Правосмукалка

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Мене ми донесоа таква Ровента добра е немам појма колку и од каде ја купиле родителите на жена ми само им ја нарачав, а си ја поправив и Самсунг старата, најдов друг мотор и сега е како нова не се ни слуша кога работи, оној стариот почна силно да бучи и имаше мирис на изгорено.

И Самсунг е добар избор за некој што не сака да помине на пола од Ровентата. Има слика ставено претходно.

Од тие Сетек не научивте да не купувате. Така да ви даваат нешто не вреди за времето и нервите што после ќе ги потрошите за враќање и барање сервис.

Моторот ќе цркне, треба да се замени не само да му го оправат и за некој месец пак исто. Види кај некој мајстор за правосмукалки сигурно има резерва мотори нека ти го смени, повеќе ќе дадеш пари додека да го најдеш сервисот на оние Сетек, отколку приватно да си ја поправиш.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
mene prosmukalkata mi brci ko ruski tenk, site komsii me pcujat sigurno koga cistam ama toa e so e, sakam da mi kupat nova, ne planiram da idam po pazari da popravam, barem sega ima evtini a dobri.
 
Член од
1 мај 2019
Мислења
122
Поени од реакции
136
Ве молам препорачајте добра правосмукалка до кај 5000 денари? Мој пријател 7-8 години користи аква филтер 1500 и супер е, ако не испадне нешто певтино купувам и јас.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
Slucajno na YouTube go najdov videovo ovie bea ekstra kvalitetni pravosmukalki so dozivotna garancija vo prilog video
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Многу беа бучни и немаа голема усисна моќ, барем ние таа што ја имавме.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
109
Поени од реакции
32
...како што пишав погоре....со додавање на циклон филтер од 300 денари...многукратно се олеснува чистењето и одржувањето на правосмукалката...пробај
а како се додава филтерот?
Автоматски споено мислење:

предложете ми правосмукалка за секојдневна употреба. Значи да е нормална и да нема многу додатоци кои треба да се чистат после секое вклучување.
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
предложете ми правосмукалка за секојдневна употреба. Значи да е нормална и да нема многу додатоци кои треба да се чистат после секое вклучување
Ovaa pravosmukalka e odlicna mnogu dobro usisuva

Ja koristam 4 godini prezadovolen sum od pravosmukalkata.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Slucajno na YouTube go najdov videovo ovie bea ekstra kvalitetni pravosmukalki so dozivotna garancija vo prilog video
Hahahah mnogu lugje ovaa pravosmukalka gi potseka na jugoslavija, uste ja cuvam kafeavata verzija od nea, a cicko mi bas ovaa. Mozebi e epten bucna i cuden miris ispusta deka nema filter, ama za usisuvanje kola e izmislena
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
а како се додава филтерот?
Автоматски споено мислење:

предложете ми правосмукалка за секојдневна употреба. Значи да е нормална и да нема многу додатоци кои треба да се чистат после секое вклучување.
Sestra mi ja ima ovaa i prezadovolni se, mnogu e ednostavna za odrzuvanje, baska e na voda i ima dva suvi filtri. Sadot/kanisterot se vadi i mie mnogu ednostavno, crevoto e dolgo i selikonsko, epten kvalitetno. So nea ima i dosta dodatici.


www.agrotehna.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=11901&i=2100&l=MK&q=&SupplierArticleID=BORA%205000%20PLAVA&Action=&AspxAutoDetectCookieSupport=1


Jas imav zemeno Rovus Victor Vac, isto na voda so hepa filter, ama e mnogu tersene za mienje posle usisuvanje. Crevoto e kratko, plasticno i kruto, plus nema nesto mnogu dodatoci so nea. Cenata im e gore dole ista. Ako ne se lazam Rovusot so prodolzena garancija izleze poskapa od Borata.


 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
...како што пишав погоре....со додавање на циклон филтер од 300 денари...многукратно се олеснува чистењето и одржувањето на правосмукалката...пробај
Од каде го купи филтерот? Јас како што гледам циклон филтер нема испод 900ден

Пс. Јака работа бил!
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Види на страницата на Сетек, има доста модели испод 3.000, не знам колку се добри ама има различни модели, ваљда ќе најдеш нешто. :)
Додај една 500-ка и земи си ја оваа,погледни усисна моќ 330W+циклонски филтер
Автоматски споено мислење:

Оваа ви е добра за 50-60 евра и плус е со циклон филтер.

Прегледај го приврзокот 203098
 
Член од
2 февруари 2021
Мислења
23
Поени од реакции
6
Здраво.
Бидејќи не се разбирам многу во правосмукалки, ако може совет на што да обратам внимание при избор. Исто така, ако има некој да предложи нешто солидно за отприлика 4000ден. би било топ.

Edit: Дали и какво влијание би имале влакна од милениче за правосмукалката? Досега чистев со некоја обична 1800W.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom