Прашања и одговори

Член од
23 март 2017
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво сакам да прашам за физиотерапефтскиот факултет во Скопје, ако е некој запишан да ми каже дали е тежок факултетот, кои предмети се учат во прва година...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
здаво некој да не знае прашања за прв колоквиум стратегиски менаџмент УГД
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
Доколку се вработам според законот за вработување до 29 години, до 35000ден бруто плата, дали работодавачот е ослободен од секакви давачки во рок од една година? дали не може да ме напушти во рок од 3 години? и што ако јас дадам отказ во рок од 1 година, дали се враќаат некои пари или?
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
dali nekoj moze da mi pomogne okolu resavanje na ispitni prasanja od predmetot kompjuterski mrezi
Bi mu bil mn blagodaren FALA ODNAPRED
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
3 casa po red ne odam na test fizika i mi stava ocenka 1 so opravdanie deka mora da ima ocenka a ne e kraj na godina. Pa sakam da prasam dali moze da mi stavi ocenka 1 bez moe znaenje, bez moe prisustvo, bez odgovarano na taa tema nitu praeno test? ve molam odgovorete mi itno
ако претходно си имал 1 тогаш може зошто да не?
 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Платив таксени преку смс за пријавување на испити сабајле, ги внесов кодовите од пораката во iknow и ми враќа после некое време одбиена, кодот не бил валиден. Вчера платив за 1 пријава и ок е си стои 50ден, денес сите ми ги кажува невалидни. Дали некој имал сличен проблем?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Платив таксени преку смс за пријавување на испити сабајле, ги внесов кодовите од пораката во iknow и ми враќа после некое време одбиена, кодот не бил валиден. Вчера платив за 1 пријава и ок е си стои 50ден, денес сите ми ги кажува невалидни. Дали некој имал сличен проблем?
Внеси ги пoвтoрнo истите кoдoви, ќе ти ги прифaти.
Честo ми се случувa истoвo.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Платив таксени преку смс за пријавување на испити сабајле, ги внесов кодовите од пораката во iknow и ми враќа после некое време одбиена, кодот не бил валиден. Вчера платив за 1 пријава и ок е си стои 50ден, денес сите ми ги кажува невалидни. Дали некој имал сличен проблем?
И мене ми се случувало истото ( три пати ги внесував сите наеднаш и повторно не беше успешно). Мене ми успеа така што не ги внесов сите кодови наеднаш туку ги внесував еден по еден и чекав да има прифаќање за да го внесам следниот.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Здраво сакам да прашам за физиотерапефтскиот факултет во Скопје, ако е некој запишан да ми каже дали е тежок факултетот, кои предмети се учат во прва година...
Има посебни теми за медицински факултет Штип и мед. фак. Скопје таму има за овие високи смерови на долго и на широко :)
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Имам едно прашање кое многу ме мачи, и се надевам дека некој од вас ќе може соодветно да ми одговори и да ми помогне. Се мислам меѓу студии на македонски јазик и нутриционизам. Со што сакам потоа да ги комбинирам со наставен план. Неможам да се замислам во животот да работам нешто а тоа да не е наставник или професор, веќе има некој 2,5 месеци до упис и стравот ми врие во мене. Ако одам македонски знам дека со самата диплома сум наставник и тоа некако ми дава мир, а нутриционизмот го сакам многу и единствен таков факултет ни е во Велес, и е за жал многу малку развиен. Многу ми се допаѓа исто таа гранка и би бил добар во објаснување на следното. Од друга страна свесен сум дека политичкиот систем влијае врз образовниот систем и тоа ужасно ме нервира. Од факултетот во Велес, ме извести ја дека за предавање на стручните предмети на нутриционистите во средните училишта треба да имам студии по Општа медицина, е сега дека ќе одвојам 6 години за да сум професор тоа не. Не мие проблем да студирам Нутриционизам и да одам на Педагошка доквалификација. Тоа ми преставува задоволство. Секој од нас сака да го работи она кое го посакува и кое сонувал кога бил мал, многу сум збунет и барам било каков совет и ваше мислење во врска со мојов проблем.[DOUBLEPOST=1496458121][/DOUBLEPOST]
Дали има приватен факултет по нутриционизам во Скопје?
За жал нема, само во Велес имаш таков факултет.
 
Член од
8 јуни 2017
Мислења
7
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Имам прашање до тие од вас што студирале на УКИМ/ФЗФ. Лани поради сериозни здравствени причини го прекинав студирањето во петтиот семестар. Како и да е, студиите не ги ставив во мирување, едноставно не ги уплатив наредните семестри. После се, сакам да си се вратам на студиите. Сакав да прашам дали во Септември треба само да одам и да си го запишам семестарот кој доаѓа или треба да платам некаква казна? Исто така, дали е возможно сега да извадам потврда за редовен студент? Благодарам.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво на сите. Имам прашање до тие од вас што студирале на УКИМ/ФЗФ. Лани поради сериозни здравствени причини го прекинав студирањето во петтиот семестар. Како и да е, студиите не ги ставив во мирување, едноставно не ги уплатив наредните семестри. После се, сакам да си се вратам на студиите. Сакав да прашам дали во Септември треба само да одам и да си го запишам семестарот кој доаѓа или треба да платам некаква казна? Исто така, дали е возможно сега да извадам потврда за редовен студент? Благодарам.
Доколку не се лажам, мислам дека ќе треба да платиш казна некоја доколку не те исфрлиле од систем незнам конкретно како иде ова. Имам другарка на ФЗФ ќе ја прашам па ќе те известам дополнително.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom