спирална траекторија на движење со левата половина од долниот дел на јазикот...

Прирачник ис ниидет.

Многу комплицираат.
Абе остај жени. И после као ете му пратив ишарет, он е глуп не ме примети, не му давам втора шанса. Јас да сум на местото на цура јака некоја, згодна, со облини и се на место, кога би се зграбчил и би си рекол, фраеру ми се свиѓаш да си ебеш пиперот, кај ти е колата, да видиме дали ќе биде врска од нас.
А не ќе се куропецаме, намигна не намигна, помина не помина, оти не ме забележува... види го сељак се прави фраер.
 
T

Tetro

Гостин
Аман бре, темава како прашање до девојките, повеќе машки постови сте изнаредиле. :pos:


он-директноста се цени секогаш, ама со вртењето на очињата и добро погоден момент за поглед од агол може да помогне во ситуација и да се добие чувство на заинтересираност. :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Абе остај жени. И после као ете му пратив ишарет, он е глуп не ме примети, не му давам втора шанса. Јас да сум на местото на цура јака некоја, згодна, со облини и се на место, кога би се зграбчил и би си рекол, фраеру ми се свиѓаш да си ебеш пиперот, кај ти е колата, да видиме дали ќе биде врска од нас.
А не ќе се куропецаме, намигна не намигна, помина не помина, оти не ме забележува... види го сељак се прави фраер.
Да, да цицкеста плавушо, времето е кратко мора да одиме понатаму, во спалната за да оставиме нешто во аманет за идните поколенија - така би и рекол ако ми го каже ова.

--- надополнето ---

Аман бре, темава како прашање до девојките, повеќе машки постови сте изнаредиле. :pos:
Па ги нема живи ебаго !
Или можеби ни даваат некои знаци...
 
P

Peaceful Anger

Гостин
Тоа шо поише машки одговарааме на темава значи дека и жените често сами немаат појм какви знаци испраќаат :baeh:
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Какви знаци, какви бакрачи... Доволен е само еден поглед и треба да ти биде јасно.
Знам дека има момци на кои девојката може и димни сигнали да му праќа, но тој нема да разбере, се додека не го лајкне на ФБ. Тоа е денешниот флерт и сигнал.
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Jas licno, koga nekoj mi se svigja, direktno go gledam vo oci, vnimatelno slusam shto zboruva i gledam nekako da se vmesam i jas vo muabetot (ako ne sme sami neli). Aaaa plus obicno sekogash naogjam pricina da go dopram za raka ili sl :) A ako epten mi se svigja, naogjam sekogash pricina da sum tamu kaj shto e on :D
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
65
Поени од реакции
9
Зависи и од возраста..што повозрасна , тоа потешки знаци..но жената е пресложено суштество и секоја користи слични но различни знаци.
На 10-15 години ми беа погледот,насмевката и држењето со рака„другарски“
15-25 треперењето пред него.Да се смееш на неговите шеги..итн..емотивен разговор...
понатаму ке видиме :)
 
Член од
1 март 2011
Мислења
30
Поени од реакции
1
Додека некоја не ми покаже некоја цицка јас не прифаќам, не приметувам и не признавам никаков знак од женска.

Ете така.
Значи браос.....сигурно си е сигурно....Барај повеќе,откај знаеш и така можи корпа да добиеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom