Прашања и одговори

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
Кои документи се потребни за упис на факултет?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.743
Поени од реакции
12.194
Сега гледам што спремил син ми. Државјанство, извод од матично, свидетелства, диплома, пријавен лист (внатре има уште еден -интерен пријавен лист) од факултетот и уплатница (мислам дека е 200 денари) за уплата за упис. Тоа е од тоа што го гледам спремено :smir:

за економски
 
I

Intex

Гостин
Некој да ми објасни нешто повеќе за Loyola University Chicago. Прочитав дека е приватен, па да знам колку се плаќа, како се плаќа, има ли стипендии или нешто слично. Добро би дошле и информации од прва рака од некои што се веќе таму, ако ги има.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Стипендија? Ако си спортист, лесно ќе добиеш, а ако не си, ќе мора малку да се помачиш. Имам другари на американски универзитети, истово го зборуваат.:smir:
 
I

Intex

Гостин
А ако не си спортист што треба да сториш за да ја добиеш?
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Dali nekoj znae koga se upisite za master studiite na pravniot fakultet? ve molam ako znaete kazete mi :vozbud: fala donapred :pipi: pozzzzz :smir::helou:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Биваше на А1 од цела сторија за уписите на факултетите, една реченица да е само за државните а другите 30 за ФОН? Сфаќам сватовска фирма ама дај барем инфо како поминал првиот ден, па после тупи си за ФОН до утре.
 
С

Спенсер

Гостин
Биваше на А1 од цела сторија за уписите на факултетите, една реченица да е само за државните а другите 30 за ФОН? Сфаќам сватовска фирма ама дај барем инфо како поминал првиот ден, па после тупи си за ФОН до утре.
од вчера,после инцидентот со комитиве,кога слушнав на А1 како известуваат за А1 веќе негледам вести на таа продадена и предавничка тв... :zid::devil1::party3::angry3::nerv::nerv:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Дајте кажете ми кога е втор уписен рок,пошто денес неуспеав да направам ништо!
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Кај нас уште трае ;)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Втор уписен МИСЛАМ дека беше на 2ри и 3ти септември.
 

Justice for All

Tempus fugit
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.372
Поени од реакции
85
Биваше на А1 од цела сторија за уписите на факултетите, една реченица да е само за државните а другите 30 за ФОН? Сфаќам сватовска фирма ама дај барем инфо како поминал првиот ден, па после тупи си за ФОН до утре.
И ја приметив.
Ама тоа ти е бе приватна тв.
Стипендија? Ако си спортист, лесно ќе добиеш, а ако не си, ќе мора малку да се помачиш. Имам другари на американски универзитети, истово го зборуваат.:smir:
Стварно ова? Што спортуваат другарите твои?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Kajgana Shop

На врв Bottom