Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  • Креатор на темата nikola2004mkd
  • Време на започнување

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ајде едно прашање од мене кој се разбира повеќе во андроид.... симнав виртуелна машина и инсталирав андроид кит кет 4.4 на неа... пробувам да инсталирам dream sat tv live се инсталира се комплетно се до моментот додека не пуштам телевизијата да почне со стримингот... во моментот кога ке стиснам плеј добивам порака:

unfortunately dream sat tv has stopped

како да го решам проблемов? има ли некој искуство со вакво нешто?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Некоја добра апликација за гледање фудбал во живо?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Побарај ја евентуално на блекмарт алфа.Тамо све е безпари
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
некоја апликација за мп3 спуштање...???
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Имам ZTE Blade Q со андроид оперативен систем ама во последниов период почна да ми прави проблеми со Google App Store и Google Play Services. Имам меморија и на телефонот и на мемориската картичка ама не ми дава да симнувам ниту пак апдејтирам апликации, порано тоа го решавав само со бришење на кеш меморијата додека сега единствено делумно се решава проблемот со бришење на апдејтите на апликациите Google App Store и Google Play Services. Откако ќе ги вратам на фабричка верзија апликациите може да се симнува и апдејтира ама ми бара да ставам понова верзија од тие две апликации, откако ќе ставам нова верзија симната од интернет на Google App Store и Google Play Services пак се активира проблемот. Притоа исто така не ми дава да преместам апликации од телефон на мемориска картичка ми вика дека немам меморија а има повеќе од 1 ГБ слободни. Некое решение за овие проблеми, или проверени од вас симнати рачно овие две апликации? Благодарам однапред. :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom