Прашања поврзани со Android Market (Google Play)

  • Креатор на темата nikola2004mkd
  • Време на започнување
N

nikola2004mkd

Гостин
Дали е возможно да се логирам на андроид маркетот но не со gmail сметка туку си друга сметка која е врзана односно на која е отворена google сметката?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
ако можеш да се логираш на гугл маил може ,заш да не :):)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не ти го разбрав прашањето, ама како и да е за 2 минути се прави gmail акаунт и бесплатен е така да незнам зашто ти е проблем тоа
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Здраво ! Купив Т-mobile Move Balance телефонот е одличен и вреди секој денар.Е сега сакам да ве прашам како и од каде да спуштам апликаци ??? пробувам од маркетот ама неможе нешто пишува There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account
e и што треба да направам ? се регистрирав на гугл плеј што е ама не може ?? патем кажете ми некои добри игри и апликации..
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
знам за ова ама кога ќе кликнам еве пример
Talking Pierre the Parrot Free

и потоа кај тоа инстал ми пишува There are no Android phones associated with this account. Please sign in with a different account.
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
имам го истиот телефон само што мојот не е баланс, мојот е t-mobile move значи прво треба да си направиш свој account за да можеш да влезеш во маркетот, а исто така и треба интернетот да ти е вклучен
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
не те сваќам баш многу ... јас направив акаунт на тоа гугл што е(така треби изгледа) и потоа инстал стискам на мобилен неможе на пц неможе дај ми линк кај што треба да се регистрирам. ако можеш :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
не те сваќам баш многу ... јас направив акаунт на тоа гугл што е(така треби изгледа) и потоа инстал стискам на мобилен неможе на пц неможе дај ми линк кај што треба да се регистрирам. ако можеш :)
Штом како што викаш си се направил акаунт на Gmail преку PC тогаш отвори ја апликацијата Gmail на телефонот и логирај се прво таму. Излези од таму ама не стискај log out (значи само на back копчето) и вклучи ја market/google play апликацијата, исто во телефонот. После ова треба да можеш да симнуваш апликации на телефонот. :)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Дали некој знае кога ќе симнам апликација која се плаќа преку маркетот тие пари преку што се плаќаат дали доагаат на сметка или незнам...
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Дали некој знае кога ќе симнам апликација која се плаќа преку маркетот тие пари преку што се плаќаат дали доагаат на сметка или незнам...
Не, треба да имаш PayPal конто или online банкинг, која картичка ќе ја пријавиш од таа наплаќа.
Од кога ќе платиш имаш 15 минути време да ја тестираш програмата, ако не ти се допаѓа можеш да си ги повратиш парите назад со деинсталирање на програмата.
После 15 минути програмата останува вечно во твоја сопственост, добра работа е што истата програма можеш да ја инсталираш без да платиш на секој нареден Андроид телефон што ќе го имаш.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Проблемов со телефонов е кога влагам во маркетот ми се појавува гугл синг со стара емаил адреса која неможам никако да сменам на која не ја знам лозинка е сеа си направив нова емаил адреса ама џабе пак ми се отвора старата.Решение???:(
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Како е можно таблет Arnova 10b G3 со ICS да нема Google Play Store?
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Па од првин ти е само Market, после некое време ќе ти се смени во Play Store
 

Kajgana Shop

На врв Bottom