Прашања до Атеистите II

Член од
19 март 2012
Мислења
380
Поени од реакции
210
Neznam Dali I'ma takvi budali sto se molat na nekakov si gospod a odat vo bolnica za lekuvanje
Odgovori na prasanjava
Kako proizleglo prvovo covecko bitie od nigde nikade Pa se samorazmnozilo I dotolku se promenilo za da nastanat rasi ?ili vo start niknale poveke luge od nigde nikade? Ako Mislis da pisuvas za nekoi si izmisleni teorii koisto se podednakvo relevantni kako I biblijata ,togas slobodno pisi nemam ogovor na toa prasanje.
Zosto nekoi ateisti odat u verski hram,mozebi ostavaat nekoj denar pespotrebno , a pritoa sekako go negiraat sekakvoto postoenje na nekoj si narecen/o/a gospod ?
Тебе те интересира како настанал животот на земјата, одговорот е абиогенеза.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.101
Поени од реакции
750
Od koja picka proizlegol prviot covek na zemjava ?
Ke recete evolucija majmuni, kurci palci. E dobro de i tie se kecale, prviot majmun od koja picka proizlegol ?
Zosto bas covekot e vladetel nad planetava i najpameten,razmisluva, od nesto izmisluva i pravi uste nesto t.e napreduva , no ne i zivotnite ?
Dajte ebano objasnenie ajde
Biblijata barem ima objasnenie
Vie nikogas nema ni da go imate.
Ako ste tolku ateisti , za koj kurac vlagate u verski hram?
Ajde slava i taka i taka ke se nalapate napiete, ama u verski hram?
Ги дотепа со овие брутално искрени прашања,секоја чест и продолжи вака да размислуваш
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.250
Поени од реакции
13.090
Не сум атеист,и немам прашање.Туку само сакам да пишам,кога гледам како се понашаат поповиве,и каква позиција има црквата,се почесто размислуван на тема атеизам.
Автоматски споено мислење:

Јас прифаќам дека некој си верува и не го правам ретардиран.
тоа е многу битно,јас влегов пред некое време на ФБ у група на македонски атеисти,да дознаам нешто повеќе,да ја слушнам нивната правда.Ама ми се згади.
Одсекогаш сум мислел дека атеистите се интелигентни,одмерени луѓе.
 
Последно уредено:
Член од
20 јули 2020
Мислења
22
Поени од реакции
17
First hand knowledge ? Unforseen consequences ???????????
nekni surfav preku mobilen . toa ok
pa pisuvav poraka na kajgana forum, i toa ok
duri bev pri kraj so pisuvanjeto .. telefonot se zdrvi 3 sekundi
i ushte ne dpisana porakava , mi izleze poraka nad mojata poraka
nesto logika od Gospod .. ne dengubari , ne filozofiraj , zemi raboti nesto
i do tuka citav, inase celastrana tekst
i kliknav na ekranot .. iscezna porakata
ja baram na forumot na taa strana na forumot .. takva poraka nema !!!!
what tha F**k
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.665
Поени од реакции
15.392
First hand knowledge ? Unforseen consequences ???????????
nekni surfav preku mobilen . toa ok
pa pisuvav poraka na kajgana forum, i toa ok
duri bev pri kraj so pisuvanjeto .. telefonot se zdrvi 3 sekundi
i ushte ne dpisana porakava , mi izleze poraka nad mojata poraka
nesto logika od Gospod .. ne dengubari , ne filozofiraj , zemi raboti nesto
i do tuka citav, inase celastrana tekst
i kliknav na ekranot .. iscezna porakata
ja baram na forumot na taa strana na forumot .. takva poraka nema !!!!
what tha F**k
Ova nekoj ateist da ti odgovori....ja ne znam toa.
 
Член од
15 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.638
Поени од реакции
860
Атеисти, што толку се замарате дали некој е верник или не?
Нели велите верата е приватна работа, зошто атеизмот не ви е приватна работа туку цело време го пропагирате?
Напорни сте и досадни бетер јеховини сведоци.
 
H

Hyperion VI

Гостин
Ако Бог е семоќен,тогаш не се исклучува можноста да се деманифестира и да стане
НЕ-Бог¿
Оваа тема е атрофирана,а баш има што да се муабети.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.665
Поени од реакции
15.392
Атеист е најчесто и материјалистичко-редукционистичко задоен, така да има што да се лафи.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.975
Буда бе. Чоекот не е тука, не е убао да го уговараш. :D

@artweb , ниту сум се замарал, ниту ќе се замарам со твојата верба. И да, ние ставаме звучници и ѕвона, и да, ние им викаме на нашите неистомисленици дека им следи казна ако не ги следат нашите правила на живот. ;)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.665
Поени од реакции
15.392
Буда бе. Чоекот не е тука, не е убао да го уговараш. :D

@artweb , ниту сум се замарал, ниту ќе се замарам со твојата верба. И да, ние ставаме звучници и ѕвона, и да, ние им викаме на нашите неистомисленици дека им следи казна ако не ги следат нашите правила на живот. ;)
Ти атеист си пријателе?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.170
Поени од реакции
7.433
Атеисти, што толку се замарате дали некој е верник или не?
Нели велите верата е приватна работа, зошто атеизмот не ви е приватна работа туку цело време го пропагирате?
Напорни сте и досадни бетер јеховини сведоци.
Кој се замара со тебе бе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom