Правосмукалка

Член од
18 септември 2014
Мислења
790
Поени од реакции
718
Некој искуство со Bosch правосмукалки? Ова нешто?

 
Член од
22 август 2006
Мислења
460
Поени од реакции
958
И јас сум во потрага по некоја нова правосмукалка со која би правел стакло низ дома. Па ако има некој совети на што и како да се внимава и што да се гледа, од страна да биди и лесна за одржување, дали се океј овие со сад за собирање на ѓубре, колку и што испуштаат прашина и креваат прашина, бучност, енергетска класа и сл.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
113
Поени од реакции
318

Купена од Нептун, моќност 1900 W, усисна моќ 370 W. Воопшто не е бучна, многу е лесна и прилично едноставна за чистење и користење. Филтерот се мие, се суши и толку.

Инаку претходно имав една на вода, мислам дека живци искинав со неа. Поскапа беше од оваа, ама освен што имав навика да ставам малку омекнувач во водата и да мириса убаво во станот, друг никаков бенефит не видов од истата. Плус, некако ми се виде како многу потешка и понепрактична за работа во споредба со оваа. Значи, правосмукалка на вода само за да мириса убаво и да не се крева прашина многу наоколу, за друго не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom