Прашања до Атеистите II

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
1.489
Поени од реакции
1.424
Уште многу фурни леб требе да изедеш за да ме стасаш. А книги пола да прочиташ од тоа што јас сум прочитал ќе можеш да правиш со мене муабет.
За жал твојот неписменлак е поголем денес од вчера.
Пош‘о гле‘ам дека добро ти оди монологов, те препуштам на заклучокот дека се согласуваш со своите заблуди.

А тоа што си начитан, не е видливо низ твоиве дописи, кои „пуцаат„ од празнотија.

Уживај...заблудата се‘ уште не е забранета со закон.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
10.377
Поени од реакции
10.168
Бидејќи сте ми преку фалусот кога ќе напнете на теми што не се за вашите препукувања... а не сакам да ве казнувам!
Читајте ги правилата за темите и не се расправајте за глупости, за да не биде после дека ве казнуваат без врска по темиве...

1. Се поставува прашање од било кого, без разлика на верата.
2. Прашањето се одговара само од Атеист, пожелно од некој кој стварно знае да одговори, дозволено е и повеќе одговори но само од декларирани Атеисти, кои ако мислат дека првичниот одговор не е во ред односно не е потполн и сакаат да дообразложат/дополнат.

После добиениот одговор може само да побарате и дообјаснување ако нешто не ви е јасно но конкретно посочете за кој дел од одговорот .. друго ништо!

Ако некое прашање мислите опфаќа поголема дискусија, ако сакате да дебатирате тогаш отварате или отварам тема за истото, оваа тема значи ќе биде стрикно Прашање-Одговор, кратко и јасно без спамови, без километарски цитати и со свои зборови.

Ригорозни санкции за непочитување на правилата на темава ! (во превод секој офтопик минимум 3 казнени поени, што би значело со 3+ офтопика = бан 1 недела), континуирано спамање, тролање, офтопичарење = бан од тема доживотно. :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom