Прашања за Исламот III

Член од
26 мај 2015
Мислења
411
Поени од реакции
209
Прашање до муслиманите-Зошто се буткате како стока во Мека кога мавате камења по сатана бетонските столбови? :pos:
Нели гледате што направивте 2015-та? Во човечко стампедо ви загинаа 2300 верници,кога ќе ви дојде аклот? Дај организирајте се каок што треба,малку потрезвено,поцивилизирано а не како крави кога ќе почне волк да ги брка,хехе
они се одбрана маса најлесна за манипулација на цела планета многу се склони на лаги,манипулации и сл... а ги има многу жално е
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
3.930
Поени од реакции
4.390
1565450271293.png 1565451037618.png

... улогата на минарето (како дел од џамијата наменски од балконот на горниот дел) е за повикање на верниците за молитва, прашање, зошто џамијата има едно до друго две (3, 4, 5, 7) идентични минариња?
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
1.579
Поени од реакции
380
Прегледај го приврзокот 214756 Прегледај го приврзокот 214759

... улогата на минарето (како дел од џамијата наменски од балконот на горниот дел) е за повикање на верниците за молитва, прашање, зошто џамијата има едно до друго две (3, 4, 5, 7) идентични минариња?
1. за изглед
2. за мерење на тестиси со другите. :)

пример, крстот во христијанството нема никаква улога, па ете го на водно глеј колкав е. :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
3.930
Поени од реакции
4.390
1. за изглед
2. за мерење на тестиси со другите. :)пример, крстот во христијанството нема никаква улога, па ете го на водно глеј колкав е. :)
... јас убаво прашав,темата е колку што прочитав сериозна, а ти нервозно реагираш и не ти личи така безобразно да одговориш и тоа токму на Курбан Бајрам кога ти е празник ако воопшто си муслиман, мислам вистински муслиман!
...а што е полошо даваш друг пример од друга вера наместо да објасниш за минарето (ако воопшто знаеш) со што докажуваш дека не си спремен да одговориш на темата, само го потврдуваш тоа што другите го велат за агресивноста на твојата вера!
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
1.579
Поени од реакции
380
... јас убаво прашав,темата е колку што прочитав сериозна, а ти нервозно реагираш и не ти личи така безобразно да одговориш и тоа токму на Курбан Бајрам кога ти е празник ако воопшто си муслиман, мислам вистински муслиман!
...а што е полошо даваш друг пример од друга вера наместо да објасниш за минарето (ако воопшто знаеш) со што докажуваш дека не си спремен да одговориш на темата, само го потврдуваш тоа што другите го велат за агресивноста на твојата вера!
за минарето ти самата си објасни која е улогата... ако го бараше тој одговор веќе го имаш и сама го знаеш.
а вториот одговор го бараат 99% од останатите. :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
3.930
Поени од реакции
4.390
за минарето ти самата си објасни која е улогата... ако го бараше тој одговор веќе го имаш и сама го знаеш.а вториот одговор го бараат 99% од останатите. :)
1565710641747.png 1565710809907.png

...токму затоа сакав да дебатирам т.е. да прашам (не само на форумов) но се уште не добив одговор, зошто повикуваш од едно минаре за молитва, која логика друго минаре до него, кога не се повикува истовремено и од тоа минаре на молитва, докoлку истовремено се повикува од двете минариња се добива т.н. какофонија, тогаш логичкото прашање зошто минариња едно до друго толку блиску, а се применува повик само од едно?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.692
Поени од реакции
1.398
... улогата на минарето (како дел од џамијата наменски од балконот на горниот дел) е за повикање на верниците за молитва, прашање, зошто џамијата има едно до друго две (3, 4, 5, 7) идентични минариња?
Искажување на моќ, светилник на Исламот, симбол за негова сеприсутност, влевање на ставопочит кон верниците, прст вперен кон небото, кон Алах и на крај дистинктивна исламска архитектура.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
606
Поени од реакции
288
они се одбрана маса најлесна за манипулација на цела планета многу се склони на лаги,манипулации и сл... а ги има многу жално е
Што мислиш,според тебе кој манипулира со овие верници од исламска вероисповест?
Автоматски споено мислење:

Што мислиш,според тебе кој манипулира со овие верници од исламска вероисповест? И зошто овие луе следат пророк кој убил воени затвореници со својот личен меч и се оженил и спиел со 9 годишно девојче(педофил) ?!?
 
Последно уредено:
Член од
26 мај 2015
Мислења
411
Поени од реакции
209
Што мислиш,според тебе кој манипулира со овие верници од исламска вероисповест?
Автоматски споено мислење:
фамилија Ротшилд или некој над нив што не ги знаеме на нивно место и јас би играл на иста карта радикален ислам.
 

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
7.110
Поени од реакции
4.660
фамилија Ротшилд или некој над нив што не ги знаеме на нивно место и јас би играл на иста карта радикален ислам.
И масоните, тие владеат и со црквите и со џамиите :sneaky:
 
На врв Bottom