Прашања и одговори

Член од
27 април 2012
Мислења
7
Поени од реакции
0
Извинете дали ќе може некој да ми каже колку плаќаат оние студентии кои се примени на факултет по основа на националност?
--- надополнето: 27 август 2012 во 18:45 ---
Извинете дали ќе може некој да ми каже колку плаќаат оние студентии кои се примени на факултет по основа на националност?
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Mоже да се земат документите од факултетот на кој било аплицирано на прв уписен рок за да се аплицира на друг факултет на втор уписен рок?
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
^ Мислам не

Друго прашање, кога се уплаќаат првите 100 евра за уписот на факс ? Мора да биде пред 30-ти или ? Конкретно за на ФИНКИ прашувам, сеа гледам ке има проширување на квоти и конечни решениа за прием ќе има дури утре, претпоставувам дека ратата се плаќа по објавувањето на решениата
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.086
Mоже да се земат документите од факултетот на кој било аплицирано на прв уписен рок за да се аплицира на друг факултет на втор уписен рок?
Најдобро би било да си прашаш во факултетот, но би требало да може, затоа што ако те немаат примено нема логика да ти ги чуваат документите за џабе :D
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
Jas se izvinuvam ke moze li nekoj da mi kaze koga najkasno treba da se uplatat ratite za fakultet potocno na Filozovski fakultet institut za bezbednost odbrana i mir blagodaram odnapred
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.155
Mоже да се земат документите од факултетот на кој било аплицирано на прв уписен рок за да се аплицира на друг факултет на втор уписен рок?
Ако не си примен, ти ги враќаат за да можеш да аплицираш за втор рок.
Ако си примен, а си се попишманил, е тогаш ќе ти ги вратат само ако си платиш казна :D
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Ги враќале иначе и тоа доколку си примен, без правење проблеми. :icon_lol:
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
da prasam koga treba da se uplati ratata se plakaja vo evra ili vo denarska protiv vrednost
 

/МIRЧ3_МкД\

Временски патник
Член од
7 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
102
Автобуски линии од Железничка или Центар до Карпош од сабајле кога има знае ли некој ? И потоа од Карпош или Центар до Пелагонија студентскиот..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
Автобуски линии од Железничка или Центар до Карпош од сабајле кога има знае ли некој ? И потоа од Карпош или Центар до Пелагонија студентскиот..
Накај Карпош одат многу автобуси кои поминуваат од Центар, како 4, 7, 15, 21, 22, 24. Ниеден од овие не трга конкретно од железничка, ама 7 и 15 можеш да ги фатиш во близина на железничка.
Од Карпош до Пелагонија ќе идеш со 4 или 24. Ќе прашаш кај да се симнеш па ќе треба да попешачиш уште 5 минути до Пелагонија....

Ако те разбрав убаво ова ти беше прашањево:)
Ако прашуваш само за саатниците овде го имаш распоредот:
http://www.jsp.com.mk/
избери си линија во возен ред и избери си дата и ќе видиш...
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
Ќе може некој да ми обајсни како полагаат вонредните студенти на шумарски факултет?? Фала
 
2

~2A

Гостин
Ќе може некој поопширно да ми објасни за факултетот за сообраќаен полицаец.
4та година сум и веќе размислувам каде да се запишам од Прилеп сум,а сакам да се запишам на факултет каде што ми одговар (блиску до дома :icon_mrgr: ),а тоа најверојатно е Битола. :)))
Таму припаѓа факултетов..
Благодарам однапред!
 
Член од
1 август 2007
Мислења
89
Поени од реакции
5
За запишување на постдипломски студии гледам бараат "потврда за знаење странски јазик ". Kаква е оваа потврда ? Дали е на нивото на FCЕ или нешто поедноставно и каде најлесно може да се извади ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom